Sayfa 1 / 2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
  1. Unhappy SSD'de Prtitionları Birleştiremiyorum,“Kapsamın Boyutu en Küçük boyuttan daha küçük”

Merhaba Değerli Dostlar,

1-Laptop da iki diskim var biri HDD diğeri ise 250 GB’lik bir SSD . Bu disklerimin Disk yönetimindeki görüntüsü yukarıdaki şekildedir.

2-Altta Disk 1 diye görünen SSD yaptığım bazı işlemler(klonlamak için kullandığım bir program) sonu yukarıda göründüğü gibi 5 partitiona ayrıldı. 110,32GB lik siyah SSD kısmını “Yeni Basit Birim” e dönüştüremiyorum.

3-Siyah olan kısmı Yeni Basit Birime dönüştürüp istediğimde yukarıdaki uyarıyı “Kapsamın Boyutu en Küçük boyuttan daha küçük” alıyorum ve bu uyarıyı ne yaptıysam geçemedim.
    4-Bunun Sistem 32 üzerinden kod girerek yapmak istediğimde aşağıdaki ekrana kadar geldim.

5-Sistem 32 de görünen SSD’ nin partition durumu bu ; enteresan olan Disk yönetiminde 5 partition görülmesine rağmen, Sistem 32 6 partıtion görünüyor ve daha da garibi benim sorunlu olan 110GB lik bölüm sistem 32 de görünmüyor.
    Şaşırdım kaldım, ne yaptıysam olmadı netten araştırdım SSD de böyle bir sorun çözümü göremedim.

Benim SSD’im DVDRom yerine takılmıştır. Amacım HDD’deki sistemi aynen klonlayıp SSD’yi Sistem Boot diski haline getirmek. HDD nin boyutunun büyük olmasından dolayı klonlama işini beceremedim, onu geçtim SSD’yide çorba yaptım.
    Büyük bir heycanla aldığım SSD olayında bütün şevkim kırıldı.
    Her türlü yardımlarınıza açığım. İlk amacım SSD yi bütünüyle birleştirmek.

sen şu geçen almayı düşünen arkadaş değil misin?_ hayırlısı olsun.
    ssd yi komple sil. hdd ni silmemişsindir. sonra da başka bi program kullan.
    ha sistem çalışıyor sadece bu kısım kaldı ise sana 2önerim var. o ekrandan c bölümünü uzat diyecem ama araya 853 mb lık bi kurtarma bölümü aktarmış. o yüzden bu yemez.
    easeus ile ya da minitool partition wizard ile o bölümü yeni bölüm açabilirsin.

3. Varsayılan

Selam Zombi Kardeşim,
    Evet o arkadaş benim, ama beynin yanmamış buna sevindim
    Kardeşim dedim, 74' ü doğum yılının son iki hanesi olarak düşündüm.

Gelelim asıl meselemize;

1-SSD komple sil derken biçimlendir ya da format at diye anlıyorum. Çünkü SSD içinde silinecek herhangi bir dosya yok. Daha önce HDD yi SSD ye klonlamış sistemi SSD den boot edemeyince biçimlendirmiştim ondan sonra bu hale geldi.

Şu anda bilgisayarım HDD üzerinden eski sistemle çalışıyor bunda bir sıkıntı yok.

2- C bölümünü uzat demişsin ama C: HDD içinde benim şimdilik HDD ile bir sıkıntım yok, sanırım H: diyecektiniz , bunu denedim ama sizinde dediğiniz gibi olmadı.

3- Başka bir program kullan diyorsun bunu SSD yi biçimlendirmek için dediğini düşünüyorum ve program isimleri vermişsin bunun için teşekkür ediyorum.

4-Nette sürekli araştırıyorum benzer sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar var ancak aynı sıkıntıyı HDD için yaşamışlar, SSD de örneğini bulamadım.

Bir arkadaş HDD sindeki aynı sıkıntıyı "Hard Disk Low Level Format Tool" ile formatlayarak aşmış ama ben SSD yi bu program ile formatlamaya korkuyorum diske zarar veririm diye.

Bu programı indirdim kurdum,ama en son "Low Level Format" butonuna basamıyorum.

Bana cesaret lazım.

Alıntı Orijinalini Gönderen: alierol1971 Mesajı Görüntüle
    Selam Zombi Kardeşim,
    Evet o arkadaş benim, ama beynin yanmamış buna sevindim
    Kardeşim dedim, 74' ü doğum yılının son iki hanesi olarak düşündüm.

Gelelim asıl meselemize;

1-SSD komple sil derken biçimlendir ya da format at diye anlıyorum. Çünkü SSD içinde silinecek herhangi bir dosya yok. Daha önce HDD yi SSD ye klonlamış sistemi SSD den boot edemeyince biçimlendirmiştim ondan sonra bu hale geldi.

Şu anda bilgisayarım HDD üzerinden eski sistemle çalışıyor bunda bir sıkıntı yok.

2- C bölümünü uzat demişsin ama C: HDD içinde benim şimdilik HDD ile bir sıkıntım yok, sanırım H: diyecektiniz , bunu denedim ama sizinde dediğiniz gibi olmadı.

3- Başka bir program kullan diyorsun bunu SSD yi biçimlendirmek için dediğini düşünüyorum ve program isimleri vermişsin bunun için teşekkür ediyorum.

4-Nette sürekli araştırıyorum benzer sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar var ancak aynı sıkıntıyı HDD için yaşamışlar, SSD de örneğini bulamadım.

Bir arkadaş HDD sindeki aynı sıkıntıyı "Hard Disk Low Level Format Tool" ile formatlayarak aşmış ama ben SSD yi bu program ile formatlamaya korkuyorum diske zarar veririm diye.

Bu programı indirdim kurdum,ama en son "Low Level Format" butonuna basamıyorum.

Bana cesaret lazım.
    ben 90 doğumluyum o bartının plakası
    öncelikle benim beyin yansa da çabuk kendini toparlar
    1. bu tür hatalarda komple bi ssd yi silmek en doğrusudur. temizden sil ssd yi tekrardan klonlama yap. dedim.
    2 c h işte anla ssd deki işletim sisteminin bölümünü ki sendeki sıkıntı zaten işletim sisteminin başında kçında bi sürü malzeme olması sanırım. o nasıl bi formattır kim attı ise kafasını da kırmalı. geçen sene facede bi grupta da bu tür bölümlemeler gördüm ve onları uyarmıştım bu tür şeyler olunca sapıtır sistem diye. sana da acemi bi format olayı yüzünden böyle sıkıntı oluşmıuş zaten. ki bu tür şeylerde temiz sistem en kolay hatta çoğu zaman tek çözüm oluyo ne yazık ki. çünkü bu tür bölümlemelerde diski tamamen klonlamak imkansıza yakın oluyo.
    3. eğer ki sistemi sd den açaydın o verdiğim programlarla sadece ama sadece o bozuk bölümü komple silip tekrar biçinmleyebilirdin. ki ben bu tür programları da kullanmıyorum genelde direkt xp ya da win 7 cd si ile başlatıp ilgili ayrılmamış bölümü öyle bölümlüyorum. windows bazen bu tür bölümleri bölümleyemez. fdisk araçları gerekir. o araçlar da boot edilebilir cd ler içindedir. ki verdiğim programların bile işe yaramadığında o yöntem kesin işe yarar. ama senin ssd den sistemi başlatamadığını düşününce boşa çaba olucak. üstüne ssd de bu kadar saçma sapan bölümleme ssd yi de yavaşlatıcaktır.
    4. hdd ssd farketmez bi sıkıntı yaşadı ise aynı sıkıntını çözümü bunda da işe yarayabilir.
    5. abicim sen bi hd yi pc den sök pc yi öyle başlatmaya çalış eğer ssd den boot ederse sonrasını düşünürüz.
    6. ya sen ne taktın bu hdd ye. arkadaş temiz format atsana ne debeleniyon şaka maka özel bi program falan yoksa bence temiz formatı düşün.
    7. tüm diski acronis gibi programlar ghost alıp onu başka diske aktarabiliyor.https://www.burakyeni.com/harddisk-k...nasil-yapilir/
    şu bi örnek bi yerden acronis in full sürümünü bootable bulup bu adımları yaparsan sistemini ssd ye sorunsuz aktarır. ki bu sürüm ssd yi komple sıfırladığı için bi işleme gerek kalmaz. ki sen hangi programı kullandığını bile söylememişsin ondan neden böyle bi hata olduğunu da tam anlayamıyoruz. belki programın ismi bizi daha iyi aydınlatabilirdi. ama çok da gerek yok hani
    8. bu numaralandırma nerden çıktı beya

