3 sonuçtan 1 - 3 arası sonuçlar

Varsayılan Telefonum Wi-Fi'ye bağlanmıyor ve Kaspersky sorunu

Merhaba sevgili forum üyeleri;

Biraz karmaşık bir sorunum var. Nasıl anlatacağımı bilemiyorum o yüzden hikaye tarzında anlatacağım (:

---

Ben kendime evdeki küçük işlerimi halletmek için LENOVO IDEACENTRE A340 model bir bilgisayar almıştım. Herşey bunu aldıktan sonra başladı ve bundan önce tamamen sorunsuz bir şekilde internetimi kullanabiliyordum.

Ve ayrıca belirtmek isterim ki evde benimle birlikte 4 kişi yaşıyor. İnternete bağlanan cihaz sayısıda 1 bilgisayar ve 4 akıllı telefon.

Bu yeni aldığım bilgisayarda ve 2 akıllı telefonda internete bağlanma konusunda bir sorun yok.
    ( Bu 2 akıllı telefon sahibi oyun oynamamakta olup, sadece youtube ve normal web sayfalarında geziniyor. Lenovo bilgisayarda ise hertürlü aktivitede internet bağlantısı gayet iyi. )

Geriye kalan 2 akıllı telefonun birine geçiçek olursak, internet bağlantısı çoğunlukta devamlı kesiliyor.
    Telefon boştayken, yani kullanamazsam internet kesilmiyor. YouTube'a falan girmek istediğimde anında internet bağlantısı tamamen kesiliyor ve birdaha Wi-Fi ağında kendi ağımı ve başka ağları göremiyorum.
    Telefonumu tamamen kapatıp açıca Wi-Fi ağı geliyor ve yine kesiliyor.

Ayrıca belirteyim bu durum sadece benim Wi-Fi ağımla ilgili değil.
    İşin ilginç tarafı öbür Wi-Fi ağlarınada aynı sorun içerisinde bağlanamıyorum.

Geriye kaldı 1 telefon. Bu telefondada internet bağlantısı nadiren kesiliyor. Kesildiğinde bile 1-2 saniye sonra yeniden otomatik bağlanıyor.

Ayrıca bununla ilgili;
    İnternet sağlayıcımla görüştüm. İnternet bağlantınızda bizden kaynaklı bir sorun gözükmüyor dediler.
    Aynı zamanda Windows'un sorun algılayacısınıda kullandım. O robot yazılımıda hiçbir sorun algılayamadı.
    Ve yine belirtmek isterim ki; Lenovo bilgisayarda Wi-Fi üzerinden internet bağlantısını kullanıyor

Sanırım bu kadar (:

Yardımcı olursanız sevinirim (:

------------------------------------------------------------

KASPERSKY SORUNU

Ve ayrıca sadece benim telefonumda, telefonumla internet sitelerinde gezinirken bazen

''Telefonununuz kilitlendi, lütfen sahibine geri verin''

uyarısı alıyorum.

Lütfen yardım (:

İlk telefonunuzda sadece kendi wifi ağınızda değil başka wifi ağlarında da sorun yaşıyorsanız muhtemelen telefonunuzdan kaynaklı bir sorun olabilir. Bu sorun yazılımsal veya donanımsal olabilir. Telefonunuzun markası neyse o teknik servisle iletişime geçmenizi öneririm.

İkinci telefon nadiren kesiliyorsa bu telefonunuzda virüs tarzı bir sorun olabilir. Bu kesinti mobil interneti kullanıyorken oluyor mu? Oluyorsa yine telefonunuzdan kaynaklı bir problemdir. Telefonlarının bağlantı sorunlarını bilgisayarınız üzerindeki Windows işletim sisteminden çözüm bulabileceğinzi sanmıyorum. Diğer iki telefon ve bilgisayar sorunsuz bağlanıyorken bu iki telefonda sorun yaşanması, telefonlardan kaynaklı olabileceğini gösteriyor. Dediğim gibi telefonlarınızın markası neyse teknik servisleriyle bir görüşün derim.

Kaspersky sorunu ise anladığım kadarıyla telefonunuzda bu antivirüs programı yüklü. Onun ayarlarına girin. İlk satın alıp kurduğunuzda sizden mail adresi ve telefon numarası istemiştir kayıt etmek için. Onların doğru olup olmadığını kontrol edin. Eğer orjinal yazılım kullanıyorsanız Kaspersky destek bölümü var uygulama içinde oraya yazın. Yardımcı olacaklardır.

Anladım. Cevabınıza istinaden bunları deneyeceğim. (:

Telefonumda operatörün sunduğu mobil interneti kullanırken 1gram sorun yaşamıyorum.

Benzer Başlıklar

1. Telefonum ile Bilgisayara Bağlanma Sorunu
    theonur tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 24.07.2013, 00:37
  2. kaspersky sorunu
    FURKAN408 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 22.01.2012, 06:02
  3. Kaspersky 8.0.0.357 & MSN Sorunu
    clubbeer tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 15