Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
50 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Amd Athlon 7750 Dual Core 2.7 Ghz Overclock

Anakart GAMA 78G DS3H (2.0)
    Ekran kartı Sapphire hd 4770
    işlemci Amd Athlon 7750 Dual Core 2.7 ghz
    Ram 2 tane kingston hyperx 800 mhz ddr 2
    1 tane kingston hyperx 1066 mhz ddr 2
    1 tane ocz 1066 mhz ddr 2

Yaptığım işlemler
    Advenced Chipset Features ten
    AMD K8 COOL&QUIET CONTROL ü dısable yapıyorum
    daha sonra cpu host clock controlü manuel yapıp hızı 200 den 220 ye getiriyorum hatta 240 da yaptım ve ramleri de 677 mhz ye düşürüyorum. İşlemcinin sıcaklıkları boşta 35-38 oyunlarda en fazla 46 derecede. Overclock sonrası işlemci fanı çok hızlı çalışıyor ama sıcaklıklar hemen hemen aynı olmasına rağmen bazen mavi ekran hatası alıyorum. Pc açılırken gri bir ekran çıkıyor 10 dan geriye sarıp açılıyor. Sorun anakarttan mı nasıl ki ramlerin çalışma frekansını düşürmeme rağmen (677 mhz) hız 800 mhz lere çıkıyorsa anakartında mhz si felan mı yükseliyor sorun nedir.

oc işlemlerinde ramlerin tamamının aynı marka model olması tavsiye edilir. revizyon ram bile sorun çıkarttırır. sizinse ramler mübarek salata
    bu durumda raminizi olacak en düşük frekansa getirip başlamanızı tavsiye ederim. gene yaparsa işlemci voltajını vermeniz gerekebilir.

Hocam cevabın için sağol.
    Aslında ramlerin 3 ü aynı marka, 2 tanesini geçen hafta aldım. 1066 mhz yazıyordu ama 800 mhz çıktı, ram frekansını en düşüğüne getirirsem performans çok kötü olmaz mı.
    Oynadığım oyunda performans artışı olduğundan iade etmedim. Ddr2 ram bulması çok zor aynı marka aynı mhz.
    Sorun ramlerden kaynaklıysa oc den vazgeçebilirim. Çünkü oynadığım oyunda en az 6 gb ram olunca oyun akıcı oluyor.
    Bir de işlemci fanı darkfreezer X90 ve yeni işlemci aldım amd phenom x4 955 125 watt. Bu fan bu işlemciye yeter mi.
    En son Anarko1 tarafından düzenlenmiştir: 29.08.2019 20:01

Alıntı Orijinalini Gönderen: Anarko1 Mesajı Görüntüle
    Hocam cevabın için sağol.
    Aslında ramlerin 3 ü aynı marka, 2 tanesini geçen hafta aldım. 1066 mhz yazıyordu ama 800 mhz çıktı, ram frekansını en düşüğüne getirirsem performans çok kötü olmaz mı.
    Oynadığım oyunda performans artışı olduğundan iade etmedim. Ddr2 ram bulması çok zor aynı marka aynı mhz.
    Sorun ramlerden kaynaklıysa oc den vazgeçebilirim. Çünkü oynadığım oyunda en az 6 gb ram olunca oyun akıcı oluyor.
    Bir de işlemci fanı darkfreezer X90 ve yeni işlemci aldım amd phenom x4 955 125 watt. Bu fan bu işlemciye yeter mi.
    sondan başa 4 boru. ama fan tipi soğutmalar kasa havalandırmasına da bağlı. en kötü sıvı bile en iyi fan soğutmalarla bu yüzden kapışabiliyor. çünkü fan soğutmalar ısının kasa dışına atılması gibi bi fonksiyona sahip değil. bu da sorun.
    955 o anakarta iyi gideer ama bencew almışken 1100t ya da fx8350 de düşünebilirdiniz. ama anakrtın resmi desteğinde bu işlemciler desteklenmediği için bakmanız lazım. yani fx ler için konuştum.
    raminizi tek takmazsanız 1066 da çalışmaz. onda da anakart oc isteyecektir. zaten sizin işlemciniz o frekansda ram desteklemiyor oalbilir. phenom takınca o hıza çıkma riski yüksek. yoksa da oc yaparsınız. ama tek ram taktığnızda görürsünüz. bu arada anakartınız amd anakart. ecc destekli. o anakarta 4x4 gb dr2 ram takarsınız. elinizdekileri satar bi yerden amd uyumlu ddr2 ram bulursanız çalıştırır. ddr400 amd anakartların bile bazıları 4 gb modül destekli . sonuçta intel değil

