7 sonuçtan 1 - 7 arası sonuçlar

Varsayılan Sistemin hazır görüntü gelmiyor

Arkadaşlar öncelikle merhaba sistemimi topladım hersey hazır fakat sadece ekran kartı almadım onuda birkaç ay sonra toparlayacağım ama monitörü eski sistemiminkini kullanmaya karar verdim fakat görüntü vermiyor sistem ve monütör çalışıyor fakat görüntü yok işlemci anakart ve ramı yolladım aldığım yere geri kontrol için hiçbir sorun çıkmadı yardım eder misiniz sistem özelliklerim şunlar:
    Amd ryzen 1200 işlemci
    Gigabyte a320m s2h anakart
    Corsair vengeance 8gb ram

monitörünüzün modeli ne? monitörünüzden einseniz bile sanırım siz ekran kartı takmadınız. çünkü eran kartı yok görünen.
    anakarta da soket var diye çalıştırmaya çlaıştınız. ama ne yazık ki 1200 de gpu yok. gpu modeller apu sınıfı ve athlon sınıfı işlemciler.

Alıntı Orijinalini Gönderen: zombi74 Mesajı Görüntüle
    monitörünüzün modeli ne? monitörünüzden einseniz bile sanırım siz ekran kartı takmadınız. çünkü eran kartı yok görünen.
    anakarta da soket var diye çalıştırmaya çlaıştınız. ama ne yazık ki 1200 de gpu yok. gpu modeller apu sınıfı ve athlon sınıfı işlemciler.

monitör şuanda başka sistemi çalıştırıyor eminim ama modeli biraz eski anakartta soket var dvı vga hdmı her giriş var vga ya takıyorum görüntü yok sistemi ilk toplayışım yani ilk görüntü olcak ama yok

işte dedim ya
    o anakartta vga var diye siz anakarttan görüntü almaya çalışıyorsunuz. gönderdiğiniz firma ise bi ekran kartı ile deniyordur.
    işlemcinizde gpu yok. pci express birimine bi ekran kartı takıp ondan görüntü alabilirsiniz.
    yeni aldı iseniz firmaya ulaşın 1200 ü geri alırlarsa 2200g ile değiştirin ya da harici bi kart alın.

malesef yeni almadım ama bilgisayarcıya götürdüm onlar ekran kartıyla denedi ve yine gelmedi benim tek fikrim tek seçeneğim dönüştürücü almak kaldı çünkü anakartın kitapcığında vga yerine d-sub port yazıyor benim monitör eski acaba alsammı dönüştürücü

Alıntı Orijinalini Gönderen: zombi74 Mesajı Görüntüle
    işte dedim ya
    o anakartta vga var diye siz anakarttan görüntü almaya çalışıyorsunuz. gönderdiğiniz firma ise bi ekran kartı ile deniyordur.
    işlemcinizde gpu yok. pci express birimine bi ekran kartı takıp ondan görüntü alabilirsiniz.
    yeni aldı iseniz firmaya ulaşın 1200 ü geri alırlarsa 2200g ile değiştirin ya da harici bi kart alın.

malesef yeni almadım ama bilgisayarcıya götürdüm onlar ekran kartıyla denedi ve yine gelmedi benim tek fikrim tek seçeneğim dönüştürücü almak kaldı çünkü anakartın kitapcığında vga yerine d-sub port yazıyor benim monitör eski acaba alsammı dönüştürücü

ekran kartı ile çalışmıyorsa parçalar bozuktur. tabii bilgisayarcıdaki kartın bozuk ya da soketlerinin kirli olma ihtimalini atlarsak. siz bi götürün yetkili teknik servise gözünüzün önünde denesinler. görüntü gelmezse fırçalayın.
    yok uzaksa video kaydı atın servise ekran kartı takılı iken ve kablo da anakarta değil ekran kartına bağluı iken görüntü gelmediğine dair. öyle baksınlar. olmadı zaten 4 defa gönderim sonunda tüketici haklarına gitme hakkınz olıur.

Benzer Başlıklar

1. görüntü gelmiyor
    redcanNAs tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 07.06.2015, 22:49
  2. Yanıt: 11
    Son Mesaj: 21.06.2011, 11:32
  3. Ekrana görüntü gelmiyor,Bıos dahi gelmiyor
    bebeto911 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 25.12.2010, 20:05
  4. Pc Görüntü gelmiyor