Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 234567 SonSon
62 sonuçtan 51 - 60 arası sonuçlar

demiştim

Dün phenom 955 i 3200 mhz den 3840 mhz a getirdim. Pc yi yoran bir oyunda pc birden kapandı. Acaba güç kaynağı mı yetersiz kaldı. Mavi ekran hatası vermedi. İşlemci 70 dereceyi gördü.

voltaj vermedi isen voltaj veya büyük ihtimal işlemci çarpanı değil de fsb ile yaptı isen köprü ya da dramlerden sorun olmuştuır.

Az önce yine attı oyundan. Bu sefer pc yeniden başlamadı sadece oyundan attı. FSB ile yaptım. çarpandan nasıl yapılır bilmiyorum. voltaj vermeyi de bilmiyorum. diğer işlemcide mhz dalgalanması oluyordu. bu işlemcide dalgalanma olmuyor. fsb yi 200 den 220 ye getirdim voltaj gerekirmiydi.

İşlemcinin çarpan kilidi kapalıymış. Ayrıca çarpan kilidi açık işlemciyi çarpan kilidini arttırarak oc yapmak sistemi yormadan sadece işlemcinin performansını arttırdığından mavi ekran vb. hataların önüne geçmek için daha uygunmuş. Bilseydim athlon 7750 bin sadece çarpan kilidiyle oynardım.

Alıntı Orijinalini Gönderen: Anarko1 Mesajı Görüntüle
    İşlemcinin çarpan kilidi kapalıymış. Ayrıca çarpan kilidi açık işlemciyi çarpan kilidini arttırarak oc yapmak sistemi yormadan sadece işlemcinin performansını arttırdığından mavi ekran vb. hataların önüne geçmek için daha uygunmuş. Bilseydim athlon 7750 bin sadece çarpan kilidiyle oynardım.
    arpan kilidi sistemi yormadan diye bi şey yok en ufak ıoc bile sistemi yorar.
    sadece çarpan kilitsiz işlemcilerde oc fsb ile yapıldığı için buna bağlı olarak dram ve ht frekans çarpanlarının kısılması gereklidir. o da oc menüsünde vardır. ayrıca gerilim vermeden ve bunları ellemeden boot etmesi de sisteminizdeki işlemci ve anakartın gayet güzel oc olduğunu gösterir. dh deki falan eski işlemcinizin oc konularını araştırın ona göre bi değer tutturun. 5 ghz e yaklaşma ümidi var bence. tabii iyi soğutma ile .
    ç

Hocam sorun ht link miş. fsb yi arttırınca ht link ve ram hızı arttıyordu. ramı düşürüyordum ama ht link i bilmiyordum. ht link i 2000 den 1600 e getirdim. fsb yi 200 den 240 a getirince ht link 1980 civarı oldu.. bencmark testinden 70 puan alıyordu sistem, şimdi 79 a kadar çıktı. performansı yükselen şeyde ssd oldu. test edecem şimdi. muhtemelen hiç hata vermeyecek.
    biraz test ettim hata vermedi ama ht link yüksekken daha hızlıydı sanki pc.
    bencmark testinde işlemci 37 alıyordu şimdi 44-45 puan alıyor. ht link yüksekken de aynı oc seviyesinde 44-45 alıyordu. ht link galiba anakartı zorluyor.
    işlemci sıcaklığı 68-70 arası daha oc yapsam soğutma sıkıntı olacak.
    En son Anarko1 tarafından düzenlenmiştir: 08.10.2019 20:47

Alıntı Orijinalini Gönderen: Anarko1 Mesajı Görüntüle
    Hocam sorun ht link miş. fsb yi arttırınca ht link ve ram hızı arttıyordu. ramı düşürüyordum ama ht link i bilmiyordum. ht link i 2000 den 1600 e getirdim. fsb yi 200 den 240 a getirince ht link 1980 civarı oldu.. bencmark testinden 70 puan alıyordu sistem, şimdi 79 a kadar çıktı. performansı yükselen şeyde ssd oldu. test edecem şimdi. muhtemelen hiç hata vermeyecek.
    biraz test ettim hata vermedi ama ht link yüksekken daha hızlıydı sanki pc.
    bencmark testinde işlemci 37 alıyordu şimdi 44-45 puan alıyor. ht link yüksekken de aynı oc seviyesinde 44-45 alıyordu. ht link galiba anakartı zorluyor.
    işlemci sıcaklığı 68-70 arası daha oc yapsam soğutma sıkıntı olacak.
    bus speed o işlte. ht artırınca anakrtın hızlanır coşar. ama ısı ya da gerilim yetmezliğinden çakılır. voltaj verip bi de soğutmak gerekir. yapamıyorsan bu şekil yap.

kasada fan yok. gürültü yaptığından takmıyorum. sadece işlemci fanı ve ekran kartı fanı var. 3840 mhz de stabil çalışıyor. biraz uzun mesajlaşma oldu ama burayı okuyan oc işini becerir sayende. senden başka cevap verende yok zaten.

est. bu işlemciler tarih öncesi kaldığı için artık bakan olmaz.
    site sahipleri bile sallamıyor. ama en azından site göçmüyor

Benzer Başlıklar

1. Pentium Dual Core E5700 Overclock
    KULL_55 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 12.02.2012, 16:29
  2. AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+
    Karabulut1907 tarafından Oyunlar forumunda
    Son Mesaj: 23.04.2011, 17:04
  3. dual core 2.8 @3.85 overclock
    DieSeL_ tarafından Overclock ve Modifikasyon forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 09.05.2008, 10:26
  4. E2180 Dual Core 2.00 GHz Overclock yardim?
    chevchelios tarafından Overclock ve Modifikasyon forumunda
    Son Mesaj: 01.03.2008, 15:25
  5. Overclock Edebileceğim ve Ucuz Intel Dual Core Arıyorum!
    RealKabus tarafından Overclock ve Modifikasyon forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 06.02.2008, 11:26

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •