2 sonuçtan 1 - 2 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Sistem topluyorum [YARDIM]

İyi günler sevgili PCNET ailesi.
    Arkadaşım bu forumu önerdi ve ben de buraya danışmaya karar verdim.
    Yayın yapmak istiyorum aynı zamanda oyunlardan güzel performans almak istiyorum. FPS drop en sinir bozucu şey olabilir.
    Bütçeme göre böyle bir sistem oluşturdum.
    Yorumlarınız çok merak ediyorum.
    Sistemde herhangi bir eksik, fazlalık ya da yanlış varsa lütfen düzeltin.
    Her türlü öneri veya bilgi çok değerli benim için.
    Şimdiden ilginiz için çok teşekkür ediyorum, iyi günler diliyorum.

POWER BOOST VK-G3902S RGB 600W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa
    MSI B450 GAMING PLUS MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI ATX Anakart
    CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance RGB PRO Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram
    AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
    COOLER MASTER Hyper 212 Black Edition 120mm İşlemci Hava Soğutucu
    Sapphire Radeon RX590 PULSE 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
    SAMSUNG 500GB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD (3500MB Okuma / 3200MB Yazma)
    SEAGATE 1TB Barracuda 64MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk

öncelikle o power bilmem ne kasanın kendini al psu sundan uzak dur. öyle uydur kaydır markalara aldanma. zalman gibi corsair gibi firmaların bile yaptırdığı-bak yaptığı demişyorum- psu lar 300 lük iken firmalar kendi markalarını bastırıp 600 lük diye kaktırabiliyor. o yüzden fsp galacial ya da high power gibi markalara yönel. ki bazen fsp bunlardan ucuza bile gelebiliyor.
    2. olarak 450 çipsetler 3. nesil işlemcilerle sorun yaşayabiliyormuş. üstüne bahsettiğin anakartı daha önce gördüm. işe yarıcak bi anakart değil. x470 g p yap diyecem. onu kullanıyorum. gördüğüm en büyük sorunu
    https://www.youtube.com/watch?v=2n1h_RYcQhI&t=42s
    budur. windows üzerinden oc yaparsan eski işlemcilerde saçmalıyor gerilim. yenileri denemedim ama sabit oc yapar ve oc sonrasında kapatmak için pc yi restart edersen sorun yaşamazsın. he bu buga rağmen neden bu anakartı öneriyorum. b450 çipsetlerde büyük bi voltaj sorunu yaşanıyor. dah kötüler. ve üstüne o anakrtın vrm lleri ile b450 mortar ın vrmleri arasında bi fark yok. x470 g p nin vrm leri ç.ok daha güzel. aynı wattı çeken 2 işlemci bu anakartta 60 70 dereceleri bulurken bu anakartta 40 dereceyi zor aşıyor.
    o rami alma derim git tek modül 16 gb al. dual kanal asıl olarak g serisi apu larda lazım olur. ayrıca şu anki dönemde bile oyunlar artık 16 gb da çalışır vaziyette. seneye bi 16 daha lazım olucak. o zaman 2 tane daha ram aramak mı kolay yoksa tek bi modül 16 lık bulmak mı sen düşün. ayrıca madem dual alıcaksın. tavsiyem iyi araştır. yani bu tavsiyeye uymazsan tek modül 2 adet ram fiyatı bazen dual kitlerden baya bi ucuza gelebilir. şöyle diyim. 8 gb tek modül bi ram 230 liralara satılıyorken şu anda 2x8 ram 600 liraları geçiyor. git aynı marka modelden 2 tane ram al. 60 lria karın olsun. aynı marka model geldiğinde hiç bi sorun yaşatmaz emin ol. sadece seri kodları aynı olsun yeter. ki bu dual kanal olayları çok çok önce ramlerin bi standardı oturmamışken ve daha kötüsü çarpan kilitsiz işlemcileri oc ederken lazım olan bi şeydir. eh amd alıyon. çarpan kilidi diye bi şey zaten yok. o yüzden gereksiz kalır. hani intel alsa idin tamamdı.
    cm ler için aşırı gürültü sorunu var diyorlardı ve benim gördüğüm bi tanesi durduk yere milini kırdı. haberin olsun. yani şu an çin malı vtg soutucum bile ondan daha çok güven veriyor. ayrıca bence 12 cm sıvcı soğutma alma. direkt kasanı 24 cm üstten radyator destekli bi model ve 24 cm bi soğutucu alırsan daha sonraki 105 watt işlemcierde daha az sorun yaşaman mümkün. tabii bu soğutucu 65 watt bi işlemci için yeterli gelicektir.
    rx590 ı seven de var sevmeyen de. senin işini görüyorsa bilemem. ama nvidia kartların encoderleri leş diyim sana. ama rx570 lerin falan encoderleri gayet iyiymiş. ben de alıcam.ama pulse serisi genelde üzerindeki fanı göstermelik olsun diye, daha çok direkt sıvı soğutmaya geçecekler için çıkardılar. alanlar sıvı soğutmalı modellere geçmek için alıyor. yani aldıktan sonra o kendi soğutucusu sorun yaşatırsa karışmam. daha üst seviye soğutuculu model ya da direkt açık devre sıvı soğutmayı düşünmeni tavsiye ederim.
    ayrıca o ramle tekrar diyorum o ramle yayın yapmayı özellikle son oyunlarda unut derim. çünkü yayın demek ramin baya bi kısmını kullanmak demektir. başın ağrıyabilir. bu ram şu anda tüm oyunları son seviyede açar ama kayıtta vs ram aşırı tüketiliyor. özelikle slobs kullanıcaksan en az 2 mümkünse 4 gb fazladan ram lazım olucak sana. örnek vereyim. middle earth gibi eski bi oyun 4 gb la rahatça çalşırken yayın açınca 8 gb yetmiyo. ya da pubg lite oynuyoruz biz. yayın artı tarayıcı ile oyun aç bi de discord kur tamm. 8 gb yetmiyor. tutup da bi bfv i 16 gb la yayın yaparsan ramin sınırlarında gezer. önümüzdeki aylarda yeni oyunlar çıkacak. o oyunlar da baya bi ram istiyor ve yayın yapmayı unut derim. bu sene ve öncekilerde sorun yaşamazsın.

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 0
    Son Mesaj: 10.07.2015, 16:57
  2. Sistem Topluyorum
    frozenthrone tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 06.10.2011, 21:41
  3. Bilgisayar topluyorum yardim??
    xdreamer tarafından Ürün İnceleme ve Tavsiye forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 11.04.2010, 20:39
  4. PC TOPLUyOrUM YARDIM