4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Unhappy Lütfen yardım edin!

Arkadaşlar bilgisayar'dan anlamayan veya kalın kafalı birisi değilim fakat ilk defa bu şekilde bir sorun ile karşılaştım sütten çıkmış ak kaşığa döndüm.

Bilgisayarı sıfır topladım windows'u kurarken de aynı hata vardı ama kurdu.
    Şimdi her reset veya bilgisayarı kapat aç yaptığım'da kasadan bir yazma sesi ( disk gibi veya cizilme sesi benzeri tuhaf bi ses ) geliyor ve ekran siyah da kalıyor. ( DP ile bağlı monitör ) fakat tekrar kapat aç yapıp f11 ile boot başlangıç menüsüne geliyorum ve diski seçiyorum bu sefer sorunsuz windows açılıyor ve açıkken herhangi bir hata kapanış olmuyor taki ben kapatana kadar.

sizce sorun ne kaynaklı olabilir? donanımsal bişey olsa windows hiç açılmaz bence

tahmin ettiğim sorunlar işlemci macunu, m2.ssd tam yerine oturmamış olabilir, anakart sorun görmüş de olabilir. psu sıkıntısı da olabilir.

pc nizde hdd varmı? var ise hdd ye boot menü atmıştır 10. bu hep yapılan bi hata. win 10 ile formatlarken sıfır hdd takmayın diyorujm. boş bölümlenmemiş alan görünce 10 oraya da boot atıyor. sonra da insanı böyle mal gibi uğraştırıyor. hdd yi sökün. düzelecektir.
    düzelirse hdd yi silip tekrar bölümleyin. he hiç boot etmezse ssd y hdd yi komple biçimlendirin gitsin. bi daha format atarken de hdd yi söküni hdd bölümledikten sonra sorun kalmaz.

Alıntı Orijinalini Gönderen: Yetwo Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar bilgisayar'dan anlamayan veya kalın kafalı birisi değilim fakat ilk defa bu şekilde bir sorun ile karşılaştım sütten çıkmış ak kaşığa döndüm.

Bilgisayarı sıfır topladım windows'u kurarken de aynı hata vardı ama kurdu.
    Şimdi her reset veya bilgisayarı kapat aç yaptığım'da kasadan bir yazma sesi ( disk gibi veya cizilme sesi benzeri tuhaf bi ses ) geliyor ve ekran siyah da kalıyor. ( DP ile bağlı monitör ) fakat tekrar kapat aç yapıp f11 ile boot başlangıç menüsüne geliyorum ve diski seçiyorum bu sefer sorunsuz windows açılıyor ve açıkken herhangi bir hata kapanış olmuyor taki ben kapatana kadar.

sizce sorun ne kaynaklı olabilir? donanımsal bişey olsa windows hiç açılmaz bence

tahmin ettiğim sorunlar işlemci macunu, m2.ssd tam yerine oturmamış olabilir, anakart sorun görmüş de olabilir. psu sıkıntısı da olabilir.

Şimdi sadece m2 ssd var sistem de 250 gb lik hdd veya harici ssd yok ve bir iki oyunda sorun yaşıyorum league of legends i saatlerce calıstırmasına ramen bi sıkıntı yok ama farklı bi oyun meseala pupg lite girdiğimde crash veriyor bi süre sonra fanlar aşırı felan calısıyor.

o zaman yapacağın iş belli.
    aida ile falan stres altında voltajlara baktığını farz ediyorum.
    önce psu yu sök komple fişlerini. sonra yeşill siyah yaparak psu yu çalıştır. aynı ses gelimyorsa psu da sorun yoktur.
    ekran kartı cpu dahil her şeyi sökücek sadece anakartı çalıştıracan aynı ses gelirse ya anakartbozuk olabilir. yok sorun yoksa önce işlemciyi tak. baktın gene sorun yok. rami takarsın. baktın gene aynı ses gelmiyorsa ssd yi tak. yani o sesi çıkaran aygıtı bulana kadar teker teker tak. o parçayı tespit ettikrten geri kalan parçaları tek tek sök ve ses anakarttan mı parçadan mı emin olmak için ilgili parçayı başka anakarta takarsın.

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 9
    Son Mesaj: 06.10.2018, 19:55
  2. AciL yardım edin Lütfen deLi Olucam LÜTFEN :(
    stonebull tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 29.10.2014, 20:43
  3. Yanıt: 17
    Son Mesaj: 22.06.2012, 10:23
  4. Arkadaşlar Lütfen Yardım Edin.. Yoksa kimse etmez. lütfen okuyun
    mobildelvac tarafından Ürün İnceleme ve Tavsiye forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 21.01.2011, 18:38
  5. 1gb ram alıcam lütfen yardım edin tavsiyeniz nedir ? lütfen !!
    bymusty1907 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 18
    Son Mesaj: 04.09.2010, 10:44

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •