Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
62 sonuçtan 11 - 20 arası sonuçlar

Alıntı Orijinalini Gönderen: Anarko1 Mesajı Görüntüle
    abi phenoma yeni ekran kartı almak lazım . gtx 750 ti var aklımda ki gtx 750 ti son yıllarda çıkan oyunları anca düşük ayarlarda oynatır. Paramla rezil olmak istemiyorum.
    10 yıllık pc 380 liraya 2 kat hızlandı sayılır.
    ramlere 200 lira
    phenom 955'e 100 lira
    soğutucu 80 lira
    phenom 955 piyasadaki en iyi işlemciden 3 kat felan kötüdür.
    sapphire hd 4770 ise en iyi ekran kartından 25 kat daha kötü.
    Ekran kartı slotu pcı e 2.0. Bu anakarka pcı e 3.0 slotlu ekran kartı takılır mı. Rx 560 taksam olur mu
    750 ti adındaki çöp çıktığında bile çöptü hala çöptür. bulaşma.
    hd6850 bile ondan iyidir. leş ötesi bi kart.
    phenom efvet artık ölü. ondan almışken phenom x6 alaydın diyorum. bence mümkünse satıcı ile irtibata geç göndermedi ise mümkünse ya iade et ya da farkını ver ve x6 1100t al. 6 çekirdeğin faydfasını görürsün.
    işlemciyi satarken elindeki ramlerden ve ekran kartından da kurtul 3 e 5 e bakma. yhepsini toplamda 300 e satarsan 4x4 ram alırsın. 16 gb ramin olur. 16 gb ramin olursa gtx960 öneririm sana. efsane kart olur senin için.rx560 dan iyi. 960 dan üst 570 alman gerekir amd de en düşük. gtx1650 laptopdan bile daha sağlam bi işlemcisi var.
    gtx960 alırsan bende var diyecem de satarsam yerine kart alıcak param yok üstüne bi kardeşimiz istiyo sanırım.
    dediğim gibi işlemciyi 1100t yap, yanına 16 gb ram tak. ya da istersen direkt ddr3 anakarta da geçebilirsin elindekileri satarsan bi m4a97 alırsın. 4x4 ramle hatta ddr3 olacağı için 4x8 ramle 1100t güzel işler yapar. ama naparsan yap o ramlerden kurtul. zaten en başta buraya konu açaydın sana hiç öyle 2 gb modül alma git amd ram bul tak derdim.

ben pci 3.0 destekli hd6850 yi 1.1 anakarta taktım. pci arabiriminden bi şey olmadı ama aşırı yükten ekran kartım arza yaptı. kullandığım işlemci tahminimden çok daha iyi beslemişti kartı. utanmasa gtx960 ı besleyecketi 2005 yapımı amd

Hocam anakart en fazla x6 1090T yi destekliyor. 955 le öyle çok bir performans farkı yok, uğraşmaya değmez.
    İşlemciyi 100 liraya aldık da diğer dediklerini yaparsam 1500-2000 lira felan gider. Bence ekran kartları gereksiz pahalı.
    Oyun hastası değilim, yoksa dediğin bilgiler çok değerli.

