4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar
    Katılım Tarihi
    2002
    Yer
    Istanbul.gif

Varsayılan Linux Hakkında !

Merhaba benim sizden istediğim linux hakkında bilgi yani nedir ? ne işe yarar ? bilgisayarıma linux ' u kurmak istiyorum yardımcı olurmusuz diğer linux ve sürümleri hakında bilgi sahibi olmak istiyorum ( peanut linux , mandrake ) falan gibi yardım edebilirseniz sevinirim !

Katılım Tarihi
    2002
    Yer
    Zimbabwe.gif

www.linux.org
    www.linux.com
    ben buralara baktım sonra red hat karar verdim

Varsayılan Hemen hemen hepsini denedim

slm
    ben yaklaşık 4 yıldır linux kullanıyorum. hemen hemen bütün populer linux işletim sistemlerini denedim.Sana kullanım listesini yapayım.
    SLACKWARE : eskilerin deyimiyle taş gibi bir linux. ama bir o kadarda zor. çünkü bilgisayardaki hardware tanıtmak oldukça zor (yeni kullanıcılar için). çünkü bütün hardware bilgilerini teker teker giriyorsun. program kurmak o kadar kolay değil.ama bir okadarda sağlam. daha şimdiye kadar çöktüğünü duymadım (dosyaları silmeden)
    REDHAT: yeni kullanıcılar için oldukça rahat. hardwarele fazla uğraşmıyorsun. kolayca tanıtabiliyorsun. program kurmak oldukça kolay.Fakat bazı versiyonlarında türkçe desteği pek iyi değil.
    MANDRAKE: Redhatın hemen aynısı. herzaman redhattan sonra çıkar. ikisi arasındaki tek fark çıkış zamanına göre bir kaç yama yapılmış veya programlar yeni versiyonlarıyla değiştirilmiş. Fakat bazı versiyonlarında türkçe desteği pek iyi değil.
    GELECEK LINUX: Redhatla aynı yapıyı kullanıyor. Sadece hemen hemen herşey türkçe. yerli malı bir linux. :idea: fazla bir sorunla karşılaşmazsın. Redhat, Mandrake tercihindeysen GELECEK LİNUX tavsiye ederim.
    SUSE: buda redhata benzer. Almanyada hazırlaıyor. program arşivleri oldukça geniş kullanımı oldukça kolay. Fakat bazı versiyonlarında türkçe desteği pek iyi değil.
    Sana kolay gelsin :lol:

Benzer Başlıklar

1. linux Gentoo hakkında..
    Rommeo tarafından Linux forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 12.09.2005, 19:09
  2. Gelecek Linux 3.0 hakkında
    SeboCLUB tarafından Linux forumunda
    Yanıt: 28
    Son Mesaj: 17.01.2005, 23:34
  3. linux hakkında
    tarafından Linux forumunda