Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
36 sonuçtan 11 - 20 arası sonuçlar

x64 bir sistemime 128 bit ekran kartı alsam sorun olur mu?

https://www.hepsiburada.com/msi-nvid...za=Hepsiburada

Alıntı Orijinalini Gönderen: Proxsima Mesajı Görüntüle
    Öncelikle 1 numara içinde 2 numara içinde teşekkür ederim.

Normalde 4gb ramim vardı fakat bir tanesi bozuldu, 4gblık 1600mgh lik bir tane daha alacaktım.

240lık kart için kötü dediniz anladım. Şu anlık işlemciye dokunmak istemiyorum.

Asus'un böyle bir kartı bunu önerir misiniz?

https://www.hepsiburada.com/asus-710...za=Hepsiburada
    240 bile ondan iyidir ama o fiyat nedir yarebbi? rx460 var piyada oem satılıyor. http://www.dfsbilgisayar.com/amd-rad...16-ekran-karti
    siz daha iyisini belki bulursunuz ama tavsiyem 4 lüğünü bulmak.
    işlemciniz çok eksi zayıf kalır. o anakarta da düşük. önce işlemci rami adam edin ve elinizdeki ile idare edip sonradan para bulunca ekran kartını yükseltin bence. ya da önce ekran kartını en iyi şekilde alın sonra işlemci rami uğgrade edin.
    3 çekirdek işlemci yetmez çünkü. bi fcx6300 ya da 8350 yanına 16 gb sonradan da elinize para geçince bi 960 sizi baya memnun edecektir.

x64 bir sistemime 128 bit ekran kartı alsam sorun olur mu?

128 in sisteminizle bi alakası yok. o işler 20 sene önce idi. pci ex mimarisi ile 15 senelik kartı bu günkü kasya takmak mümkün. geriye ve ileriye dönük. kendim hd6850 yi pci 1.1 anakarta takmıştım. sorun da olmadı.
    size de tavsiyem hazır anakartınız uyumlu iken güzel bi kart almanız. bu tür çöplerle vakit kaybetmeyin
    o

Sağolun.
    Yolladığınız işlemci anakartım ile uyumlu değil sanırım. Evet ekrankartı ve ramden sonra aklımda işlemciyi değiştirmek vardı

128 bit ekran kartı ve ramı 10 gb çıkaracağım ondan sonra sistemin kabul ettiği daha yüksek bir işlemci almaya çalışacağım..
    Sanırım bu şekilde olur. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim...

Son sorum;

128 bit olan ekran kartı ile
    Bu ekran kartı arasında dağlar kadar fark var mı?
    https://www.hepsiburada.com/msi-nvid...m-HB0000023CE2

Aradaki fiyat farkı yüzünden soruyorum.

Sağolun.
    Yolladığınız işlemci anakartım ile uyumlu değil sanırım. Evet ekrankartı ve ramden sonra aklımda işlemciyi değiştirmek vardı

128 bit ekran kartı ve ramı 10 gb çıkaracağım ondan sonra sistemin kabul ettiği daha yüksek bir işlemci almaya çalışacağım..
    Sanırım bu şekilde olur. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim...

Son sorum;

128 bit olan ekran kartı ile
    Bu ekran kartı arasında dağlar kadar fark var mı?
    https://www.hepsiburada.com/msi-nvid...m-HB0000023CE2

Aradaki fiyat farkı yüzünden soruyorum.
    a taktı 710 a
    bu arada o anakartın modeli yanlış sanırım m4a79td dir o. biliyorum o anakartı ve phenom x6 ya garanti desteği olduğu gibi fx8350 dew takılıyor diye hatırlıyorum.
    siz anakartın tam mopdelini öğrenin.
    o ekran kartlarına da o fiyatı çekenin kafasını gözünü yarmak lazım o paralara az koyup 1030 alır insan.
    siz dediğim gibi rx460 almaya bakın y350 tl ye 2 gb modelleri var.
    ya da parnaız yeterse 570 falan zorlayın. asus sitesine ulaşamıyorum bu ara. siz anakartın doğru modelini atınca düzelebilir. o zaman daha nokta atışı bi şeyler buluruz. çünkü 759 diye bi çipset yok amd de.
    y

Hocam teşekkürler. Anakartım ASUS M4A785TD- V evo diğe geçiyor.
    https://www.asus.com/tr/Motherboards/M4A785TDV_EVO/

Bu arada aldıkalrımın yanı sıra 450 liraya kadar AMD işlemci de alabilirim öneriniz var mı?

