Sayfa 1 / 2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Misafir

Varsayılan windows xp sorunu????

Benim Windows xp'de bir sorunum var.
    Önceden masa üstünden sağ tuş ve özelliklerden görünüme gelince hem windows xp hemde windows klasik arayüzünü seçebiliyordum. ancak bir gün makinayı açtığımda karşıma windows klasik arayüzü geldi. değiştirmek istedim ancak görünüm menüsünde sadece windows klasik seçeneği var. win xp seçeneği yok olmuş.
    ben windows xp arayüzünü tekrar nasıl geri getirebilirim? acaba format atmammı lazım?

teşekkürler.

alposman KOPARAN

Varsayılan Formata gerek yok

Hayır formata gerek yok.Öncelikle şunu dene.Bilgisayarımda "sistem bilgisini görüntüle" ye tıkla(sağda sistem görevlerinde yazar.)Sistem özelliklerinden "gelişmiş" sekmesini i tıkla.Orda performans var.O yazının altındaki ayarları tıkla.Karşına gelen menüde en iyi görünüm ü tıklarsan xp nin eski hali gelecektir.Özeli seçtiğinde efektleri sen seçersin.Bilgisayarın güçlüyse "en iyi görünüm"ü seçmende bi sakınca yok.
    Eğer bu şekilde düzelmezse;Yeni bi kullanıcı hesabı açarsın;
    Ancak bunu yapmadan önce verilerini başka bi yere almalısın diskin 2 partition sa ikinci ye al tek partition sa c: ye kopyala belgelerim klasörünü hatta documenst and settings in hepsini al oraya.
    Windowsun dosya şifreleme özelliğini kullandıysan.Şifreli dosyaların şifresini kaldır.Aksi halde tamamen kaybedersin.Ve yeni kullanıcı eklerken Limited i değil(sınırlı) Administrator u seç(yönetici)Aksi halde kötü olur.Yeni kullanıcı hesabı oluştur.Ama eskiyi hemen silme bi kontrol et unuttuğun veya eksik olan bişey varmı.Yoksa eski profili silebilirsin.Yalnız bazı programlar uninstall sırasında problem oluyor böyle yapınca.Onlarada bi reinstal yap.Veya kaldır yeni hesap için yeniden kur.Örn;oyunlar(save dosyalarını almayı unutma ama)
    Ancak bu ikince çareye gerek olacağını hiç sanmıyorum.İlk söylediğim yöntem problemi ortadan kaldıracaktır.

Xp cdsinden repair etyi deneyin..

Misafir

Varsayılan herkese teşekkür

arkadaşlar cevaplar için solun.
    ben okadarda bilgisiz değilim hamdlsun :-) az çok vardır bilgi. ama bu olay farklı. yani kovboy kardeşimin anlattığı olayı ben zaten önceden kullanıuyordum ama bu seferki farklı. resmen silinmiş olay. ben system mechanicten şüpheleniyorum. galiba o mss luna falan diye bi theme var onu silmiş inek! o yüzden oldu bu olay.ama savcı kerdeşin dediği olayı zaten yapmıştım ve şu anda düzgün ama eli kulağında :-)9
    bol teşekkür

alpkop

Varsayılan eğer ihtiyacın varsa

Eğer halen ihtiyacın varsa LUNA adlı themeyi sana gönderebilirim.

Misafir

Varsayılan teşekkür

saol kadeş,

makina zaten sapıtmıştı, D:'yi sildim bidaha kurdum xp'yi. kendine geldi

selamlar

SAVCI repair le format ın süresinin hemen hemen aynı oldugunu biliyormuydun üstelik repairden sonra da sistem sorun çıkartabiliyor maalesef :lol:

Misafir

BsCs
    SAVCI repair le format ın süresinin hemen hemen aynı oldugunu biliyormuydun üstelik repairden sonra da sistem sorun çıkartabiliyor maalesef

baba bunu belirttiğin için çok teşekkürler , xp de repair başarılı değil..
    boot up disketiyle Win Me de ( 1 disket ) bir sorun olduğunda ( windows un hiç açılmaması gibi ) help menüsünden scanreg/restore yazarsın işler düzelir , bu özellik beni bir ME fanatiği yapıyor , xp de boot up disket sayısı klasik NT lerde olduğu gibi fazla( galiba 6 tane ) hiçbir zamanda 6 tane disket oluşturma gibi bir uğraşım olmadı...
    sonuç olarak, açılmama vb sorunlarda repair yapmak zorundasın ama başarılıolduğu tartışılır ve tabiiki süre çok önemli
    herkse formatsız iyi bir sistem diliyorum

Player güzel demişsin formatsız iyi bir sistem diye yalnız şu var benim hdd im 10 gb C: ve D: şeklinde ayrılmış D: kısmında pcmde şu anda kullandığım tüm programlarımın exe leri mevcut ayrıca windows update sayfasındaki kendi pcmin updatelerinin yedeğini de alıyorum bi şekilde kısacası format korkulacak bişey değil her zaman yedek tutmak en mantıklsı en fazla 3 saatinizi alacaktır yeni bi sistem kurup herşeyi istediğiniz gibi yapmak :roll: Çok hızlı yazdım gözlerin dönüyoo :lol: :wink:

norton nun ghost adlı bir programı var eğer sisteminizieski haline getirmek dert oluyossa size,o programı kullanın bence...

Programı hali hazırdaki işletim sisteminizi alıp sıkıştırıp bi kenera atıyor..daha sonra bi açılış disketi yaratıyor...
    sisteminiz gittiği zaman açılış disketiyle açıyorsunuz.. sisteminizi siliyosunuz ve (sıkıştırılmış)eski sisteminizi kuruyosunuz..15 dakikada işini bitiriyor...

kolay gelsin..

Benzer Başlıklar

1. windows dil sorunu
    shazir tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 15.01.2007, 22:20
  2. Bir windows xp sorunu...
    AyKuTix tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 01.07.2006, 17:19
  3. Windows dil sorunu
    Mickcasey tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 14.11.2005, 22:33
  4. Windows NT`den =--> Windows XpLere Internet Sorunu ..
    emreka tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 25.06.2003, 13:39
  5. Windows 98 Sorunu
    mozturk6 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 10.03.2003, 13:55

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz