3 sonuçtan 1 - 3 arası sonuçlar
  1. Exclamation Ram Soketi Sorunu-2019

Dün yani 28.09.2019'da bilgisayarımı sorunsuz kullanabiliyorken bu sabah bilgisayarı açtığımda öylesine bilgisayar özelliklerine girdiğimde 4 GB yerine 2 GB ram yazdığını gördüm.Bilgisayarı kapatıp kasayı açtım ve sorunun ramlardemi yoksa soketlerdemi olduğunu anlamaya çalıştım ramleri tek tek denedim ramlarda sorun yok soketleri tek tek denediğimde ise soketlerden birinin çalışmadığının farkına vardım fakat ne yapacağımı bilmediğimden dolayı buraya yazıyorum,internette biraz araştırma yaptığımda bios güncelle vs. duyumları gördüm ama benim ramlerim hiç değişmedi 3 4 yıldır aynı ve bilgisayarda herhangi bir parça değişikliği yapmadım yani sorunun biosta olduğunu düşünmüyorum.
    Arızalı olan soket https://static.gigabyte.com/Product/2/3743/3862_m.jpg GIGABYTE yazan bölüme yakın olan soket,ne yapmam gerekiyor ?

Anakart ; G41MT-S2P

soketi kolonya döküp diş fırçası ile pinlere hasar vermeden temizleyin. belki açılır. yoksa geçmiş olsun. soketin değişmesi gerekebilir. bazı durumlarda köprü üzerindeki kanalardan teki yanmış ooluyor. köprü değişimi gerekebilir.

Alıntı Orijinalini Gönderen: zombi74 Mesajı Görüntüle
    soketi kolonya döküp diş fırçası ile pinlere hasar vermeden temizleyin. belki açılır. yoksa geçmiş olsun. soketin değişmesi gerekebilir. bazı durumlarda köprü üzerindeki kanalardan teki yanmış ooluyor. köprü değişimi gerekebilir.
    Zombi beyin (garip oldu bunu demek ) dediğini takipen bir de iyicene kuruduğuna emin olmadan açmayın hepten yakabilir ya da direk (tam anlamıyla) yakabilirsiniz

Benzer Başlıklar

1. Cpu Fan Soketi Çalışmıyor
    VolkaNaki tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 31.12.2010, 13:40
  2. İşlemci Soketi
    KRALMESUT tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 22.08.2009, 12:39
  3. Güç soketi
    hooijdonk tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2