10 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Masaüstü bilgisayar açılıyor ama ekran ve bip sesi gelmiyor.

Merhaba. Benim masaüstü bilgisayarımda bir sorun var.
    14 Nisan 2019 tarihinden beri bilgisayara elektrik geliyordu ama açtığımda fanlar 3 saniye dönüyor sonra duruyordu. 1.5-2 hafta öncesine kadar deneme maksadıyla açtığımda şaşırtıcı bir şekilde açıldı.Ama sorun bip sesinin ve ekranın gelmemesi. Bilgisayar açıldığı zaman bip sesinin geleceği yerden 3 saniye sonra kapanıp tekrar açılıyor ve bu sefer ben kapatmadıkça kapanmıyor. Lakin bip sesi ve ekran gelmiyor. RAM arızası (oksitlenme,slot değiştirme,ramsiz çalıştırma), ekran kartını çıkarıp tekrar takma, BIOS pilini çıkarıp pilsiz açma ve tekrar takıp açma dahil çoğu yolu denedim. İşlemciye dokunmadım çünkü zarar veririm korkusuyla cesaret edemedim. Arkadaşlar lütfen bu soruna çözüm bulmamda yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler.

elektrik arzasında forumlardan çözüm aramayın gidin tamirciye verin.
    o tek tek parçaları kontrol eder. bozuk olanı tespit eder ve değiştirirsiniz. gözünüzün önnünde yapmasını istersiniz olmadı.

3. Varsayılan

Elektrik arızası yok diye düşünüyorum. Daha önce böyle bi durumla karşılaşmıştım. PC'yi toplayan kuzenim bunu yanımda halletmişti. Ama şu an nasıl yaptığını hatırlamıyorum.

4. Varsayılan

Bu arada bu sorun için 5 ayrı bilgisayar tamircisine götürdüm PC'yi. Hiçbiri çözemedi bu sorunu.

bu elektrik hatası. soketlerin birinde gevşeklik varsa da yapar.
    psu nun anakart bağlantılarını sök. yeşil kablo ile herhangi bi siyahı fişe takılı iken kısa devre et. eğr psu fanı sabit dönerse psu sağlamdır. sonra psu yu anakarta tak. anakartta sadece güç pinleri olsun. ekran kartı ram işlemci olmasın. baktın anakart start almıyor gene aynı bu sefer işlemci besleme soketini sök öyle dene. start alırsa anakrtın vrm leri arzalıdır.
    he vrm ler takılı iken start alıyorsa önce işlemci ile sonra ram takarak denersin. en son ekran kartı ve ssd artık hangisi arzalı ise çıkar ortaya. he işlemci takılı değilken start alıyor işlemci taktığında ypaıtorsa gene vrm arzalı olabilir.

6. Varsayılan

Teşekkür ederim. Anlattıklarını deneyeceğim.

yok yani bi pc deki kesme arzasını çözemeyecek kadar beceriksiz 5 pc tamircisinin olduğu bi şehir türkiyede var mıymış onu anlamadım. neresi orası yaw. umumba mı?

8. Varsayılan

JSKDNFSDKJFGADFKHGDAFG. Mardin.

bura da bartın. bartınlıyım diyince mardin sanıyor insanlar. ben de kızmıyordum. artık kızarım :ÇD

10. Varsayılan

Bence anakartın üzerindeki elektronik komponentler bozulmuş olabilir

Benzer Başlıklar

1. Bilgisayar açılmıyor bip sesi gelmiyor
    xxbjkxx tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 12
    Son Mesaj: 05.07.2015, 16:27
  2. Bilgisayar Açılıyor Ekran Gelmiyor Lütfen Yardım
    eaglemre tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 04.04.2015, 12:19
  3. Yanıt: 3