2 sonuçtan 1 - 2 arası sonuçlar
  1. Exclamation Windowsu Açan Laptop BIOS'u Açamıyor

Öncelikle selamlar sevgili PCNet. Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayarımı açtığımda normal Windows'a girebiliyorum oyun oynayabiliyorum internette gezebiliyorum lakin BIOS'a girdiğimde, Windows 10 format USB'si taktığımda, Linux kurulum USB'si taktığımda ne oluyorsa yaklaşık 10 saniye sonra kapanıyor art arda her kapandığında beklemeden tekrar açıp BIOS'a girdiğimde 2-3 saniyeye kadar düşüyor. Ayrıca 60 FPS aldığım oyun 14 FPS'lere kadar düşüyor eskiden anlık olarak düşüp yükselirdi. Dün bilgisayarımın termal macununu yenileyip içini temizledim bu sefer de oyunda ilk 1 dk 60 sonra 40-60 FPS arası sonra 30-40 FPS şeklinde oyun süresi ilerledikçe FPS'm düşüyor. Bilgisayarıma format atamıyorum kapandığından ama Windows'a girip oyun dahi oynayabiliyorum? Sorunun kaynağını tam idrak edebilmiş değilim.

Bilgisayarım:

• Dell N5010 i3
    • Windows 10 Pro (Normali Windows 7 Home Basictir ama Yıllardır 10 Kullanıyorum)
    • 6 GB Ram (Normali 3 GB Ram di 3 Sene Önce 6 Yaptık)
    • SSD Var (Her Şey SSD'de Kurulu)

laptopunuzun işlemcisi aşırı ısınıyor.
    bviosa girdiğinizde gpu çalışmaz. işlemci %100 ile 50 arası bi yükte çalışır hep. bu da işlemciyi ısıtır. aslında benim gibi bazı manyaklar cpu stresini de burda yapar. çünkü özellikle giriş seviyesi işlemcilerde bios kadar işlemciyi zorlayacak uygulama zoor bulunur
    fps düşmeleri de bundan. işlemci sıcaklıklarını kontrol edin. görürsünüz. temizleyin. düzelir.

Benzer Başlıklar

1. Acer laptop açan var mı ?
    karayel16 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 24.08.2013, 14:56
  2. Yanıt: 22
    Son Mesaj: 20.10.2011, 17:25
  3. Laptop bios
    MASATO tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 31.10.2010, 10:58
  4. Powerpoınt..açamıyor..??