6 sonuçtan 1 - 6 arası sonuçlar
  1. Exclamation Lütfen Yardım Edin Eski Laptopumu Değerlendirmek İstiyorum!

Elimde Senelerin Bilgisayarı SAMSUNG R522 var ve yukseltmek istıyorum suan 4gb ram bulunuyor içinde 8 e çıkarmak istiyorum fakat anakartımın destekleyip desteklemediğini bilimiyorum açıkcası AIDA64 dede güvenmiyorum. sizce kaç gb ram destekliyor ?

https://hizliresim.com/RgnDY7

https://hizliresim.com/jqy62L

şu ram i alsam olurmu sizce 4x2 ?
    https://www.hepsiburada.com/hi-level...-4g-p-BD130330

anakartınız core anakart. ddr3 de bile 4 gb modeülde sorun yaşayan bi platformdu bu.
    üstüne ekran kartınız hd4650 sanırım. bazı modellerinde de ob grafik kartı gözüküyor.
    bence bu sisteme rtam eklemekle uğraşmayın. 4 gb ram bu sistemin tüm yapacağı performansı sunar.
    ssd ekleyip win 7 kullanma yolunu öneririm size. kendi hdd sini de dvd rom dan bi aparatla da hdd yi takarsınız böyle idare edersiniz.

tabii çok istiyorsanız 8 e yüksetme seçeneğpi var gözüküyor. ama dediğm gibi çok ram seçen bi platformdu bu. aldığınız rami çalıştırır mı emin olamayız. anca takar denerseniz sonuç alırsınız.

4. Varsayılan

Benim için destekleyip desteklememesi önemli hem 8gb yapıp hem SSD takmayı düşünüyorum internetten alacağım için ramleri olmassa sıkıntı çıksın istemiyorum

5. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: zombi74 Mesajı Görüntüle
    tabii çok istiyorsanız 8 e yüksetme seçeneğpi var gözüküyor. ama dediğm gibi çok ram seçen bi platformdu bu. aldığınız rami çalıştırır mı emin olamayız. anca takar denerseniz sonuç alırsınız.
    Ve bu uygulamaya güvenmiyorum herşey anakartta bitmiyor hocam işlemci desteklemesse yine gözükmez 4gb ram anakart modeline de ulaşamıyorum bir türlü

işlemciniz core2
    bu anakartlar netburst mimarili pentium 4 lerin ram kontrolcülerine sahip ve bu sistemlerde tamamen ama tamamen anakarta bağlı.
    anakart modeline çok gerek yok zaten. anakartınınzın köprüsü p45m köprüsü. 8 gb desteğpi var.
    amaaa anakartınızın biosundan anakartıızın hatlarına değişiyor.
    bi de diyorum ya çok sorun idi bu köprüler. benim de eski netbookum p4 köprülü idi ve 2 gb o kadar rami rastgele açtığımda çalışmışken satın almayı düşündüğüm satıcıdaki hiçbi rami çalıştırmadı
    bi arkadşımda aynı marka model rev ve bioslu 2 p35 anakartın birinin çatır çatır açtığı rami öbürü açmamıştı.
    yani bu köprüler cidden uyuz köpüler. aşırı ram seçiyor. sizin alıp denemekten başka çareniz yok. zaten satıcı gerçekten bu işin ticaretini yapıyorsa size "abi amd mi intel mi" diyecektir

Benzer Başlıklar

1. Eski Laptopumu Masaustune cevirecegim yardım edin lutfen
    gameware tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 30.04.2012, 21:45
  2. Pc bAYA eSKi Yardım Edin
    eren483 tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 18.12.2010, 13:44
  3. Dosya Kurtarmak İstiyorum lütfen yardım edin
    dinarli tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3