Hocam darkfreezer x90 ı az önce taktım. Zaten işlemci fazla ısınmıyordu. 5 derece daha düştü sıcaklıklar. Tam eksoz fana doğru hava akışı olduğundan eksoz fanı da söktüm. Sanki pc açık değil gibi.
    Phenom çinden gelecek, phenom gelince bu işlemciye göre oc yapılmış gibi işlemci olduğundan ramlerle, oc ile felan artık uğraşmam heralde.
    Crysis2 yi dün yükledim full ayarlarda oynuyor. ramler 2 gb iken çok takılıyordu. Daha üst seviye oyun oynama isteğim de yok.

Hocam darkfreezer x90 ı az önce taktım. Zaten işlemci fazla ısınmıyordu. 5 derece daha düştü sıcaklıklar. Tam eksoz fana doğru hava akışı olduğundan eksoz fanı da söktüm. Sanki pc açık değil gibi.
    Phenom çinden gelecek, phenom gelince bu işlemciye göre oc yapılmış gibi işlemci olduğundan ramlerle, oc ile felan artık uğraşmam heralde.
    Crysis2 yi dün yükledim full ayarlarda oynuyor. ramler 2 gb iken çok takılıyordu. Daha üst seviye oyun oynama isteğim de yok.
    crysis 2 için phenom 5 gömlek fazla gelir. ben athlon 939 pin ile hd6850 kullanmıştım o oyunda en yüksek grafikte kasmamıştı.
    pubg lite oynarsan https://discord.gg/TbeqbS bu adrese gelirsin discorddan takıma katılırsın.
    phenom tak bak nasılısınmalar oluyor
    egzos fanı phenom gelince tak. kasa içine boşalmasın ısı. phenom aşırı ısınır.ç özellikle aldığın 125 lik oc model ise.
    bu arada ram frekansı için oc gerekebilir. sonuçta diğer ramlerin o frekansda değil. phenom alsan da öbür ramlerin o frekansa çıkması için oc yapman gerekir. oc değil de hepsini en üğst frekansa çekiceksin. yani 1066 lığı normal hızına çekmiş öbürlerin oc etmiş olacaksın. yani oc yapmadan yapmış oılacaksın
    ama dediğim gibi eğer amacın crysis 2 ise ben sana eski sistemimi göndereydim? athlon 939 pin ddr400 4 gb

overclock yaptım işlemci 7-8 derece yükseldi. Eksoz fan takmayacam çok gürültü yapıyor. Belki ileride kaliteli birşey alırsam takarım.
    Crysis 2 1 saattir oynuyorum mavi ekran vermedi. Demek ki sorun işlemci fanıymış. Ramleri 677 mhz yaptım. Oc yapınca 800 mhz çıktı.
    oc sonrası pc çok ses yapıyor. Fan yeni olduğu için biraz kaliteli gürültü.
    En son Anarko1 tarafından düzenlenmiştir: 31.08.2019 03:02

e yapar. sonuçta oc de eişlcmi tüm gücü çekmeye başlıyor ve ısınıyor. sen bi de phenom gelince çıkacak gürültüyü düşün
    ama dediğim gibi crysis 2 ise derdin hiç işlemci almayaydın. ona athlon çift çekirdekler yeter. özellikle düşük kartlarda

