Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
48 sonuçtan 21 - 30 arası sonuçlar

pascal C/C++ 'a göre daha kolay daha kalıcı

Varsayılan günümüzde

şu anda bilgisayar mühendisliği bölümü olan bir çok okul programlamaya C den başlıyor,2-3 sene kadar öncesinde ilk bilgisayar dersine genel bilg. uyg. office ,int ve pascal anlatılıyordu,şimdi pascalın yerini C aldı.
    Öğrenilmesi zor olabilir ama onla başlamak daha iyi oluyor diye.
    C i anladıktan sonra bir sene sonra object oriented gelio-yani C++
    oda güzel.Bundan sonra software languages diye bir ders war sadece genel yapıları üzeriide duruluyo böylece istediin dile yönelebilyorsun rahatça.
    Hatta bazı okullar eğitime direk Java yla başlıyorlar.Bence asıl zor olan o. Programlayı hic ilmeyen bir insanı direk OOP bi dille başlatma.düşnsene
    encapsulation,inheritance,polymorphysim derken çocuk kendini kaybeder.
    O yüzden bence önce C ile başlamak mantıklı.Geçici bir dil deil,gayet oturaklı sağlam bir dil C.

AyKuTix Misafir

Bilgisayar Mühendisliğinde C ile başlamak zaten çok normal bişi. oraya gelene kadar insanlar zaten daha olgun ve programcılığa yatkın insanlardır. oyüzden üniversiteye pascal ile başlamak olmaz. yani boşuna zaman kaybı olur. ama teknik/meslek lisesideki bir öğrenci daha çok toy olduğundan ik önce pascal öğrenmesi daha mantıklı gelmiyormu???

bende elektrk-elektronik müh.de okuyorum ve okulumuzda programlamaya direk c ile girildi.bence bi insan eğer bir dili öğrenmek istiyorsa nerden başlarsa başlasın ona koymaz.bilgisayarı iyi bilmeyen arkadaşlarım dahi şuan program yazabiliyor.ayrıca algortima mantığını pascal a veya diğer c den düşük seviyeli programlama dillerine bağlamak yanlış.c den başlasan da algortimayı öğrenebilirsin.algoritma zaten sabit birşeydir,değişmez.sen algoritmayı çıkarırsan zaten geriye kodları yazmak kalır.onu da pascal veya cobol yerine c de yazabilirsin pekala.
    -=birşeyi gerçekten başarmak isteyen için zorluk yoktur=-(tabi biraz da yetenek lazım )

selam arkadaşlar
    C++ ile programlama birazcık zor ama bir kere başladıktan sonra diğer diller basit geliyor. Hemde linux sitelerinde bir çok programlar va kaynak kodları var ve bunların çoğu c++ ile yazılmış yani kaynak çok..

Varsayılan C

Bende bilgisayar müh. de okuyorum ve ilk programlama dersimi hatırlıyorum.Okulun ilk haftası hocamız geldi eline aldı kalemi tahtaya bi C programı yazdı.Hello word programıda değildi basbaya programdı.İnsanlar naapacaz biz bunu ya falan diye tam kafayı yemek üzereyken aradan bir kaç hafta geçti.Tahtaya yazdığı programı satır satır anlamaya başladık.Pascalda olsa aynısını hissederdik.o yüzden zaten bütün programlama olayına yabancı olarak başlicaksak,ha pascal ha C farketmez.
    Ben C ile başlıyalım diyorum çünkü pascal la başlayıp zaman kaybetmeye gerek yok bence.Artık bazı ön lisans programlarıda direk C den başlıyo. C nin zor olan kısmı structure ımı sizce??
    yani bi sorunun çözümü aynı algoritma değilmi. Hadi assembly zor desen anlarım orda algoritmayı biraz daha farklı yönde kuruyosun,ve daha az görsel olduğu için insanların kafası karışıyor.Ama C de öyle bi problem yok.Bence herkes yapabilir.

Varsayılan bir ek de benden

Arkadaşlar şu algoritmayı öğrenmek için illa bir programlama dili öğrenmemize gerek yok (Pascal gibi).Algoritma dediğimiz şey bir problemin çözümünün hangi yollardan yapıldığıyla ilgilidir.Bunu önce kağıt üstünde bile yapabiliriz.Biraz matematiğe benzer.Biraz düşünce gücü ister.Gerisi kolay.Herhangi bir programlama dili ile bu algoritmayı çalışır bir program haline getirirebiliriz.Dil fark etmez, C veya pascal veya basic.

Sadece bazı diller daha rahattır bazıları daha esnek ve kullanışlı.

Bence (ben de öyle yaptım) C ile başlamakda bir zorluk yok.Son derece açık ve kolay anlaşılır bir dil.
    C++ ise biraz daha programlama bilgisi istiyor.Olayın içine nesneye dayalı programlama girince işler karışabilir.Önce C ardından C++.
    Tabi bu benim tavsiyem.

MetallicAhmeT Tarih: Cmt Nis 19, 2003 2:13 pm Mesaj konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

pascal C/C++ 'a göre daha kolay daha kalıcı

sana katılıyorum metalllicaAhmet.cok haklısın arkadasım.Aslında iki dilde daha iyi ama delphide ben muthiş programlar yaptım. C++ dede yaptım ama harfler deli etti. harf ozurlu bir program ama veritabanındaki veri işleme hızına bişey diyemem.o durum c++ ye ozel.

Varsayılan www.egiten.com ayrıntılı bilgi.. Kurslar...

www.egiten.com ayrıntılı bilgi.. Kurslar...

yani site tasarım olarak güzel çok güzel ama konuyla alakası ne?

reklam yapacaksan Piri Reis'te yap..

Benzer Başlıklar

1. BLOOTOD İLE İLGİ BİR SORUNUM VAR
    APOLLO13 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 13.09.2004, 19:00

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •