Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
32 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
  1. Varsayılan ekran kartımı yükseltebilir miyim?

Arkadaşlar merhaba pc özellikleri aşagıdakiler. Bilgisayarım gayet seri, hiçbir sorun yok, çogu oyunda da sıkıntı çekmiyorum. Ama yüksek grafiklerde ve yeni nesil oyunlarda sıkıntı yaşıyorum, yaklaşık 6-7 yıllık pcim bu yüzden yükseltmeye ihtiyacım var. Sorularım şunlar;
    -ekran kartımı degiştirebilir miyim?
    -degiştirmem daha iyi performans saglar mı?
    -ekran kartı önerileriniz var mı?
    yardımcı olursanız çok memnun olurum

İşlemci: İ7-3820
    Ekran kartı: AMD Radeon HD 6800
    RAM: 8gb, 64bit
    Anakart: MSI X79A-GD45

işlemciniz tek çekirdekte benim 1200 le yakın puanlar alıyor. ama tabii devir artık tek çekirdek devri değil pek ama bu durumda gtx960 önerebilirim. ramin 12 falan yaparsanız gayet de yeterli olur. tdp miktarları da yakın oldğu için eski ekran kartınızın yerine psu değiştirme ihtiyacı duymadan takabilrisiniz.
    çok çekirdekte biraz daha iyi olabileydi rx570 hatta 580 de önerebilirdim ama fiyatları doğrultusunda ve işlemcinin yaşını düşünerek pek öneremiyorum.
    https://www.youtube.com/channel/UCcn..._as=subscriber
    kanalımı incelerseniz orda 960 ın performansını göebilirsiniz. işinize yarayacaksa almayı düşünebilrsiniz. ama dediğim gibii ram darboğaz yaptıracaktır. biraz yükseltme işe yarayabilir.

3. Varsayılan

çok teşekkür ederim yorumunuz için yardımcı oldu, peki işlemciyi degiştirmek mümkün mü? veya degiştirmek mantıklı mı olur yoksa sadece ekran kartını degiştirmek yeterli olur mu?

şimdi o ssiteme işlemci değiştirip masraf etmeye değmez hocam.
    onun yerine rami arttır 16 gb la 960 güzel gider. tabii anakrtına vs vs bağlı ama dediğim gibi masrafa değmez. üstüne zaten intelde kimse işlemciyi tek anakartı tek satmaz. o işler amd de oluyo. bulacağın ürünler de ya anakartı ya işlemcisi arza yaptığı için sistemi parça parça satan kişiler olur. nasıl bi işlemci alacağını da allah bilir. ha ille alayım ben inatçıyım. bi başım ağrısın riske girem diyorsan. anakartının marka modelini yazarsan yardımcı olabilirim.
    ama bence madem girişecem diyorsun. o sistemi komple sat ikinci elden. bi x470 anakart yanına da ryzen 1200 çak. performansları aynı ama 1200 65 watt ve 4 ghz e tırmanabiliyor. yanına tek modül 8 bulursaan 16 gb ram al. bu işlemci sana yıllarca hizmet eder. parçaları 2. elden toplarsan çok ucuza gelir. aynı paraya bile alırsın tabii işlemci anakart ram ekran kartını komple satarsın anca işlemci ram anakart alırsın ama değecektir emin ol. sonra da buna istediğin ekran kartını takabilirsin. ki 960 ya da benzeri encoder destekli kart alırsan yayın bile yaparsın. ben yayın yapıyorum sabah akşam takılmıyor bile.
    https://www.youtube.com/watch?v=6TnHlYyJUVM buyrun kanalım. 970 sizin işinize gayet yetebilir. ama 1200 ve 16 gb kombosu ile 580 e göz kırparsınız. 1300x le darboğaz yaşamayan var. 1200 le de çok az darboğaz yersiniz.

tabii siz gene bana bi anakarttın marka modelni verirseniz bakarız ne olur diye.

6. Varsayılan

anakartım MSI X79A-GD45, ben dediginiz gibi 16gb ile 960ı yapayım, işlemciyi degiştirmek saçma olur dediginiz gibi. gtx960'ın önerebileceginiz markası var mıdır ? 1050ti veya 1650ti nasıl gider?

960 önermememin bi sebebi sli yapması. işlemciniz dediğim gibi benim işlemciye az yaın bi işlemci. isterseniz sonradan bi 960 daha takar ve sli yaparsınız. 1050 ti ya da 1660 larda bu seçenek yok. ve 960 üstüne çok adam gibi bi şey koydukları söylenemeyeceği gibi fiyatları da inanılmaz uçuk.
    960 marka model olarak araştırın ben 2 gb lık aldım biraz pişman oldum. aşırı vram engeli yiyorsunuz bazı oyunlarda. 4 gb lık model lazım.
    960 sli ile 1070 1080 arası bi kartınız olabilir. ki 1070 demek 2 tane 1650 demek biliyorsunuz.

Merhaba arkadaşlar sistemim birazcık eski, ekran kartı almayı düşüyorum fakat darboğaz olur mu bilmiyorum sistemim bu;

ASUS M4A756TD- Evo
    (140W CPU desteği
    128MB SidePort Bellek
    GPU NOS
    ASUS EPU
    Turbo Key) < Anakart özellikerim.

AMD Athlom(tm) II X3 425 Processor 2.70GHz işlemci
    6 GB RAM
    64 Bit işlemci sistemi X64
    TR2 S 600W güç süstemi

Bu sisteme aşağıdaki kartı almayı düşünüyorum;

https://www.hepsiburada.com/msi-amd-radeon-r7-240-1gb-64bit-ddr3-dx11-2-pci-e-3-0-ekran-karti-r7-240-1gd3-64b-lp-p-HBV00000HXFVI?magaza=Hepsiburada

Önerileriniz varsa link bırakır mıısınız?

Alıntı Orijinalini Gönderen: Proxsima Mesajı Görüntüle
    Merhaba arkadaşlar sistemim birazcık eski, ekran kartı almayı düşüyorum fakat darboğaz olur mu bilmiyorum sistemim bu;

ASUS M4A756TD- Evo
    (140W CPU desteği
    128MB SidePort Bellek
    GPU NOS
    ASUS EPU
    Turbo Key) < Anakart özellikerim.

AMD Athlom(tm) II X3 425 Processor 2.70GHz işlemci
    6 GB RAM
    64 Bit işlemci sistemi X64
    TR2 S 600W güç süstemi

Bu sisteme aşağıdaki kartı almayı düşünüyorum;

https://www.hepsiburada.com/msi-amd-radeon-r7-240-1gb-64bit-ddr3-dx11-2-pci-e-3-0-ekran-karti-r7-240-1gd3-64b-lp-p-HBV00000HXFVI?magaza=Hepsiburada

Önerileriniz varsa link bırakır mıısınız?
    1. si çok konu açmayın lütfen reklamcılardan bezdik bari kullanıcılar böyle yapmasın. zaten hiti az olan forumlar iyice çöpe çıkıyo ne yazık ki.
    2. si işlemciyi yeni bi modelle diyelşim fx serisi bi işlemci ile değiştirir raminizi de 16 ya falan çekerseniz o karttan çok daha iyisini takarsınız zaten 240 ölü bi kart. ufak işler için. bu halde gtx750 ti vs bile kaldırır sistem ama dediğim gibi işlemciyi rami arttırırsanız o psu nun da hakkını vericek bi kart takabilirsiniz. 8350 ile 1060 1070 falan düşleyebilirsiniz. ne kadar 1070 de darboğaz olacağı garanti 8350 ile o ayrı meczuu ama 1060 ı besleyecektir. o psu ile zaten 8350 yi güzelce de oc edersiniz süper olur.
    yok işlemci rame dokunmam diyorsanız dediğim gibi 750 ti hatta paranız varsa 960 alın. ama 960 için de yüksek ram lazım.

Alıntı Orijinalini Gönderen: zombi74 Mesajı Görüntüle
    1. si çok konu açmayın lütfen reklamcılardan bezdik bari kullanıcılar böyle yapmasın. zaten hiti az olan forumlar iyice çöpe çıkıyo ne yazık ki.
    2. si işlemciyi yeni bi modelle diyelşim fx serisi bi işlemci ile değiştirir raminizi de 16 ya falan çekerseniz o karttan çok daha iyisini takarsınız zaten 240 ölü bi kart. ufak işler için. bu halde gtx750 ti vs bile kaldırır sistem ama dediğim gibi işlemciyi rami arttırırsanız o psu nun da hakkını vericek bi kart takabilirsiniz. 8350 ile 1060 1070 falan düşleyebilirsiniz. ne kadar 1070 de darboğaz olacağı garanti 8350 ile o ayrı meczuu ama 1060 ı besleyecektir. o psu ile zaten 8350 yi güzelce de oc edersiniz süper olur.
    yok işlemci rame dokunmam diyorsanız dediğim gibi 750 ti hatta paranız varsa 960 alın. ama 960 için de yüksek ram lazım.
    Öncelikle 1 numara içinde 2 numara içinde teşekkür ederim.

Normalde 4gb ramim vardı fakat bir tanesi bozuldu, 4gblık 1600mgh lik bir tane daha alacaktım.

240lık kart için kötü dediniz anladım. Şu anlık işlemciye dokunmak istemiyorum.

Asus'un böyle bir kartı bunu önerir misiniz?

https://www.hepsiburada.com/asus-710...za=Hepsiburada

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 4
    Son Mesaj: 11.02.2011, 01:44
  2. Güncelleştirme yaparak erkan kartının Pixelni yükseltebilir miyim?
    oguzhan_irmak_7 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 09.03.2009, 21:44
  3. yükseltebilir miyim?
    ibrahim_bey tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 19.11.2007, 23:13
  4. video dosyasının ses kalitesini yükseltebilir miyim?
    savask tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 08.03.2004, 02:49
  5. Ekran kartımı yoksa daha iyi ekran kartımı?
    ucahmetuc tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 19
    Son Mesaj: 21.02.2004, 20:43

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •