Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
59 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan İlk açılışta pc kapanıyor sonra sorunsuz çalışıyor.

exper karizma 560 diger ismi ile styl 1682 eski ama donanımını zaman içerisinde baya güncelledim. sorunsuz ve hızlı bir şekilde kullanıyorum. ne olduysa şimdiye kadar üzerinde var 20.04.2009 tarihli a1682sd3 v1.0k bios sürümünü 31.08.2010 a1682sms v1.0o versiyonuna yükseltmekle oldu. msi anakart kullanıyor msi sitesinden 1682 uygun cx500 veya cx600 versiyonları uygunmuş ve indirip yükledim. sorunum pc kapatıp kısa sürede 20-25 dk gibi bir şey olmuyor 1 saat filan kapalı kalınca açmak istediğimde laptop açılıyor 1-2 dk sonra pat diye laptop kendini kapatıyor. bataryası zaten ölü arkadan fişi çekip takıyorum tekrar açılıyor ve sorunsuz açılıyor ve sorunsuz kullanıyorum. ramlerin yerlerini değiştirdim farklı işletim sistemi ve sürümleri de yükledim. biostan bir çok yerleri disable veya enable de yaptım deneme yanılma yöntemiyle değişen olmadı. msi firmasına ve exper firmasına a1682sd3 v1.0k sürümünü istedim msi firması ellerinde olmadıgını söylediler exper de cevap vermedi. sorun neden kaynaklanıyor olabilir.?
    En son murat23351 tarafından düzenlenmiştir: 13.07.2020 19:18

işlemci ile ram uyumsuzlugu olabilir mi veya sadece ram sorunu aklımı karıştırıyor.
    cpuz işlemci ve ram bilgileri linkte

En son murat23351 tarafından düzenlenmiştir: 13.07.2020 21:27

eski biosunu geri yüklemeyi dene bi şekilde.

Alıntı Orijinalini Gönderen: zombi74 Mesajı Görüntüle
    eski biosunu geri yüklemeyi dene bi şekilde.
    elimde eskisi yok
    msi ve exper firmasına mesaj attım msi a1682sd3 v1.0k olan bios sürümü olmadığını experde cevap vermedi. sitesinde de yok. en son sürüm msi sitesinde a1682sms v1.0o öncesi ve sonrası baska sürüm yok. var olan t4400 işlemciyi t9400 e yükseltmek için satın aldım geldiğinde sorun olmasın diye anakarta en son biosu cx500 a1682sms v1.0o yükledim.donanım mı yazılım mı anlamış değilim sorunun ?

yeni işlemcin 1066 fsb öbürü 800 fsb. sorun yapabilir bu. eski işlemcini tak bir dene.

bir de farklı firmadan keşke bios indirmese idin. anakart üreticisi msi bile olsa exper kendi özel bi kod koymuş olabilr biosuna ve sen o koda tutmayan bios yükleyince böyle sapıtabilir.

bir de exper falan bios güncellemez zaten. bence yapacağın en iyi şey bi yerden hurdasını bulup bios çpini sökerek kendi makinene takmak.

eski işlemcimi de taktım yine aynı 1 saat sonra açınca uyku modu olsun kapatma işlemi olsun 1 saate yakın olunca tekrar açınca pat diye gidiyor fişini çekip tekrar takınca sorunsuz çalışıyor uyku modu veya kapatma 15-25 dk tekrar açtığımda ise sorun yok kapanmıyor ilginç bir durum ? anakart msi 1682 yani anakart msi nin olunca onunda sitesinde arada 1 yıl farklı üzerindeki 2009 msi sitesinde 2010 uygun biostu yükleyip sorunsuz çalışınca ilk başta onemsemedim.laptopdaki biosun yedeğini almayı akıl etmedim. hurda laptobumun bios çipini söküp takmak baya ugraştırdırır. normal bir aparat değil sökülmesi. exper firmasını anlamıyorum kendi sitesinde exper karizma 560 diye satılmış türkiyede sitesinde win7 xp driverları vb herşey var biosu yok. diğer exper model laptoplarında bios dosyası var bunu bir türlü bulamadım.

o kasyı da experin kasasını da biliyorum. experin en iyi kasası zaten. diğer çğu exper çöptür. bu çok iyi bir laptoptu ve sizin bu kadar debelenmenizi de anlıyorum bi yerde.
    biostan csm ve apm, acpi ayarlarını kurcalamanızı öneririm. orda bi ayar vardır ille. olmadı aynı biosu tekrar yükleyin derim.
    bi de exper karizma 560 sadece ana model. onun bi de devamı olmalı idi. tma yazabilri msiniz.

bi de biosta halt on diye bi ayar varsa onu kapatın.

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 0
    Son Mesaj: 05.04.2015, 11:12
  2. Yanıt: 0
    Son Mesaj: 16.06.2012, 20:23
  3. Yanıt: 33
    Son Mesaj: 01.05.2011, 20:20
  4. Yanıt: 6
    Son Mesaj: 16.11.2010, 13:35
  5. Açılışta keyboard sorunu? Windowsta çalışıyor!
    Rockvizyon tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 24.05.2009, 03:58

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •