7 sonuçtan 1 - 7 arası sonuçlar

Question Hangi Laptobu almalıyım?

Merhabalar, laptop ihtiyacı hasıl oldu ve uzun araştırma sonucu, bir sonuca varacağıma iyice aklım karıştı.

1)ASUS ROG : https://www.mediamarkt.com.tr/tr/pro...i-1198661.html

2)MSİ GL65: https://www.incehesap.com/msi-gl65-9...-fiyati-43518/

3)MONSTER TULPAR : https://www.monsternotebook.com.tr/t...7-V19-5-1.html

Asus 17.3'' RTX2060 IPS panel, MSİ 15.6'' RTX2060 sanırsam TN panel (sitede panel özelliği yazmıyor ama TN panel büyük ihtimal.) Monster ise RTX2070 144HZ IPS panel.

Monster RTX2070 fakat malzeme kalitesinin çöp olduğu söyleniyor. Bu yüzden güvenemiyorum. Grafik çizimi yapacağım ve o kadar para verip de TN panel kullanmak istemiyorum. Görüşlerinize ihtiyacım var. Başka ürün tavsiye edecek arkadaşlar için 13.5kyı geçmesin ve 2. el olmasın şimdiden teşekkürler.

monster iiçin iyi diyen de var kötü ama sonuçta 2070 var. çok uzun ömürlü olmaz ne yazık ki buı seviyedeki laptoplar.
    öte yandan çizim yapıcaksanız ips önemli. ancak çizim için 2070 lik bi makine de gerektiğini pek sanmıyorum. genelde çizimci arkadşlar amd ekran kartlı makine alıyordu.
    bence hangisini alırsanız alın sisteminize yeticek en düşük kartlı makine seçin ki başınız ağrımasın.
    tn panel ise oyuncu adama lazım 9olan bi panel tipidir. tabii en ufak kare atlamasını da hissettirir düşük gecikmeleri yüzünden.
    ancak yüksek frekanslı bi makineye ihtiyacınız olduğunu da pek düşünmüyorum. bence ips panelli ve düşük tdp oldsuğu için ısınmayacak makinelere yönelmelisiniz.
    bi arkadaşaım gtx1650 ti li laptop kullanıyor ve uzun kullanımlarda aşırı ısınmadan şikayetçi.

Alıntı Orijinalini Gönderen: zombi74 Mesajı Görüntüle
    monster iiçin iyi diyen de var kötü ama sonuçta 2070 var. çok uzun ömürlü olmaz ne yazık ki buı seviyedeki laptoplar.
    öte yandan çizim yapıcaksanız ips önemli. ancak çizim için 2070 lik bi makine de gerektiğini pek sanmıyorum. genelde çizimci arkadşlar amd ekran kartlı makine alıyordu.
    bence hangisini alırsanız alın sisteminize yeticek en düşük kartlı makine seçin ki başınız ağrımasın.
    tn panel ise oyuncu adama lazım 9olan bi panel tipidir. tabii en ufak kare atlamasını da hissettirir düşük gecikmeleri yüzünden.
    ancak yüksek frekanslı bi makineye ihtiyacınız olduğunu da pek düşünmüyorum. bence ips panelli ve düşük tdp oldsuğu için ısınmayacak makinelere yönelmelisiniz.
    bi arkadaşaım gtx1650 ti li laptop kullanıyor ve uzun kullanımlarda aşırı ısınmadan şikayetçi.
    Hocam oyun da oynicam tabii ki ama öyle abartı isteklerim yok. Witcher 3, COD, Battlefield tarzı..
    O zaman https://www.mediamarkt.com.tr/tr/pro...p-1198659.html şu laptop da bana uygun olur sanırım. Yalnızca 15.6''