Alıntı Orijinalini Gönderen: Anarko1 Mesajı Görüntüle
    Hocam anakart en fazla x6 1090T yi destekliyor. 955 le öyle çok bir performans farkı yok, uğraşmaya değmez.
    İşlemciyi 100 liraya aldık da diğer dediklerini yaparsam 1500-2000 lira felan gider. Bence ekran kartları gereksiz pahalı.
    Oyun hastası değilim, yoksa dediğin bilgiler çok değerli.
    ok ya nerde. evet tek çekirdek performansları yakın ama 1090 t 6 çekirdek ve günümüz oyunlarında büyük artılar sağlıyor. misal fx6300 mobile emulatorunde benim r3 den iyi performans veriyor. izlek isteyen işlerde fark var.
    elindeki anakartı ve ramleri ve işlemciyi okutursan 300 400 e çok rahat 4x4 ram alırsın. am3 anakarta 300 lira verirsin. yani fazladan 350 lira ile 16 gb ramli düzgün bi anakart işlemci ram set almış olabilirsin.
    ama sen de haklısın daha uğraşmanın da çok alemi yok. ondan dolayı sadece işlemciyi ister 955 ister 1090 t seçebilirsin. benim tavsiyem çekirdeği fazla alman olsa da sen ne istersen al. ama o ramlerden de kurtul derim. git sat birine. işlemci ram olarak satarsın çak birine. sonra o paralarla 2x4 ram alırsın üste sonra eline geçti mi para 2x4 daha alırsın. 16 gb rame gtx960 takar keyfine bakarsın.
    rx560 dan uzak dur derim. 960 dan çok daha zayıf bi karttır. yok cf yapıcam dese idin al derdim ama 960 tek kartta inanılmaz güzel performans veriyor. sadece nvidia nın mal driverleri arada sakatlayıp sonra tekrar yükseltiyo performansı.https://www.youtube.com/watch?v=7eoJJuNH0Jkal sana bi test. üstüne 960 lar çok pis oc oluyo. zaten 1.1 den 1.3 e kendi çıkıyor sen de zorlayınca 1.5 leri görürsün. tabii neyle soğutursun bilmem de 1.5 lerde gtx1650 mobil gpu ları tokatlıyo haberin olsun. hem de sağlam tokatlıyo.düzleri bilmem. ha ben aldığıma pişman oldum. çünkü sli yapamadım ve bu halde benim sisteme çok zayıf kaldı. işlemci 30 dan yukarı çıkmıyor. ama senin sisteme güzel gider. rami 8 değil 16 yaparsan yıllarca işini görür. 8 le büyük oyunlarda sorun yaşayabilirsin.
    y

https://urun.gittigidiyor.com/bilgis...-ram-468455871 4 gb ddr2 ram türkiyede teki 90 liraya satılyor yurt dışından alırsn ucuza hatta baya ucuza gelecektir.
    amd anakartların efsane yönü buç. server ramleri takabiliyor olmak 16 gb ı 400 liraya almış olursun. ram frekansı çok düşük kalır. ama gene de çok sorun olmaz. sonuçta o sistemi gene kullanabiliyor olacaksın. dediğim gibi elindeki işlemci ve ramleri 100 200 gibi bi fiyata çakabilirsen -ekran kartı ile rahat gider-
    tabii uğraşmam dersen bu şekilde de gtx750 ti fdalan çalışır. ama çok zayıf kalıcak

Yeni soğutucu taktıktan 1 hafta sonra mavi ekran hatası aldım. Muhtemelen ramlerden kaynaklanıyor sorun. Memory felan yazıyordu mavi ekranın altında. Oc bana göre değilmiş. Windows çökecek gibi oluyor. Biosa reset attmım. yeni işlemciyi bekliyorum.

ram kontrolcü hataları bazen fan dengesizliği sonucunda çıkabiliyor. ben yaşadım. fan profilini değiştirip çözmüştüm.
    öte yandan işlemci oc yapınca da bu sorun çıkabilir. sen x4 ü ünü al kullan.

Üstad işlemci fanı harici bir de 12 cm fan aldım. Cd rom çalışmıyordu oradaki bölmeleri felan söküp ön üst tarafa takıyorum fanı. işlemci boşta 25 derecelere kadar düştü ama çok ses yaptığı için katlanamadım çıkardım. o fan takılı olsa belki hiç hata almam. Güç kaynağı bile buz gibi olmuştu.

fanı anakarttan yavaşlatsana.

Biraz araştırma yapmam lazım beceremedim.

Benzer Başlıklar

1. Pentium Dual Core E5700 Overclock
    KULL_55 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 12.02.2012, 16:29
  2. AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+
    Karabulut1907 tarafından Oyunlar forumunda
    Son Mesaj: 23.04.2011, 17:04
  3. dual core 2.8 @3.85 overclock
    DieSeL_ tarafından Overclock ve Modifikasyon forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 09.05.2008, 10:26
  4. E2180 Dual Core 2.00 GHz Overclock yardim?
    chevchelios tarafından Overclock ve Modifikasyon forumunda
    Son Mesaj: 01.03.2008, 15:25
  5. Overclock Edebileceğim ve Ucuz Intel Dual Core Arıyorum!
    RealKabus tarafından Overclock ve Modifikasyon forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 06.02.2008, 11:26

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •