Sayfa 1 / 2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Windows 7 bilgisayar açılıyor ama işlem yapamıyoru

Merhaba,

Öncelikle ben kullandığım bilgisayarımda .scr virüsü bulunması nedeniyle avg kurup virüsleri temizleyip format atmıştım format işleminden sonra 1-2 gün sorunsuz çalışan bilgisayarım geçenlerde açılırken windows yükleniyor yazısı gelmeden açıldı ve sadece masaüstü ekran resmi bulunmaktaydı ve hiçbir işlem yapamıyordum ayrıca güvenli modda bilgisayarı açarak virüs taraması yaptım ancak hiçbir sonuç elde edemedim böyle bir durum yaşayan varsa yardımcı olabilecek şimdiden teşekkür ederim

2. Varsayılan

Eğer bu durum virüsle ilişkiliyse sadece bilgisayarına format atmak yeterli olmayabilir. Virüs modeme yerleşmiş olabilir. Modeme reset atarak kurulumu tekrardan yapmanı öneririm.

virüs modeme yerleşemez. o şehir efsanesi. virüslü pc ağdan ayrıldığı ya da temizlendiği gibi ağ temizlenir.
    arkadaşım senin sorun explorer.exe sorunu.
    ctrl alt tab yap ve görev yöneticisini açmaya çalış. açabilirsen alt tuşuna tekrarbas ya da üstteki dosya menüsünden çalıştıra "explorer.exe" yaz enter yapınca masaüğstü gelirse exploerer sağlamdır. bu durumda da yeni kullanıcı açarsın dosyalarını oraya taşır öyle devam edersin.
    yemezse de windows cd sini tak ve sistem onarımı yaptır. explorer.exe geri gelicektir.

4. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: zombi74 Mesajı Görüntüle
    virüs modeme yerleşemez. o şehir efsanesi. virüslü pc ağdan ayrıldığı ya da temizlendiği gibi ağ temizlenir.
    arkadaşım senin sorun explorer.exe sorunu.
    ctrl alt tab yap ve görev yöneticisini açmaya çalış. açabilirsen alt tuşuna tekrarbas ya da üstteki dosya menüsünden çalıştıra "explorer.exe" yaz enter yapınca masaüğstü gelirse exploerer sağlamdır. bu durumda da yeni kullanıcı açarsın dosyalarını oraya taşır öyle devam edersin.
    yemezse de windows cd sini tak ve sistem onarımı yaptır. explorer.exe geri gelicektir.
    Şehir efsanesi dediğin virüsleri temizlemekle geçti hayatım güzel kardeşim. Virüs ağa bulaşır. Ağa bulaşan virüs o ağda ne varsa "tv, tablet pc, tüm telefonlar" hepsini etkiler. Pc'nin bağlantısını ağdan kestiğin anı geç, Pc'ye format atarsın o virüs yine silinmez. Çare ise modeme reset (iğne ile) ve şifre değişikliği.

Belli ki bu konuda hiçbir tecrübe yaşamamışsın. Diğer kullanıcıları yanlış bilgilendirmene izin veremem.

Şehir efsanesi diyeceğine şu soruya yanıt verirsin olay kapanır. ("pc'ye format atmadan önce, tablet, tv ve tüm telefonlarda çıkan virüs, format atıldıktan sonra da devam ediyor") çözümün nedir?

Alıntı Orijinalini Gönderen: DATROMNET Mesajı Görüntüle
    Şehir efsanesi dediğin virüsleri temizlemekle geçti hayatım güzel kardeşim. Virüs ağa bulaşır. Ağa bulaşan virüs o ağda ne varsa "tv, tablet pc, tüm telefonlar" hepsini etkiler. Pc'nin bağlantısını ağdan kestiğin anı geç, Pc'ye format atarsın o virüs yine silinmez. Çare ise modeme reset (iğne ile) ve şifre değişikliği.

Belli ki bu konuda hiçbir tecrübe yaşamamışsın. Diğer kullanıcıları yanlış bilgilendirmene izin veremem.

Şehir efsanesi diyeceğine şu soruya yanıt verirsin olay kapanır. ("pc'ye format atmadan önce, tablet, tv ve tüm telefonlarda çıkan virüs, format atıldıktan sonra da devam ediyor") çözümün nedir?
    1. si senin kardeşin falan değilim. 2. si ise sen kimsin ban ne izni vericeksin? senin öyle bi yetkin yok. en baba moderatöre bildirirsin. gelip burda ağalık yapmaya kalkarsan da anca gülerim.
    modeme virüs bulaşmış diye sallayan çok bilgisayarcı gördüm. modem resetleme ile bu güne kadar virüs gittiğini ise hiç görmedim. bana bi videolu örnek atın göster ispatla bakalım. diyecem de sende o tıynet yok gib. anca külhanbeylik var. daha boşuna beni etiketleme cevap mevap alamazsın.
    adam zaten virüsü temizlemiş sadece hasarı düzeltmesi kalmış sen modemi resetle diyon kafaya bak ya. nerden alıyorsunuz bu akılları da millete dağıtıyorsunuz anlamıyorum.
    1

6. Varsayılan

Aynen abicim sensin.

ha şöyle yola gel.

8. Varsayılan

Bir pedagog atasözü der ki: normal olan olayları anormal yorumlayanların ciddi ruhsal sağlık problemleri gözlenebilir. Kendi haline bırakın.

insanın kendi ile alakalı sözleri öğrenmesi önemli tabii.

BIOS pilini anakarttaki yerinden çıkar, belirli bir süre (3-5 dk.) bekletip yerine tekrar tak. Bu yolu kullanan virüsler BIOS resetlenmesiyle silinir. Ancak açılışta BIOS ekranı ekrana gelince de "BIOS optimizasyonunu" mutlaka kabul et, çünkü virüs kaynaklı, yanlış BIOS ayarlı açılışla ilgili sıkıntılarda bazen işe yarıyor, işe yarayabilir. Modemden PC'ye virüs bulaşamaz, bu olasılık % 99 olarak yok gibidir. Virüslü PC'den flash bellleğe virüslü dosya yüklenip USB okuyan modemlere bu belleği takıp nette ortak bir paylaşıma açarken modem kartı için bir olasılık dahilinde olabilir, ama modemle PC arasında yine bloke mevcut, PC'ye bu yolla arayüzlerden bir virüs gelmesi yine imkansız gibi..
    En son tapirapir tarafından düzenlenmiştir: Bugün 14:13 Sebep: ek
    Pardusçu'lar derneği üyesi

Benzer Başlıklar

1. bilgisayar donuyor ve işlem yapmıyor
    naturaleffect tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 08.04.2011, 16:50
  2. sysedit exe açılıyor işlem yapamadan kapanıyor
    senol_ tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 28.01.2009, 14:44
  3. bilgisayar işlem yapınca kapanıyor