Alıntı Orijinalini Gönderen: tapirapir Mesajı Görüntüle
BIOS pilini anakarttaki yerinden çıkar, belirli bir süre (3-5 dk.) bekletip yerine tekrar tak. Bu yolu kullanan virüsler BIOS resetlenmesiyle silinir. Ancak açılışta BIOS ekranı ekrana gelince de "BIOS optimizasyonunu" mutlaka kabul et, çünkü virüs kaynaklı, yanlış BIOS ayarlı açılışla ilgili sıkıntılarda bazen işe yarıyor, işe yarayabilir. Modemden PC'ye virüs bulaşamaz, bu olasılık %100 olarak sıfırdır. Virüslü PC'den flash bellleğe virüslü dosya yüklenip USB okuyan modemlere bu belleği takıp nette ortak bir paylaşıma açarken modem kartı için bir olasılık dahilinde olabilir, ama modemle PC arasında yine bloke mevcut, PC'ye bu yolla arayüzlerden bir virüs gelmesi yine imkansız gibi..
asman kardeşim öyle deme hemen izin vermeyen biri çıkabilir falan modemden virüs bulaşması için arayüzüne yerleşmesi lazım. onu da firmware olarak kullanıcınn ya da firmanın yapması lazım diye biliyorum ben. bi de ağı zombiye çeviren virüs yoksa modemle virüs geçmez. benim bildiğim bu.
ki firewall kullanmayan sistem de kalmadı zaten
asıl mevzuu arkadaş formatı nasıl attı onu söylemedi. bi soru sordu uçtu gitti. sonra da o gün üye olup sadece 4 mesaj yazan bir arkadaş peyda oldu konu kaynadı gitti.