Sayfa 1 / 2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan kde 3a

arkadaşlar şimdi soracağım soru manyakça olabilir ama beni deli ediyor.
    neden iki üç pencere açtığımda çok yavaşlamaya başlıyor bu browser? ram 64mb p3 550 işlemcim var saygılar

Misafir

artık yorulmuş belli ki...

sistem dolmuş allah bilir...çok dertli ona bir format at

formatçı hiperaktif

Merhaba,

64 MBRam miniz var bu biraz az herşeyden önce en az bir 64 ram daha ekleyebilirseniz iyi olur. Bunun haricinde Linux sistem kaynaklarını idare etme konusunda windowsdan daha başarılı fakat siz gereksiz bir çok servisi çalıştırıyor olabilirsiniz. Ben kullanmadığınız yada gereksiz olan servisleri kapatırsanız bilgisayrınız bir miktar rahatlıyacakdır.
    Düşünde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
    -------------------------------------
    http://linuxmultimedia.geleceklinux.org

hiper aktif güsel demiş ama sistemi kuralı daha 1 hafta oldu hoş format nasıl atılır onu bilmiyorum.daha sistemde ne gibi programlar olduğunu bilmiyorum..
    m kuru sana teşekkür ederim ama kullanmadığım ne gibi servisler var veya söle sorayım servisler nedir?kullanıp kullanmadığımı nasıl bilirim?

Misafir

mkuru ram yeterli sayılır abijim

ben de P1 200 mmx 128 ram var pek kasmıyor pc..

p3 550 ye 64 ram yeter gibime geliyo..

sistem derken casus programlardan bahsediyo sanırım...

yani sen kullanırken saman altından su yürüten cinsten programlar...

ad-aware casus program parçalayıcı,yokedici,katledici bunu indir belki yararı dokunur

Misafir

http://www.xyza.cjb.net/

bu site seninmi gej ?

amma batı karşıtısın haa

ehehe bendeğil o site bir arkadaşımındı sonra ben üstüme aldım siteyi su linux hadisesini bir yerine oturtayım ondan sonra yerine oturtacağım sadece biras daha öle dursun die ellemiyorum ben red hat 7.3 kurdum daha yeni yane ama dün 8.0 çıkmış hahah

Alıntı Orijinalini Gönderen: HiperAktif
    mkuru ram yeterli sayılır abijim

ben de P1 200 mmx 128 ram var pek kasmıyor pc..

p3 550 ye 64 ram yeter gibime geliyo..

sistem derken casus programlardan bahsediyo sanırım...

yani sen kullanırken saman altından su yürüten cinsten programlar...

ad-aware casus program parçalayıcı,yokedici,katledici bunu indir belki yararı dokunur
    Siz sanırım arkadaşın windows kullandığını düşünüyorsunuz. Ad-aware programı benim bildiğim windows için register kayıtlarını temizleyen bir programdı.

64 ram linux için yeterli olabilir fakat gereksiz servisleri kapatmak şartıyla. Donanım gelişiyor ona bağlı olarak yazılımlarda biraz fazla sistem kaynağı istiyor haliyle. Bu linux içinde geçerli tabiki. 64 ram artık hiçbir sistemi kolay kolay idare etmez hale geldi. İdare eder performans için 128 ram istemeye başladı artık tüm işletim sistemleri.
    Düşünde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
    -------------------------------------
    http://linuxmultimedia.geleceklinux.org

bana servislerin nasıl kapandığını anlatan yokmu bunu nerden öğrenirim aslında ram almak kolay ama para olmayınca biraz zor

Varsayılan linux açılışı

slm
    hangi linuxun hangi versiyonu kullanıyorsun bilmiyorum ama. en basitinden sana anlatmaya çalışayım.
    linux açılırken kerneli kullanır. bu kernel ne kadar büyükse o kadar yavaş açılır. bir de kernel derlenirken bir çok servis full olarak tanımlanmışsa açılışta hepsi açılır. örneğin ses kartını kullanmıyorsun ama kernelde full olduğu için herzaman arka planda çalışır. ve daha bir çok şey. onun yerine kernelde modules olarak seçilirse. servisler sadece gerektiğinde çalıştırlır. işlem bitince otomatik olark kapatılır (ramdan silinir.) açılışta kernel neyi çalıştırdığini öğrenmek istersen "dmesg" diye bir komut olacak(yalnış hatırlamıyorsam). linux kerneli açtıktan sonra da "inetd" ve "rc.d" adlı klasördeki dosyalar var ordaki serverleri ve programları açar.bu dosyaları eğer bilmiyorsan değişiklik yapma aksi takdirde sistem çökebilir.
    başka bir yöntemse linux açıldıktan sonra "kill" komutuyla istemediğin programı kapatmak.
    önce "ps -aux" komutundan hangi programın hangi pid i kullanığını öğrenip. "kill pidnumarası" deyip. programı kapatırsın. genelde ps -aux denildiğinde oldukça uzun bir liste geçer onu yerine "ps -aux > ps" deyip
    sonra herhangi bir metin editörüyle ps dosyasını açıp pid numarsını okuyabilirisin. elimden geldiğince sade şeklide anlatmaya çalıştım sana kolay gelsin

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •