5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Mönitöre görüntü gelmiyor

arkadaşlar merhaba. 1 ay önce msi Rx 570 aldım 1 ay falan sorunsuz çalıştı. önceki gün oyundan seri bir şekilde çıkıp düğmeden kapattım bilgisayarı. Sabah açtığımda kasa çalışıyorken ekranda görüntü yoktu. Sorunum ana hatlarıyla bu. şunu söyleyeyim eski ekran kartımla (Radeon hd 5600-5700) sorunsuz çalışıyor. o yüzden ekran kartı ve anakart uyumsuzluğu dışındaki parçaları eledim. Sizce sorun ne olabilir? yarın bu ekran kartını başka bir pc de deneyeceğim. ekran kartını taktım, çıkardım sildim yine denedim aynı. Ram ve anakart pili için de aynını yaptım. Ekran kartında bir hasar olabilir mi sizce?

uyumsuzluk olsa hiç görüntü vermez. zaten pci mimarisinde uyumsuzluk olmz.
    ama kart tamir görmüşse bi anda kapatınca soğumadığı için düzgün de temizlenmemişse de kart ısısı nedeni ile tekrar çilerini soğuk lehime düşürmüş olabilir.

anladım hocam. demin denedim diğer pc'de de çalışmadı büyük ihtimal servise yollarım bugün yapacağım başka bir şey kalmadı

sıfırsa ver garantie 2. el ise aç söv satana

Başka PC'de de çalışmazsa ekran kartı fırınlama yapılmalı veya tamire verilmeli, başka çaresi yoktur. Oyunda aşırı ısınıp da birden kapatılınca ısıl şokla chipsetlerde kuvvetle muhtemel lehim ayrılması (soğuk lehim) oluşmuştur. Anakart onboard ekran kartıyla veya diğer ekran kartlaruyla şimdi de görünrü verip açılmıyorsa bu PC'yi anakartıyla sıfırdan toplar gibi kasada yeniden toplamalıdır, o zaman görüntü (POST) mutlaka gelir.
    Pardusçu'lar derneği üyesi

Benzer Başlıklar

1. görüntü gelmiyor
    redcanNAs tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 07.06.2015, 22:49
  2. Yanıt: 11
    Son Mesaj: 21.06.2011, 11:32
  3. Ekrana görüntü gelmiyor,Bıos dahi gelmiyor
    bebeto911 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 25.12.2010, 20:05