Alıntı Orijinalini Gönderen: zombi74 Mesajı Görüntüle
    a taktı 710 a
    bu arada o anakartın modeli yanlış sanırım m4a79td dir o. biliyorum o anakartı ve phenom x6 ya garanti desteği olduğu gibi fx8350 dew takılıyor diye hatırlıyorum.
    siz anakartın tam mopdelini öğrenin.
    o ekran kartlarına da o fiyatı çekenin kafasını gözünü yarmak lazım o paralara az koyup 1030 alır insan.
    siz dediğim gibi rx460 almaya bakın y350 tl ye 2 gb modelleri var.
    ya da parnaız yeterse 570 falan zorlayın. asus sitesine ulaşamıyorum bu ara. siz anakartın doğru modelini atınca düzelebilir. o zaman daha nokta atışı bi şeyler buluruz. çünkü 759 diye bi çipset yok amd de.
    y

Anladım eğer işlemci de alırsam yakın zamanda anakartı da değiştiriceğim ama hangi şuanki kartım için maxsimum 450 liralik işlemci alabilirim.

Anladım eğer işlemci de alırsam yakın zamanda anakartı da değiştiriceğim ama hangi şuanki kartım için maxsimum 450 liralik işlemci alabilirim.
    şu anda asusun sitesinde bi şey bulamadım ama 780g çispetli bi anakartı oplan arkadaşıomda fx6300 var. nedense sitelerine ilşememişler.
    ama dediğim gibi anakartınız fx i destekliyor diye hatırlyırum am siz bi anakartın doğru modelini yazın. ve yaparsanız büyük ihtimal bi 6300 takılır. en olmadı 1100t falan takarsınız. o 350 tl falan ama zaten 8350 den bile sadece %10 falan daha yavaş "organik çekirdek farkı " ona da bi 570 falan takılır. tabii benim tavsiyem psu nuz da müsait olduğu içinsağlam bi ekran kartı ile sistemi öyle idare etmek sonradan komple anakart işlemci ram halinde satıp am4 e geçmenizdir. 1100t her zaman satılabilecek bi işlemci. para ediyor. 10 yaşına geldi hala 400 lira ama dediğim gibiekran kartına abanabilirsiniz. yok bana bu çöp kartlar yeter derseniz gidin bi rx4602 gb oem alın. 350 tl ye işinizi görün. ama 710 gibi çöpolerden uzak durun her halükarda.

Alıntı Orijinalini Gönderen: zombi74 Mesajı Görüntüle
    şu anda asusun sitesinde bi şey bulamadım ama 780g çispetli bi anakartı oplan arkadaşıomda fx6300 var. nedense sitelerine ilşememişler.
    ama dediğim gibi anakartınız fx i destekliyor diye hatırlyırum am siz bi anakartın doğru modelini yazın. ve yaparsanız büyük ihtimal bi 6300 takılır. en olmadı 1100t falan takarsınız. o 350 tl falan ama zaten 8350 den bile sadece %10 falan daha yavaş "organik çekirdek farkı " ona da bi 570 falan takılır. tabii benim tavsiyem psu nuz da müsait olduğu içinsağlam bi ekran kartı ile sistemi öyle idare etmek sonradan komple anakart işlemci ram halinde satıp am4 e geçmenizdir. 1100t her zaman satılabilecek bi işlemci. para ediyor. 10 yaşına geldi hala 400 lira ama dediğim gibiekran kartına abanabilirsiniz. yok bana bu çöp kartlar yeter derseniz gidin bi rx4602 gb oem alın. 350 tl ye işinizi görün. ama 710 gibi çöpolerden uzak durun her halükarda.
    Ben 6300, 1100t vs terimlere yabancıyım hocam bu işlerde yeniyim de

O zaman yukarıda attığım 128 bir ekran kartını(link bıraktım) sepete atıyorum. (RX460 modelini hepsi burada da kalmamış o yüzden 128 bit olan karta geri döndüm.) 710 ile 730 arasında fark var mı bilmiyorum. Fakat 710 önerisi için teşekkürler almayacağım

Dediğim gibi ekran kartı ve işlemci seçimim kaldı ondan sonra sipariş veriyorum. İlerde ise komple satıp daha iyi bir sisteme geçme fikrini aklıma aldım.

Böyle bir kart da var...

rx4602 dediğin kartı bulamadım

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 4
    Son Mesaj: 11.02.2011, 01:44
  2. Güncelleştirme yaparak erkan kartının Pixelni yükseltebilir miyim?
    oguzhan_irmak_7 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 09.03.2009, 21:44
  3. yükseltebilir miyim?
    ibrahim_bey tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 19.11.2007, 23:13
  4. video dosyasının ses kalitesini yükseltebilir miyim?
    savask tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 08.03.2004, 02:49
  5. Ekran kartımı yoksa daha iyi ekran kartımı?
    ucahmetuc tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 19
    Son Mesaj: 21.02.2004, 20:43

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •