5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan İşletim sistemi kurulum problemi.

https://support.hp.com/tr-tr/product...ment/c04981292
    Elimde böyle bir tablet bilgisayar mevcut.
    Kendisini çok severim tabiki düzgün çalışırken.
    Windowsun zorlamaları sebebiyle attığım güncellemeler tabletin hafızasını baya doldurdu
    ve hiçbir işlem yapamaz oldum bende win7 kurmak istedim ve bir flaş hazırladım.
    Boot edip bir türlü format sayfasına gidemedim bende başka yollar düşündüm.
    Direk flaş içerisindeki settupla halledeyim dedim ama ondada hafıza problemi çıktı.
    Bende w10'u cmd ekranıyla başlatarak hafızasını cmd'den sildim ve bölümleri sıfırladım.
    Çok dikkat etmedim ama 4 bölüm vardı ve bir tanesi galiba UEFİ'idi.
    Şimdi boot menüye giriyorum flaştan boot etmek istediğimde karşıma 3F0 hatası geliyor
    ve ardından 501 hatası alıyorum ne kadar hp'nin sayfasında aramama rağmen 502 hatası var ama
    501 hatası yok. Bende baya aradım ve çözümü bir türlü bulamadım. Belki olur diye linux kurayım dedim elimde hali hazırda kali linux isosu vardır flaşa rufusla kurdum ve boot ettim kali linux
    ekranına gitti bende yükleme yaptım hata verdi dd modunda yazdırdım böylece hata vermeden kurdum ama flaş belleği taktığımda kaliye ulaşabiliyorum böyle bir problemle karşılaşıyorum sizlere danışmak ve yardım almak istedim elementary os kurmak istiyorum sadece bu hataları nasıl geçeceğimi merak ediyorum. Lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ediyorum sizlere iyi hafta sonları .

keşke kafanıza göre bun yapmadan bi buraya soraydınız.
    bu tür sd kartlı pc leri daha önce de formatladım. bunlardabazılarında bios bile o sd kart üzerinde imiş.
    bazılarında a boot kilidi var. üzerindkei sistem harici bi işletim sitemi yüklenemiyor. yükleyebilseniz bile boot etmiyor. kendi servisine götürüp tekrar yükleme yaptırabilrseniz yaptırın. onun haricinde çok yapılacak bi şey yok gibi. belki elimde olsa bi şeyler yapabilrim ama o bile garanti değil.

Size güzel ve bilgilendirici yorumunuzdan dolayı teşekkür ediyorum ama bilmediğimiz görmediğimiz birşeyin olduğunu düşünüyorum sonucta bunlar insan elinden çıkıyor bence bir yolu yordamı vardır yöntemini araştırıyorum bulunca sizde göndereceğim.

bu gün aksi gibi bi arkadaşım daha aynı hataya düşmüş. pc ci göçtü.
    aslında sdizlik bi şey yok. üreten firmaların açgözlülüğünün sonucu bu.
    kilitli biosları abi format yemiyorlar. olursa da çok uğraştırıyor. ve aynı şekilde ona verdiğim öğüt işe yarar da dönüş yaparsa size de aynısını öneririm. ama onun pc sinde en azından hdd vardı. sizinkinde o bile yok. üzgünüm ama kendi servisi haricinde pek bi imkanı gözükmüyor.
    ki o da direkt sd kartı değiştirip öyle tamire gidiyor. öyle de uyuz bi ürün yani bunlar.

arkadaşltan haber aldım. kendi flash belleği varmış yanında gelen. onunla formatlanabiliyormuş. başka bi imkanı yok. o flash belleği buılmalısın.

Benzer Başlıklar

1. İşletim Sistemi
    libertatem tarafından Windows 7 forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 19.01.2013, 16:57
  2. Açılışta İşletim Sistemi Seçme Problemi
    Libertyyy tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 20.04.2010, 14:39
  3. 1 PC 2 İşletim sistemi
    ForceONE tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 7