8 sonuçtan 1 - 8 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Bilgisayar oyunlarda 1 GB RAM kullanıyor!!

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın dostlar ama sorunum o kadar saçma ki...

2 Hafta önce 2. El bir sistem topladım. Sistemin her parçası sorunsuz çalışıyor o konudan yana sıkıntı yok.

Sistemim:
    MSI 1050 Ti 4 GB
    ASUS P5g41T-M LX DDR3 ANAKART
    Xeon X5460 İŞLEMCİ
    Thermaltake 500W PSU
    4x2 8 GB DDR3 RAM
    240GB SANDİSK SSD Plus

Sorunum şu; sistem GTA V gibi bir oyunu orta hatta yüksek ayarlarda oynatması lazımken en düşük ayarlarda (FXAA falan kapalı) 30-40 FPS alıyorum. Patlamalarda 20-25'e kadar düşüyor. Afterburner ile izleyeyim dedim. Ne işlemci sıcak, ne ekran kartı %90'larda. Lakin RAM kullanımına baktığım zaman 900 MB civarlarında geziniyor. Hatta nette gezinirken bile bilgisayarım RAM'in kullanılması gerektiği kadarını kullanmıyor. Bir yerde RAM'lerin markalarının farklı olmasından kaynaklı falan yazmışlar da sonuçta 4+4 RAM bunların 4'ünü çıkarsam tek 4 GB ile oyuna girsem yine minimum 3 GB'sini kullanır diye düşünüyorum. Bu bahsettiğim sorun tüm oyunlarda geçerli arkadaşlar. İsterseniz oyun içi görüntü paylaşabilirim fakat 2 haftadır şu sorunu çözmek için uğraşıyorum.

o sisteme çıkacak en yüksek kartı çıkmışsınız işlemciye oc yapmadığınız sürece pek bi verim alamazsınız.
    ram olayı da ramleriniz hasarlı olmasın? ya da sonuçta kasa benim gençliğimden kalma. o yüzden bi psu kontrolü yaptırın derim. bi de işlemci hakkında şunu diyeryim. daha önce de ts de yazdığım ama saçma sapan muhalefetler yüzünden sildiğim hesabımda da yazmıştım bu gibi sunucu işlemcileri masaüstü işlemciler için gerekli komut setlerine sahip değil belki bu yüzden sapıtabilir oyunlarda bilemiyorum. sonuçta ekran kartı işlemciden kaç sene sonrasına ait üretilmiş.
    https://www.youtube.com/watch?v=YZ1GOtUSPBc&t=2s şurdan bakarak msi afterburner programını kurun ve ekran görüntülerini hızlı resme yükleyerek buraya linkleyin daha düzgün bi çözüm önerebiliriz.

3. Varsayılan

selamlar ekran görüntüsü paylaşmaya çalışacağım fakat dediğiniz doğru olabilir 775 pin olarak x5460dan daha güçlü bir işlemci var mıdır 1050ti kaldırabilecek

hayır yok. yani toplamadan soraydınız keşke ama aslında 1050 ti ye de yetmeli idi sistem. acaba anakart falan mı arzalı die düşünmeden de edemiyorum.
    makineyi görmeden bi şey diyemem. dediğim gibi sistemin komple foptolarını atın bi siz.

5. Varsayılan

6. Varsayılan

ekran kartını bu kadar az kullanması normal mi? ve de rami ?
    edit: bazen cpular %100 e kadar çıkıyor
    En son rocheplus tarafından düzenlenmiştir: 14.10.2019 18:26

w10 kurmayın 7 kurun devam edin derim. cs go yu geçen sene benim 960 lu sisteme kurmuştum. o kadar kasmaması gereken bi oyun. bence sisteminiz boşta iken çok kasıyor.
    https://discord.gg/QQWzm3 discrod a gelin bi ara team wieverden bakayım.

discord a geldiniz ama sesliye gelmiyorsunuz.

Benzer Başlıklar

1. Oyunlarda bilgisayar kilitleniyor...
    RipApart tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 20
    Son Mesaj: 07.02.2011, 23:58
  2. Bilgisayar Oyunlarda Çok Kasıyor..
    corpse10 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 14
    Son Mesaj: 25.09.2010, 21:42
  3. Oyunlarda bilgisayar kilitlenmesi
    ertanbadem tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3