4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Varsayılan Yazılım veya uygulama ile nasıl para kazanıyorlar

Sorum belki saçma gelicek ama kod dünyasında uzun süredir varım ama yazma kısmında atıyorum bir uygulamaya yazdım çok güzel bir fikrim var ben bunu attım google playa google playdan indirme sayısı kadar içine koyduğumuz reklamlar kadar para geliri ederiz ama millet şirket acicak geliri nerden kazanıyor 2 reklam 100 bin indirmeden gelmez ne kadar olabilir kazancı burda 20bin 30binden bahsetmiyorum büyük sayılardan bahsediyorum hadi reklamlardan uygulamalardan para geldi peki open source projeleri nasıl kazanıyor mesala vuejs koskocaman şirketleri var nereden geliyor bu para ne reklam ne paket hiç bişey paralı değil ? nereden kazanıyor paraları çok fazla örneği var en basitinden örnek verdim vuejs bootstrap daha bir ton opensoruce projeleri laravel codeignter bunlarda reklam sıfır satış sıfır hiç birşekilde hiç bir şeyi parayla satmıyorlar nereden geliyor bu paralar UCbrowser duymussunuzdur yada indirmissinizdir ilk çıktığı zamanlar 200bin indirmesi yokken ucbrowser diye 2 katlı şirketleri olduğu duyunca şok olmuştum 200bine google o kadar para vermiyor onu biliyorum sadece yarın öbürü gün bir fikrim olursa bunu kazanca nasıl çeviricem onu merak ettim

Adobe ürünleri için aylık bedel alıyor. Kullanılan ürün çeşitliliğine göre aylık ve bilgisayar başı kişisel kullanımda bir kaç yüz lira lisans ücreti alıyor. Adobe Reader ve Flash player gibi dosya okuyucu veya yürütücüler dışındaki ürünlerinin hapsi ücretli. Tüm Dünyada 100.000.000 kişi her ay bir kaç yüz lira öderse, bu meblağ senelik olarak Milyarları buluyor.

Ben de yarın bir gün bir şey yaparsam, tanesi 1 $ dan satsam ve Dünyada yaşayan 6 Milyar insandan sadece yarısı bunu satın alsa, ve her bilgisayarını formatladığında, ya da yenisini aldığında, tekrar satın alsa, her yıl bir kaç Milyar $ kazanırım.

ben para ile satanlardan bahsetmiyorum ki yazımı okursanız reklam yada para karşılığında hiç birşey satmadıkları halde o kadar büyük paraları nasıl kazanıyorlar open source açık kaynaklı yazılımlar gibi hadi typescript anguları saymıyorum arkasında koskoca microsoft google var ama sonradan çıkmış vuejs mesala adamın teki çıkarmış dünyanın insanı çalışıyor büyük bir şirketi var sahibinin ama neyle kazanıyor işte bunu hiç bir yerden para almıyor ki ?

popüler olan çocuk oyunlarında basit uygulamalar yazıp bir sürü indirme alıp para kazanabilirsin. Özellikle İos işletim sisteminde oyun yazmak çok daha Android platformlarına göre kolay

Benzer Başlıklar

1. Yazılım olmadan internetten çok para kazanın
    unuttum123 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 01.03.2013, 23:53
  2. Arkadaşlar android oyun veya uygulama varmı şöyle işe yarar bişi
    enes1990 tarafından Mobil Aygıtlar forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 27.03.2012, 21:26
  3. mobil uygulama casus yazılım
    oceancoder tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0