Sayfa 5 / 5 İlkİlk 12345
46 sonuçtan 41 - 46 arası sonuçlar

İMLÂ nın Türkçesi "yazım" dır. bunu bil.
    Oktay Sinanoğlu okuduğum doğrudur. ama ben şu noktadan sonra küçük veya büyük yazarım doşver. ayrıca ss gibi arkadaşlar varken ben yanlız değilim demektir. görüldüğü üzere konu Türkçe değil BİLİM dir ve bilim yönünün konuşulması doğaldır. sevgili Oktay Sinanoğlu da ben gibi anlaşılamadı hiç????

----------------------------------------------------------------------------------
    www20.brinkster.com/burakonline/bilima.html adresinde taküyiddin, gıyasüddin cemşit el-kaişi, ali kuşçu ve uluğbey'in hayatlarını ve buşuşlarını detaylı olarak bulabilirsiniz.
    ----------------------------------------------------------------------------------
    emekcan sana şunu söylemeliyim ki bu bilim konusudur. eğer bilim konusuna işlgin varsa bize çatacağın enerjiyi düşünmeye harca.

dünya üzerinde 200 milyon türk yaşadığını biliyormuydunuz. Ve 160 milyon kişinin de türk çeyi ana dili olarak konuştuğunu biliyormuydunuz

dünya üzerinde 200 milyon türk yaşadığını biliyormuydunuz. Ve 160 milyon kişinin de türk çeyi ana dili olarak konuştuğunu biliyormuydunuz

Alıntı Orijinalini Gönderen: gawat
    İMLÂ nın Türkçesi "yazım" dır. bunu bil.
    Oktay Sinanoğlu okuduğum doğrudur. ama ben şu noktadan sonra küçük veya büyük yazarım doşver. ayrıca ss gibi arkadaşlar varken ben yanlız değilim demektir. görüldüğü üzere konu Türkçe değil BİLİM dir ve bilim yönünün konuşulması doğaldır. sevgili Oktay Sinanoğlu da ben gibi anlaşılamadı hiç????

www20.brinkster.com/burakonline/bilima.html adresinde taküyiddin, gıyasüddin cemşit el-kaişi, ali kuşçu ve uluğbey'in hayatlarını ve buşuşlarını detaylı olarak bulabilirsiniz.
    emekcan sana şunu söylemeliyim ki bu bilim konusudur. eğer bilim konusuna işlgin varsa bize çatacağın enerjiyi düşünmeye harca.
    İmlânın Türkçe'sini öğrettiğin için teşekkür ederim. Ama bilmen gerek ki imlâda eski türkçedir. ss ne yaptı seni mi savundu?ss sadece konunun dağılmasını önlemeye çalıştı. Doğrusuda buydu. Türkiye'de bilimin bu kadar kötü durumda olmasının sebebi de Türkçe'ye önem vermemizden geçer. Yani ben konuyla ilgisiz konuşmuyorum :!: Bende bilim yönünün konuşulmasını isterim. Ama diğer yönlerde bilim yönü kadar önemlidir. Sen kimsiiiin Oktay SİNANOĞLU kiiiiiim????? :?: Kendini onunla birmi tutuyorsun :?: Verdiğin adres ve bilgi için teşekkürler. Benim olmasabile Türkçe'nin bilimle ilgisi var. Ben size çatmıyorum. Sadece uyarıyorum.

tamam. benim sadece Türkçe'deki eski sözcüklara tahammülüm yok.

--
    emekcan. senden şunu istiyorum. eğer bilim, bilgisayar, türkçe... herhangi bir konuda kendine güvenecek bir bilgiye sahipsen(yanlış anlama. forumculara yararı olsun diye) lütfen bu konuya yazılarını ekle. ya da teknoloji forumuna.

isterseniz şimdi biraz bilime geçelim. bu konunun Türkiye ile alakasını sormayın. çünkü bilim her yer içindir. konumuz Quantum pc:
    -------------------------------------------------------------------------
    quantum PC deyince çoğumuzun ağzının suyu akar. özellikle de benim. ama şunu belirteyim ki bu pcler sadece "c". yani "p" si yok. yani sadece computer, pesonal computer değil.

nedenine gelince. ENIAC'ı bilmeyen yoktur. bunlar da şu anda ENIAC gibi. yani yeni gelişiyor. ve de çok büyük işlem kapasitesine sahip. ayrıca bazı işlemleri yapamıyorlar.

quantum pcler kopyalama işlemlerini yapamazlar. nedenini çok basit anlatayım:

bu pclerin çalışma sistemi şu; her veri işlemciye girer. en ufak işlem birimi atomdur. işlemcide işlenir.depolanabilir. ama kopyalanamaz. çünkü her çıktı bir elektoronun uzayda dizilişine göre veya atomun spinine göre ya da yörünge sayısına göre çeşitli yollarla adlandırılır. ve bunlar her atom için farklı bir konumda olduğuna göre kopyalamak imkansızdır. ama kes yapıştır olabilir.

en ufak işlem biriminin atom olması nano ötesi işlemciler anlamına gelir ki toplu iğne ucu kadar bir işlemci bu sayede 300000MHz saat hızına ulaşabilir.

şimdilik bu kadar. devamı var....

------------------------------------------------------------------------
    yarin yanağından gayrı;
    her yerde, her şeyde,
    hep beraber diyebilmek için....

(Nazım Hikmet Ran--Şeyh Bedreddin Destanı)

Benzer Başlıklar

1. Türkiye'de ilk
    angel_rong tarafından Web İnceleme forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 07.06.2006, 12:42
  2. Bilim şenliği
    Fizik tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 08.12.2005, 21:02
  3. merak edilen bilim???
    webmasterforum tarafından Web İnceleme forumunda
    Yanıt: 1