10 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Ram Yetersiz Kalırsa SSD bu açığı kapatır mı?

Eski bir sistemim var. bilgisayarımda 8 gb ddr 2 ram takılı. 120 gb da ssd var. 4 GB ram kullanan oyunlarda misal cs go global ofansivede 115 fps alıyorum. 4 GB ramı çıkarıp kullandığımda oyunda 3.2 gb ram kullanıyor ve fps 125 ortalama oluyor. bir kaç oyunda daha denedim bu testi. sorun başlıkta dediğim gibi ram yetersiz kaldığında bilgiler ssd tarafından işleniyor diye biliyorum. acaba ssd ramlardan daha mı hızlı. hatta aynı oyunu birazdan 2 gb ram ile de çalıştıracağım. ssd ramlarden daha hızlı ise millet neden kamyonla para verip ram alıyor.
    2 gb ramle denedim oyunu zor açtı ve takılıyor. ssd kafayı yedi.
    En son Anarko1 tarafından düzenlenmiştir: 04.11.2019 20:16

kardeş büyük ihtimal sistemin core2q yani p4 köprülü intel işlemci. onda böyle şeyler olur. ayrıca sonuçta oynadığın oyun da cs go. yani 4 gb ram doldurması bile garip geldi bana.
    o işlemcilerin köprüleri yüksek rami taşıyamadığı için böyle dengesiz olaylar olur.

bi m2n anakart ve amd işlemci tak bakalım nasıl fark görüyorsun?

gtx 750 ti siparişi vermeyi düşünüyorum.
    ramden yana korkum var.
    güncel oyunları düşük ayarda oynamak istiyorum ama bazı oyunlarda 750 ti vram i düşük olduğundan diğer ram 10 gb ye kadar harcıyor.
    bende de 8 gb ram var.
    dediğin gibi işlemci dengesizse güncel oyunları yine oynamaz.
    zaten ssd 120 gb, depolama için 7200 prm 2 tb hdd alacam oradan da performans kaybı olacak.
    bu sevda olmaz gibi.

kardeşim sen ekran kartını söylememiştin. ram olayı biraz ekran kartı ve oynadığın oyuna göre de değişir. 750 ti ve o işlemcilerle 8 gb güzel olacağı gibi iş de görecektir. ama dediğpim gibi bi phenom x4 performansı da bekleme. yani iş görür.

daha önce bana yardımcı olmuştun . phenom 955 var sistemde. o zaman alıyorum kartı.

p 955 li sistemde ddr2 mi kullanıyon? o zaman sorun olmaz. ben zaten demiştim sana amd ise sorun olmaz diye.
    ama o sistemde düşük ram yüksek ram arasında çok bi sorun olmaması lazımdı?

Hocam ekran kartı siparişini verdim. çinden geliyor.
    Bütün oyunları açamasa bile yinede bu anakartın (ga-ma78g-ds3h) şampiyonlar ligi seviyesinde bir sistemim oldu sayılır.
    amd athlon 7750
    2 gb ddr 2 ram
    hd 4770 ekrankartı
    320 gb hdd den

phenom 955
    8 gb ddr 2 ram
    asus gtx 750 ti
    120 gb ssd
    2 tb hdd alacacam.

aslında gtx 960 alacaktım ama bir de güç kaynağına para vermek istemedim, pişman olunacak bir tercih yapsam da yeni oyunlar low ayarlarda youtubeda gayet iyi görünüyor. 5-10 sene daha bu pc işimi görür.

8. Varsayılan

Oyunu ssd ve normal harddisk ile denemelisin aslında fark burada çıkar.

Alıntı Orijinalini Gönderen: kadirmisir Mesajı Görüntüle
    Oyunu ssd ve normal harddisk ile denemelisin aslında fark burada çıkar.
    EN KRAL SSD ŞLU ANDA 4 GBPS FALAN ANCA BANT GENİŞLİĞİNE SAHİP Kİ ARKADAŞDA SATA 2 VAR. YANİ 300 MBPS
    ddr2 bile olsa bant genişliği en kötü 12 mbps. yani en hızlı ssd den bile 2 kat fazla bant genişliği olduğ gibi hdd ssd den data işlemciye köprü aracılığı ile gider. bunun yaratacağı etkileri de düşün bi.
    yani en kral ssd yi de getir. sistem rami yetmedi mi o oyun performansının içine edilir.
    ssd sadece loading kısımlarında bi fayda sağlar. hele ki ram yetmediği durumlarda oluşan takas dosyasını ssd de zaten tutmak ssd yi bozduğu da bilinen bi gerçekken düşük ramli sistemde ssd ile işi kotarmaya çalışmak sadece türkiyede yapılmaya çalışılan masumca ama amatörlükten ileri gitmeyen bi hareketten ibarettir.

10. Varsayılan

Günümüzdeki en iyi SSD 970 Evo diye biliyorum. Bu SSD'nin hızı en fazla 4000 MB/S'dir. RAM ise nano saniye işlem yapar. Buda demek oluyor ki, SSD insan, RAM'de arabadır. (Hız olarak.)

SSD'yi RAM olarak kullanmayı değilde, RAM'ı depolama birimi olarak kullanmayı bir düşün.

Benzer Başlıklar

1. Xp'nin Bir Açığı!!!!
    byhayaletcocukk tarafından Windows İpuçları forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 26.01.2008, 00:57
  2. browser kendini neden kapatır
    deepnote tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 16.11.2005, 19:22
  3. Host'a mp3 doldurursan, server hesabı kapatır mı?
    _SeNsiNi_ tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 06.06.2004, 12:06

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •