8 sonuçtan 1 - 8 arası sonuçlar
    Misafir

Varsayılan Ekran kartı hakkında çok büyük bir problemim var!!??

ekran karım hakkında çok büyük bir problemim var.benim bir arkadaşımın AMD Athlon 1800'ü var ve ekran kartıda Leadtek GeForce2 MX 400 64MB RAM.Onda tüm oyunlar süper çalışıyor.Çok akıcı bir biçinde tüm oyunları oynayabiliyorum.Ne ararsanız.Hemde en yüksek kalitede.Bende ekran kartını çok beyenip kendime de aldım.Ekran kartlarımızın herşeyi aynı oldu.Fakat benim bilgisayarımda eskisinden daha berbat oldu.Hiçbirşey oynayamıuorum.Berbat.Ekran kartlarını değiştirdik yine aynı.Ne yapmam gerekiyo.Benim bilgisayarım Intel Pentium 3 800Mhz 300 küsür SD RAM.Onunki de AMD Athlon 1800.Sorun ne olabilir???!!! :?: :?: :!: :!: :twisted: :evil: :twisted: :evil:

Misafir

amdnin o işlemcisi intelin p3 'ünden çok daha verimli çalışır...

ve bende amd alacam...

bu kapasite meselesi...

geniş alanda futbol dar alanda daha iyi oynanır..
    yani ekran kartı amd 1.8 'de P3'ten çok daha iyi bir verim verir sana..

ve amd p3'ten daha ucuzdur

Problemin nerden Kaynaklandığını tam ve kesin olarak bilemiyorum yalnız arkadaşım amd konusunu açmışken bi amd kullanıcısı olarak bişiler yazmak istedim Ben Amd Duron 600 kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum intel e de geçmeyi hiç düşünmüyorum fakat amd alacaklara bi tavsiye kasanızda 2 tane soğutucu fan bulunmalı ve özellikle sıcak yaz aylarında bilgisayarınıza çok dikkat etmelisiniz tüm bunlar işlemcinizin Kömür gibi olmaması için.. minik bi tavsiye

bu amd işine bir çok kişi ve kişiler sahip çıkıyor.Amd hakkında detaylı bilgisi olan varmı ? bilgi almak istiyorum.teşekkürler..

Misafir

ilk önce şunu söyleyeyim,
    ekran kartlarının performansı işlemciyede bağlıdır amd 1800 oyunlar için çok güçlü bir işlemcidir. ancak p3 800 de güçlü bir işlemci ( amd 1800 den iyi değil ) p3 te amd 1800 le ulaşamayacağın kopyalama ve diğer office işlerini yapma hızına ulaşırsın ,, dediğm gibi oyunlarda işer farklı

ayrıca amd ile ilgili yorum yapalım birazcık

yeni athlon 2700+ lar için soğutucu sorunu (düşük valtajlarla çalışıyor )yok zaten fiyatları 300$ üstünde. düşük modeller için iyi bir soğutma sistemi hazırlamak gerekir çünkü amd pentium a göre yüksek voltajlara ihtiyaç duyar bu da ısınmayı arttırır.
    amd ler pentium işlemcilere göre stabil değildir, ancak bana göre tam bir oyun makinesi olan athlon 2200+ bugün bir p4 1.8 den daha iyi oyun oynamaya ortam hazırlar , tabiiki bu arada diğer işlemlerdeki düşük performansı göz ardı etmek lazım yalnız çok önemli bir nokta var burda oyun tutkunuysanız bir playstation alın .. bilgisayar yapmamız gereken işleri en hızlı şekilde yapmamızı sağlayan bir aletken onu sadece bir oyun makinesine çevirmenin gerek olmadığını düşünüyorum. seçim tabiiki paraya kalıyor . athlon işemcilerin veri yolu p lere göre düşüktür buda fiyat farkını getirir, zaten işlemcilerin pahalı olmasını sebebi veri yolu haızlarından kaynaklanır intel p4 lerin 512k(opsiyonlu) veriyolu varken intel celeron lar 128k ile çalışır burda L 1 VE L 2 veriyollarından bahsediyoruz büyük olan L2 dir .
    arkadaşlar daha anlatılacak çok şey var ama bunları dergilerden okumanızı tavsiye ederim ya da www.tomshardware.com dan takip edin...

Misafir

konuyu amd'ye çevirmeyin.benim sorduğuma cevap verin.benimki berbar.

7. Varsayılan

Valla yazin calistigim yerde ikitane super bilgisayar geldi ve makinelere ME kuracaktik. Birisi P.4 1.9GHz, diger Amd 1700MHzdi. Ayni anda formata basladik ve inanirmisiniz amd pentiumu 10'a katladi. Biz amd'li makinanin modeminin suruculerini yuklerken P4'lu olan makina doanim-sistem yapilandirmasinin son kismindaydi. Boyle bir sey iste...

Katılım Tarihi
    2002
    Yer
    Istanbul.gif

Varsayılan pentiumun 3 serisi baya kasıntı bi seri

bu arada snein oyunlarda sorun yaşayışın directx inhangi sürmünü kurduğuna bağlı oılabilir. bi kontrol et ve 8.1 i kur

Benzer Başlıklar

1. Ekran Kartı Hakkında
    _baris_ tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 16.07.2006, 14:01
  2. ekran kartı hakkında H . E . L . P!
    mali87 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 24.01.2006, 10:43
  3. Ekran Kartı Hakkında
    GO177 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2