Alıntı Orijinalini Gönderen: krsat755 Mesajı Görüntüle
    Hocam oyun da oynicam tabii ki ama öyle abartı isteklerim yok. Witcher 3, COD, Battlefield tarzı..
    O zaman https://www.mediamarkt.com.tr/tr/pro...p-1198659.html şu laptop da bana uygun olur sanırım. Yalnızca 15.6''
    yok çizim yapıcaksan tn panelden uzak dur. renk doygunluğu vs baktığımızda ips daha öne çıkar. tabii doğallıktan çıkıp pastele geçtiğini söyleyen de çok. o tamamen ama tamamen senin mağazaya gidip laptopu görüp beğenmenle alakalı bi şey. çünkü çizim yapıcaksın. hani oyun desen tn panel al derim. çünkü oyunda fena etki sunuyo. tabii en ufak fps değişikliği de gözüne yansır ve 2070 gibi bi kart da al derdim. istediği fps miktarını 3 rakam geçsin anında kırılıyor çünkü görüntü. ama tepkimesi harika
    witcher 3 için biraz kart gerekir. 1660ti güzel karttır. yani 2070 e uçmak cidden ağır oyun oynamayacaksan gereksiz. 1650 bile bfv i yüksek ayarlarda açıyor. 2070 ise ısınması aşırı olucak bi karttır. 2 sene geçmeden makineyi hurdaya atabilirsin. ama o 2 sene boyunca her şeyi ultra da da açtırır.

[QUOTE=
    witcher 3 için biraz kart gerekir. 1660ti güzel karttır. yani 2070 e uçmak cidden ağır oyun oynamayacaksan gereksiz. 1650 bile bfv i yüksek ayarlarda açıyor. 2070 ise ısınması aşırı olucak bi karttır. 2 sene geçmeden makineyi hurdaya atabilirsin. ama o 2 sene boyunca her şeyi ultra da da açtırır.[/QUOTE]

Bana, Witcherdır CODdur BFV dir serinin devamı gelirse güzel ayarlarda oynatıcak. 5-6 sene dayanacak laptop lazım. Sanırım 1660 ti de hemfikir olduk. Benchmarka göre de 1660ti yle 2060 ın arasında fazla bir farkı yok. (2070 le 2060ın arasında çok fark var) yarın kredi kartı dönüm günü hızlıca yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Belirtmek istediğiniz başka bir şey olursa lütfen çekinmeyin

Alıntı Orijinalini Gönderen: krsat755 Mesajı Görüntüle
    Bana, Witcherdır CODdur BFV dir serinin devamı gelirse güzel ayarlarda oynatıcak. 5-6 sene dayanacak laptop lazım. Sanırım 1660 ti de hemfikir olduk. Benchmarka göre de 1660ti yle 2060 ın arasında fazla bir farkı yok. (2070 le 2060ın arasında çok fark var) yarın kredi kartı dönüm günü hızlıca yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Belirtmek istediğiniz başka bir şey olursa lütfen çekinmeyin
    dediğimgibi sadece çizim olsa amd kart alın derdim. keskinlik mevzuu ları.
    1650 de yetersiz kalıcak ama 1660ti idare eder bi kart sizi götürür. 2070 cidden güçlü ama 120 watt mı ne çeken hayvan oğlu hayvan bi kart. ısınma sorunu çektirir. 1650 ti 50 watt tdp sine rağmen 800 dereceleri görüyorsa siz 2070 i hayal edin
    raminizi sağlam alın bu arada en az 16 gb. güzel bi ssd olsun. soğutma özellikli makine ve varsa mekanik klavye güzel olur. dokuhnmatik ekran almayın. kiri temizlenmiyo.

7. Varsayılan

MSI GL65-SE modelinde panel IPS.

https://www.msi.com/Laptop/GL65-9SX/Specification

15.6" FHD (1920x1080), IPS-Level

15.6" FHD (1920x1080), 120Hz, IPS-Level

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 5
    Son Mesaj: 15.09.2019, 19:05
  2. Hangi SSD yi almalıyım?
    brkddn tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 28.01.2018, 11:20