5. Varsayılan

"Hard Disk Low Level Format Tool" aracı ile SSD yi formatladım.
    Burada adım adım anlatılmış: https://teknodestek.com.tr/low-level...nasil-yapilir/

Şimdi SSD (Disk 1) kız gibi görünüyor.

Şimdi bu SSD ye HDD’deki sistemi klonlamam lazım.

Soru şu1; Benim HDD 1TB ancak içinde 100 gb bilgi var, SSD kapasitesi ise 232gb yer var. Bu HDD yi SSD ye klonlarken sorun çıkar mı?

Aynı durumda SSD nin orijinal yazılımını (Data Migration) kullandım ve klonlama yaptım ancak , SSD den sistemi çalıştıramadım.
    SSD nin markası: Samsung EVO 250 GB

Soru 2- Acaba SSD ye klonlama sağlıklı oldu da ben SSD den boot ederken mi hatta yaptım. SSD den Boot nasıl yapılır. Setuptan SSD yi gösterdim ama windows başlamadı.

6. Varsayılan

Benim HDD ve SSD yukardaki kapasitelere sahip, böyle bir durumda SSD ye sağlıklı bir sistem klonlaması yapılabilir mi?

nsenin disk klonlama olmamı. becerememiş işlemi.
    diske kopyalanacak veri disk kapasitesinden ufaksa sorun olmuıyo.
    üstüne asıl sorun bence senin ana diskinde mal bi kurtarma bölümü oluşması. onu silince pc açılmaya da bilir. eğer silince açılırsa yani gözün keserser sil sonra da öyle bi dene.
    ya da dediğim gibi acronis image ile hallet işi.
    ama dediğim gibi o mal ara bölüm yüzünden kitleniyor büyük ihtimal ssd. sen gene bi kere daha dene ve olmazsa hdd yi komple söküp öyle çalıştırmayı dene çalışırsa bakla bi yöntem bakarız.

8. Varsayılan

Zombi Kardeşim,
    Yukarıdaki görüntü, HHD nin SSD yekopyalanmadan önceki görüntüsü kopyaladıktan sonra görüntü şu hale geldi;

Ve şimdi SSD 2nin içinde şu dosyalar var,

9. Varsayılan

SSS nin içindeki dosyalar;

Şimdi ben sistemi SSD den başlatmak istediğimde bir türülü başlatamıyorum.

Stupta görünüyor , Setupta ayarları yapıp devam ettiğimde pc açılmıyor.

hdd yi söküp ssd den başlatmayı denedin mi? başlamıyorsa da klonlama işleminde bi sıkıntı var gibi .sen bilen birine götür bence.

Benzer Başlıklar

1. arkadaşlar her tarafta küçük küçük reklamlar açılıyor ve beni başka siteleregidiyorum
    gokhangoksu tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 15.11.2014, 02:08
  2. Yanıt: 2
    Son Mesaj: 22.10.2011, 20:28
  3. Yanıt: 0
    Son Mesaj: 07.10.2010, 18:39
  4. Atari 2600 Emülatörü ve 2697 Oyunu boyutu küçük
    karasahindustu tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 11
    Son Mesaj: 21.08.2008, 22:02
  5. Yanıt: 1