3 sonuçtan 1 - 3 arası sonuçlar

Question Kulaklığın ilk takışta çalışmaması sorunu

Merhaba arkadaşlar, Monster bilgisayar aldım. İnternet üzerinden bir windows ile yükleme yaptım ama zaten üniversitem ücretsiz lisans sağlıyor, şu an orjinal. Aldığımdan beri şöyle bir sorun yaşıyorum; Kulaklığı takıyorum bilgisayara hiç bir değişim yok, ses bilgisayardan gelmeye devam ediyor ama çıkartıp tekrar takınca kulalıktan geliyor sorunsuz. Ses driver ını sildim tekrar yükledim değişme olmadı. Bilgisayarı kapatıp açana kadar tekrar aynı sorunu yaşamıyorum, nasıl düzeltebilirim? Şimdiden teşekkürler

Özelinde hangi ses kartı var bilmiyorum, tahminen realtek varsayımında bulunuyorum.

Bu kartların daha doğrusu ses entegrelerinin birden fazla sürücüsü var ve doğrusunu bulana kadar birden çok indirme ve deneme yapmak gerekebiliyor.

Sürücüyü kaldırıp otomatik güncellediğinizde düzelmeyip.

Sürücüyü kaldırıp bir kaç farklı versiyon sürücü setup ı indirip ayrı ayrı kurup denemeniz gerekebiliyor. Jack takıldı bilgisi gelip, sesi kulaklıktan vermediği dahi oluyor.

Doğru çözüm hangi uyumlu setup olduğunu bulabilmek. Fakat bu da o kadar kolay olmuyor. Biraz zaman ayırıp neredeyse dört, beş farklı driver indirip tek tek denemeniz gerekecek.

Merhaba öncelikle teşekkürler.

Evet Realtek 6.0.8694.1 ses driver versiyonuna sahibim. Ses sürücüsünü silip son sürümü tekrar yüklemeyi denedim fakat dediğiniz gibi farklı driver ları denemem gerektiğini düşünmemiştim. Eve jack takıldı bilgisi geliyor, hatta soruyor cihaz seçin diye. İki seçenek var ikisi de kulaklık ama her zaman sormuyor ve oyundayken çıkıp ordan seçim yapmak bazen zor olabiliyor, çıkar tak yapmazsam. Dediklerinizi deneyeceğim.

Benzer Başlıklar

1. Kulaklığın sol tarafından çok az ses geliyor
    gokhan1200 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 87
    Son Mesaj: 26.12.2019, 23:26
  2. Yanıt: 1
    Son Mesaj: 14.07.2018, 12:21
  3. Bu kulaklığın mikrafonu pc de çalışırmı
    fella880 tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 21.03.2013, 11:35
  4. kulaklığın mikrofonunun sorunu