Sayfa 1 / 2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Dvd+r yazma sorunu

Merhaba arkadaşlar.
    ben dvd+r almışım ve buna bazı dosyalar yazmak istedim.Ashampoo Burning Studio FREE programı ile yazdım.başarılı yazdı ama ben cd yi tekrar takınca sanki hiçbirşey kaydetmemişim gibi boş dvd çıkıyor karşıma.bide ilk taktığımda dvdr rw yi açmaya çalıştığımda bu çıkıyor.
    ayrıca sanki boş dvd koymuşum gibi direk programı çalıştırıyor. neden olabilir.bu . bu dvd+R lere yazmanın bir başka yolu falan mı var yada programda bir ayar mı yapmak gerekiyor.

https://i.imgyukle.com/2019/09/03/oN1fZ6.png
    https://i.imgyukle.com/2019/09/03/oN10Qp.png

bide bu programda söyle secenekler var bunlarla ilgili olabilir mi

cd sürücünüz arzalı ise diski yazıp yazılmış diski görmeyebiliyor. ya da cd nin kendisi de arzalı olabilir.

yazılmış olan diskin doluluk oranı görünüyor mu?
    birde yazma işlemi gerçekleşirken pc de başka bir şeyle uğraşmayın yazdırdı görünür ama hatalı yazım olur! (=

bi de unuttum diskin üzerinde şeritler çıkmış mı? yazılmış disk yüzeyinde daire oluşmalı

Alıntı Orijinalini Gönderen: AmbaSSadoR Mesajı Görüntüle
    yazılmış olan diskin doluluk oranı görünüyor mu?
    birde yazma işlemi gerçekleşirken pc de başka bir şeyle uğraşmayın yazdırdı görünür ama hatalı yazım olur! (=

dvd yi taktığımda DVD RW sürücüsü (D) de boş alan diye 4.37 gb boş yazıyor. yani sanki hiç birşey yazdırmamışım gibi. ilk defa kullanmıyorum bu programı daha önce yazdırdım ama hepsi dvd-r idi, bu sefer nedense dvd+r aldım böyle sıkıntı yaşıyorum. yazdırırken başka şeylerde yapmıyorum. anlayamadım gitti.

yok dvd lerin kendine bak şerit çıkmış mı? yazılmış dvd lerde şerit vardır. eğer şerit çekmişse o zaman dvd nin okuma gözü yamulmuş olabilir. okuma ve yazma gözleri farklı çünkü. daha doğrusu len içinde bi lazer bi de sensör var. onlar senkronu kaybetmişse yapart bunu.

okuma gözünde sıkıntı yok sanırım.çünkü eskileri okuyor. şerit yok dvd lerde. acaba programmı sıkıntılı yazma gözümü.ama programda yazıldı başarıyla diye yazıyor bitince

başka bir programla tekrar denesemmi? hangi programı önerirsiniz?

10. Varsayılan

daha önce yazdığım bir dvd+r taktım içindekiler açıldı. ben bayadır yyazma yapmamıştım. şimdi yaptıklarım içindekileri göstermiyor.
    farklı bir programda denedim. serit oldu dvd de ama yine takıyorum ve boş gözükyor

sistemden mi donanımdan mı olduğunu anlamanın yolu var mı acaba
    En son HJACKLES tarafından düzenlenmiştir: 07.09.2019 17:35

Benzer Başlıklar

1. DVD Yazma Sorunu
    HandSome24 tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 29.11.2010, 17:34
  2. cd geç yazma sorunu,cd yazma problemi, cd-dvd yazma problemi
    altinovali_49 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 26.03.2010, 00:25
  3. XP'de CD Yazma Sorunu .