abi phenoma yeni ekran kartı almak lazım . gtx 750 ti var aklımda ki gtx 750 ti son yıllarda çıkan oyunları anca düşük ayarlarda oynatır. Paramla rezil olmak istemiyorum.
    10 yıllık pc 380 liraya 2 kat hızlandı sayılır.
    ramlere 200 lira
    phenom 955'e 100 lira
    soğutucu 80 lira
    phenom 955 piyasadaki en iyi işlemciden 3 kat felan kötüdür.
    sapphire hd 4770 ise en iyi ekran kartından 25 kat daha kötü.
    Ekran kartı slotu pcı e 2.0. Bu anakarka pcı e 3.0 slotlu ekran kartı takılır mı. Rx 560 taksam olur mu
    En son Anarko1 tarafından düzenlenmiştir: 31.08.2019 10:26

abi phenoma yeni ekran kartı almak lazım . gtx 750 ti var aklımda ki gtx 750 ti son yıllarda çıkan oyunları anca düşük ayarlarda oynatır. Paramla rezil olmak istemiyorum.
    10 yıllık pc 380 liraya 2 kat hızlandı sayılır.
    ramlere 200 lira
    phenom 955'e 100 lira
    soğutucu 80 lira
    phenom 955 piyasadaki en iyi işlemciden 3 kat felan kötüdür.
    sapphire hd 4770 ise en iyi ekran kartından 25 kat daha kötü.
    Ekran kartı slotu pcı e 2.0. Bu anakarka pcı e 3.0 slotlu ekran kartı takılır mı. Rx 560 taksam olur mu
    750 ti adındaki çöp çıktığında bile çöptü hala çöptür. bulaşma.
    hd6850 bile ondan iyidir. leş ötesi bi kart.
    phenom efvet artık ölü. ondan almışken phenom x6 alaydın diyorum. bence mümkünse satıcı ile irtibata geç göndermedi ise mümkünse ya iade et ya da farkını ver ve x6 1100t al. 6 çekirdeğin faydfasını görürsün.
    işlemciyi satarken elindeki ramlerden ve ekran kartından da kurtul 3 e 5 e bakma. yhepsini toplamda 300 e satarsan 4x4 ram alırsın. 16 gb ramin olur. 16 gb ramin olursa gtx960 öneririm sana. efsane kart olur senin için.rx560 dan iyi. 960 dan üst 570 alman gerekir amd de en düşük. gtx1650 laptopdan bile daha sağlam bi işlemcisi var.
    gtx960 alırsan bende var diyecem de satarsam yerine kart alıcak param yok üstüne bi kardeşimiz istiyo sanırım.
    dediğim gibi işlemciyi 1100t yap, yanına 16 gb ram tak. ya da istersen direkt ddr3 anakarta da geçebilirsin elindekileri satarsan bi m4a97 alırsın. 4x4 ramle hatta ddr3 olacağı için 4x8 ramle 1100t güzel işler yapar. ama naparsan yap o ramlerden kurtul. zaten en başta buraya konu açaydın sana hiç öyle 2 gb modül alma git amd ram bul tak derdim.

Benzer Başlıklar

1. Pentium Dual Core E5700 Overclock
    KULL_55 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 12.02.2012, 16:29
  2. AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+
    Karabulut1907 tarafından Oyunlar forumunda
    Son Mesaj: 23.04.2011, 17:04
  3. dual core 2.8 @3.85 overclock
    DieSeL_ tarafından Overclock ve Modifikasyon forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 09.05.2008, 10:26
  4. E2180 Dual Core 2.00 GHz Overclock yardim?
    chevchelios tarafından Overclock ve Modifikasyon forumunda
    Son Mesaj: 01.03.2008, 15:25
  5. Overclock Edebileceğim ve Ucuz Intel Dual Core Arıyorum!
    RealKabus tarafından Overclock ve Modifikasyon forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 06.02.2008, 11:26

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •