5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan en iyi bilgisayar forum siteler

en iyi bilgisayar forum siteleri hangisdi

Bence en iyisi ve en seviyelisi hiç şüphesiz ki technopat/sosyal sitesidir. Ama Türkçe yazım, imla kuralları, vb. şekline alışıncaya kadar bu forumu bırakıp belki de hemen gitmek istersiniz, çünkü uygulanan cezalar ve kurallar buraya alışıncaya kadar sizi çok yorup biraz zorlayabilir. Zaten bu foruma ilk kayıt olanların çoğu kesinlikle de böyle (ilk zamanlarda ben de böyle düşündüm) düşünüyor, ama SDN forum veya diğer başka forumlar yazı disiplini ve anında uygulanan cezalar konusunda bu kadar ağır derecelerde de değiller diye biliyorum. Ancak "Gülü seven dikenine katlanır" diyerek çok çeşitli konu başlıkları ve güncel PC teknolojilerini çok seviyorsanız buraya katlanmaktan başka çareniz de yoktur, yaklaşık 2 senedir burada da (SDN forum ve www.kontrolkalemi.com'e ek olarak) yazıyorum ve mesaj sayım bini yeni geçti. Kolay gelsin.
    En son tapirapir tarafından düzenlenmiştir: 16.08.2019 15:22 Sebep: ekleme
    Pardusçu'lar derneği üyesi

Alıntı Orijinalini Gönderen: tapirapir Mesajı Görüntüle
    Bence en iyisi ve en seviyelisi hiç şüphesiz ki technopat/sosyal sitesidir. Ama Türkçe yazım, imla kuralları, vb. şekline alışıncaya kadar bu forumu bırakıp belki de hemen gitmek istersiniz, çünkü uygulanan cezalar ve kurallar buraya alışıncaya kadar sizi çok yorup biraz zorlayabilir. Zaten bu foruma ilk kayıt olanların çoğu kesinlikle de böyle (ilk zamanlarda ben de böyle düşündüm) düşünüyor, ama SDN forum veya diğer başka forumlar yazı disiplini ve anında uygulanan cezalar konusunda bu kadar ağır derecelerde de değiller diye biliyorum. Ancak "Gülü seven dikenine katlanır" diyerek çok çeşitli konu başlıkları ve güncel PC teknolojilerini çok seviyorsanız buraya katlanmaktan başka çareniz de yoktur, yaklaşık 2 senedir burada da (SDN forum ve www.kontrolkalemi.com'e ek olarak) yazıyorum ve mesaj sayım bini yeni geçti. Kolay gelsin.
    technopat imla hastası ama kendisi rezil rüsva mantık hataları dolu başlıklar atan bi bal arkadaşın çöplüğüdür hocam.
    sadece ama sadece reklam amaçlıdır ve adam gibi cevap verme yetisi de yoktur bu sitenin.
    ha windows yardıma hata kodu yazıp makale okumuşsun ha techno pat a soru sormuşsun.
    sana nerde ise her ay açılan örnek bi sayfa vereyim
    "merhaba sistemim pentium şu şu. işletim sistemim 7 sorunum..."
    adam sorunu dinlemeye kalmaz lak yapıştırır. abi biz 7 ye destek vermiyoruz 10 a geç.
    lan sen mi yazdın da desteği sana sorucam de. anında banlanırsın. ki onu geçtim pentium işlemcili pc ye 10 önermeyi geçtim. resmen insanların sorunlarını çözmekten başka daha sorun çıkarıcak çözümler sunabiliyorlar.
    kontrol kalemini biliyorum aslında güzel bi yer ama bazı üyeleri o kadar saçmalayabiliyor ki delirdim zaten forumu bıraktım gittim. adam 2n3055 gibi bi transistörün iç sıcaklığını ölçtüğünü iddia etmişti. öyle kopuk adamlar vardı. bi tane de eht trafosuna 20 tl verip aldığını iddia eden vardı ki ettiği hakaretler de caba. en ucuz eht 20 dolardan başlarken nasıl o paraya buldu anlamadım
    ki forumları da bitiren 3 sebepten birisi üyelerin kafasına göre yazması, öbürü modların taraflı olması sonuncusu da site sahiplerinin reklam endişesi ile ellerindeki harici bi ürünün fortumda konuşulmasına müsaade dahi etmemesidir. bu yüzden artık forum kültürü diye bi şey kalmadı. adama abi benim elimdeki ekran kartım x1650 zaten ses kartı kullanıyorum. o da audigy serisi ve eax destekli. direct sound lazım. xp den şaşamam de. adam seni forumdan banlıyo. işte bu kafa forumları bitirdi. millet face sayfalarına bağlandı.

Bak hocam, kontrolkalemi'ne ilk üye olduğum 2011'li yıllarda herkese ve bana çok mantıksız, çok komik gelen bir soruyu aynen ve değiştirmeden buradan yazıyorum;

80-100 tane ataşı seri olarak uç uca bağlayıp evdeki prize takarsam rezistans telinin yerine geçer mi veya gümleyip de patlamaz, değil mi?

Buna benzer soruları ben şimdilerde mumla arar oldum, çünkü şimdilerde sorulan sorular bundan çok daha basit ve daha bilgisizce ve çok daha saçma olarak soruluyor, 2011'de sorulan elektrik-elektronik sorularını şimdi çok da arar durumdayım, 2011'den beri orada üyeydim, 2011'in sonunda onursal üye yapıldım, ama 1-2 senedir çok seyrek yazıyorum, çünkü aklı başında, mantıklı sorular soranına rastlayamadığım için çok az yazmaya da başladım. daha çok akülerin şarjı, motorların kontrolü, arada tristör, triyak, mosfet, 2N3055 darlington güç transistörü, vb konularda genel bilgi mahiyetinde yazılar yazdım ve devamlı yazarken ve ayda en az 1-2 tane de bilimsel makaleyi canları sıkılmasın diye foruma hep eklerdim. Ama bugünkü şartlarda sorulan sorulara bakılınca cevap verseniz ne olur, vermeseniz ne olur diye yazmaktan hemen cayıp kolayca da vazgeçiyorsun, senin de bahsettiğin sebeplerle, sorulan bu çok saçma sorular ve çok mantıksız sorularla. Zaten ilk göz ağrım PC net forumdu, 2010'da oradan kontrolkalemi'ni bir gün tesadüfen keşfedip geçmiştim, ayni tesadüfle de tecnopat'a da böyle geçtim zaten, ama 2011'deki soruları soranlar şimdi malesef ki hiç yok, o günleri mumla arıyorum doğrusu, ama ne mümkün, o günleri bulmak hemen hemen imkansız gibi. Düşününce akıllı (android) telefon kullananlar iyice çoğaldığı, ellerden hiç düşmediği (ha bire mesaj kutularına düzenli olarak bakıldığı ve kontrol edildiği : bunu sürekli yapmak daha zeki olmayı önleyen meddelerden de biriymiş mesela) için mi soru soranların soru sorma kalitesi bu kadar da düştü diye kendimce de çok düşünüyorum.

Geçenlerde (bir pazar günü forumdayken) çamaşır makinesi ile ilgili bir arızaya (programın bir yerde takılması ve ilelememesi gibi) verdiğim baya baya (erkenci Kuş'daki Can gibi biraz yanlış kulalnımlı Türkçeyle yazayım detaylı bir cevapla beni servis sanıp; "sizin servisiniz acaba nerededir, bu makineyi de hemen buraya göndereyim " demez mi birisi, ben de genel veya yaşanmış bir bilgiyle, başımdan geçen arçelik 2200 makinesi/modelinin yaşanmış tamir maceralarıyla bu bilgiye sahibim derken adeta göbeğim çatladı, neyse arkadaşı zor da olsa ikna edip gerçeği en doğrusuyla anlatabilmiş olabildik en sonunda da. Zaten orada bakımcıı adlı çamaşır makinesi tamircisi olup dükkanı olan, servis veren ve bu işin çok ehli olan bir arkadaş var, makineyi ona gönder, zaten telefon numarasını ha bire verip para kazanmaya çok hevesli bu adam, ona gönderin dedim, olay da böylece kapanmış oldu. Evet görüyorsunuz işte, son günlerdeki forum soruları ve insanların birilerinden adeta hemen medet bulabilme şekilleri böyledir maleesef ki, biraz kendilerinden daha bilgili görünenleri hemen bir servis yeri veya bir tamirci sanıyorlar.

Laf lafı da açtı, konuşup biraz gevezelik ettik yine.bu pazar gününü aslında dışarıda dolaşıp biraz temiz hava almayla geçirecektim, ama kendimizi yine sosyal medyaya birazcık kaptırmış da olduk, yani şimdilik yazıya, mesajlara dalıp bu gezmeyi biraz ertelemiş de olduk kafa dengi arkadaş bulup sohbet edip içini dökebilmek çok güzeldi..Kal sağlıcakla..
    En son tapirapir tarafından düzenlenmiştir: 18.08.2019 16:26
    Pardusçu'lar derneği üyesi

Alıntı Orijinalini Gönderen: tapirapir Mesajı Görüntüle
    Bak hocam, kontrolkalemi'ne ilk üye olduğum 2011'li yıllarda herkese ve bana çok mantıksız, çok komik gelen bir soruyu aynen ve değiştirmeden buradan yazıyorum;

80-100 tane ataşı seri olarak uç uca bağlayıp evdeki prize takarsam rezistans telinin yerine geçer mi veya gümleyip de patlamaz, değil mi?

Buna benzer soruları ben şimdilerde mumla arar oldum, çünkü şimdilerde sorulan sorular bundan çok daha basit ve daha bilgisizce ve çok daha saçma olarak soruluyor, 2011'de sorulan elektrik-elektronik sorularını şimdi çok da arar durumdayım, 2011'den beri orada üyeydim, 2011'in sonunda onursal üye yapıldım, ama 1-2 senedir çok seyrek yazıyorum, çünkü aklı başında, mantıklı sorular soranına rastlayamadığım için çok az yazmaya da başladım. daha çok akülerin şarjı, motorların kontrolü, arada tristör, triyak, mosfet, 2N3055 darlington güç transistörü, vb konularda genel bilgi mahiyetinde yazılar yazdım ve devamlı yazarken ve ayda en az 1-2 tane de bilimsel makaleyi canları sıkılmasın diye foruma hep eklerdim. Ama bugünkü şartlarda sorulan sorulara bakılınca cevap verseniz ne olur, vermeseniz ne olur diye yazmaktan hemen cayıp kolayca da vazgeçiyorsun, senin de bahsettiğin sebeplerle, sorulan bu çok saçma sorular ve çok mantıksız sorularla. Zaten ilk göz ağrım PC net forumdu, 2010'da oradan kontrolkalemi'ni bir gün tesadüfen keşfedip geçmiştim, ayni tesadüfle de tecnopat'a da böyle geçtim zaten, ama 2011'deki soruları soranlar şimdi malesef ki hiç yok, o günleri mumla arıyorum doğrusu, ama ne mümkün, o günleri bulmak hemen hemen imkansız gibi. Düşününce akıllı (android) telefon kullananlar iyice çoğaldığı, ellerden hiç düşmediği (ha bire mesaj kutularına düzenli olarak bakıldığı ve kontrol edildiği : bunu sürekli yapmak daha zeki olmayı önleyen meddelerden de biriymiş mesela) için mi soru soranların soru sorma kalitesi bu kadar da düştü diye kendimce de çok düşünüyorum.

Geçenlerde (bir pazar günü forumdayken) çamaşır makinesi ile ilgili bir arızaya (programın bir yerde takılması ve ilelememesi gibi) verdiğim baya baya (erkenci Kuş'daki Can gibi biraz yanlış kulalnımlı Türkçeyle yazayım detaylı bir cevapla beni servis sanıp; "sizin servisiniz acaba nerededir, bu makineyi de hemen buraya göndereyim " demez mi birisi, ben de genel veya yaşanmış bir bilgiyle, başımdan geçen arçelik 2200 makinesi/modelinin yaşanmış tamir maceralarıyla bu bilgiye sahibim derken adeta göbeğim çatladı, neyse arkadaşı zor da olsa ikna edip gerçeği en doğrusuyla anlatabilmiş olabildik en sonunda da. Zaten orada bakımcıı adlı çamaşır makinesi tamircisi olup dükkanı olan, servis veren ve bu işin çok ehli olan bir arkadaş var, makineyi ona gönder, zaten telefon numarasını ha bire verip para kazanmaya çok hevesli bu adam, ona gönderin dedim, olay da böylece kapanmış oldu. Evet görüyorsunuz işte, son günlerdeki forum soruları ve insanların birilerinden adeta hemen medet bulabilme şekilleri böyledir maleesef ki, biraz kendilerinden daha bilgili görünenleri hemen bir servis yeri veya bir tamirci sanıyorlar.

Laf lafı da açtı, konuşup biraz gevezelik ettik yine.bu pazar gününü aslında dışarıda dolaşıp biraz temiz hava almayla geçirecektim, ama kendimizi yine sosyal medyaya birazcık kaptırmış da olduk, yani şimdilik yazıya, mesajlara dalıp bu gezmeyi biraz ertelemiş de olduk kafa dengi arkadaş bulup sohbet edip içini dökebilmek çok güzeldi..Kal sağlıcakla..
    nasıl ki eğitimde öğrenci kaltesinin düşlmesi öğretmene bağlanıyorsa aynı şekilde sitelerin kalitesinin düşmesi de mod ve adminlerine bağlıdır güzel hocam.
    diyorum ya eht trafosuna 75 lira gibi bi fiyat çıkar dediğimde-2013 de 3 lira dolar kuru ve 20 dolar dip eht fiyatını düşünürsek- hemen biri atlar "sen satıcı mısın kardeşim ben 15 liraya eht aldım insanları bilmeden yanlış yönlendirmeyin bla bla" diye terbiyesizlik eden ya da 2n3055 gibi bi transistörün iç sıcaklığından dem vuran ya da hassas sensöre lm 317 gibi lineer ve audio devreler için gelşiştirilmiş bi regüülator olmaz eski diyip 2596 gibi osilasyon canavarı bi regülatoru öneren kişileri banlamayıp uyarmayıp yıllarca sessiz kaldılar. sonrasında da forumlarda bilen adamlar sustu susturuldu. hala öyle
    technopat ise dediğm gibi hocam. özellikle recep baltaş kendisi türkçe en ufak imla hatasına bile göz yummayıp hatta hakaret edip kendisi "x570 uyumlu anakart " diye başlık açmış bi cahildir. "hakaret kısmı ile yazmıyor olanı söylüyorum" cidden öyledir. ki bu sonradan olmadı hep böyle idi. amd ati hayranıyım dediği yıllarda chip de iken bile gördüğü her x1550 kart sorusuna "paylaşımlı ekran kartları adidir, kalitesizdir" diyen birisi idi. yok ya dünyada dark messiah ı ful adam gibi sorunsuz açabilen ilk ekran kartı neslinin nesi kötü idi de. anında banlardı. böyle mantıkta birisidir.
    bu tür adamların admin olduğu sitede sen eğer bilgili mantıklı akıllı adam arıyorsan kusura bakma sorun bende değil sende

Benzer Başlıklar

1. Yeni Sitemiz Forum PC - Teknoloji ve Bilgisayar Forum
    muhammed71 tarafından Web İnceleme forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 05.07.2010, 02:02
  2. bilgisayar parçası aldığınız siteler
    blade64 tarafından Web İnceleme forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 04.11.2005, 14:39
  3. Ücretiz Forum Veren Siteler ( Ücretsiz )
    Ensar tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 07.07.2005, 11:19

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •