Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
36 sonuçtan 11 - 20 arası sonuçlar

OK.
    Bak şimdi ne kadar kıvama geldi iş.
    Yani "ahım şahım" ve "pek de" gibi laflar önemli değil.
    2miz de doğru anlamışız. Sen PCnet'in Linux sayfalarını ama öyle ama böyle beğenmiyorsun, yeterli bulmuyorsun.
    **
    Bence PCnet Türkiye'yi Linux ile tanıştıran dergi. Ve Linux ivmesinin yükselmesinde çok önemli bir payı var.
    Ama gerek web sitemizin istatistiklerinden gerekse Linux konulu olsun ya da olmasın bize gelem e-mail'lerin kaynak kodlarından anladığımız kadarıyla Linux kullananların sayısı, bizim Linux sayfalarımızın oranının yarısından bile az.
    Ve ne yazık ki çoğu okurumuz / arkadaşımız Linux kullanmaya başladığı ilk günlerin zorluğu yüzünden açık kaynak koduna sırt dönüyor. Biz de hep başlangıç ve çevresi yörüngesinde Linux haberleri yapıyoruz ki insanların o zor dönemlerini atlatmalarına yardımcı olalım.
    Mesela şimdi kafamızda farklı bir şey var; 2004 içinde hayata geçirmek istediğimiz bir şey. Ama sana detaylarını henüz veremem. Sadece kimsenin cesaret edemeyeceği bir şey olacağını söyleyebilirim o kadar.
    Yok ama sen ve bu konuya mesaj bırakan diğer arkadaşlar, diğer dergilerin sadece PCnet'in yarattığı Linux kullanıcılarının cebinden para almak için yaptıkları özel sayılardan memnunsanız ne diyebilirim ki?
    Biz PCnet olarak Linux'u vur - kaç yöntemiyle tiraj alacağımız, para kazanabileceğimiz bir mecra olarak görmüyoruz. O nedenle düzenli bir Linux köşemiz var. O nedenle sadece para kazanmak için yapılan Linux aktivitelerine hülüp geçiyoruz. O nedenle Linux Linux diye bu kadar uğraşıyoruz. Ama gördüğüm kadarıyla sözlüğü hatmetye meyilli insanlar bile anlayamıyor bazen. Çünkü amacın üzüm yemek değil bağcı dövmek değil mi?
    Başaramnazsın! Gücün yetmez buna.
    Gidenler kalanlar konusunu daha önce yazdım. Demek ki anlamıyorsun. O zaman şöyle söylemeli; ne sen ne ben buranın gediklisi değiliz. Gideriz bir gün, yeniler gelir... Benim tek amacım gelen yenilerin ağzından çıkan sözleri bilen genç ve AKILLI arkadaşlar olmasını sağlamak. Şunu yapacağız bunu yapacağız demeden yapan, yaptıkları işle kendilerini gösteren insanlar olmasını sağlamak.
    **
    Bu arada fark ettim ki sen laf anlamayacaksın. Bu benim son mesajımdır. Sen ve dadaşların kendi başınıza çalıp oynamaya devam edin gönlünüzce.
    Kolay gele...

Madem öyle ben de son bir mesaj yazayım. Öyle başaramazsın, yapamazsın gücün yetmez gibi ibarelerle bir mesajın ne kadar itici geldiğini bir daha düşün Dave! Eğer meslek hayatında da böyleysen diyecek bir şeyim yok. Bu arada şunu söyleyeyim, istersem bir çok şeye gücüm yeter!

Umarım sizin AKILLI diye baktığınız, yani sizin akıllı kategorinizdeki arkadaşlar siteye uğrarlar, üye olurlar, biz de izleme fırsatı buluruz.

Biz şunu yapacağız, bunu yapacağız deyipte hiçbir şey yapmayan güruhtan değiliz, birazcık forum karıştırırsanız bunun böyle olduğunu anlarsınız.

Eğer anlamakta güçlük çekiyorsan bir daha söyleyeyim.PCnet HİÇ destek vermedi gibi bir şey duydun mu benden. evet, yeterli olmadığını ilk mesajımdan beri söylüyorum. siz tutturmuşsunuz, diğer dergiler falan filan diyorsunuz.Eğer eleştirilmeye dayanamıyorsanız bırakın bu işi.(editör olduğuna göre PcNeti temsil ediyorsun, bu yüzden bazen çoğul olarak sesleniyorum, yoksa hepsi senin yorumun mu? ).Eğer anlamamakta ayak direteceksen bir daha mesaj yazma (zaten öyle söylemişsin), zira mesele uzaaaar gider.

Son olarak biz arkadaşlarla oynamaya karak vermiştik ama ardımızda enstrüman çalan olmadı! Halbuki bir darbukatöre ne kadar da ihtiyacımız vardı, ritim tutsun...

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul / Antalya

PCnet en fazla destek evren dergi olabilir ama bu kesinlikle yeterli değli. Dergide 3-5 sayfa linux a ayırıp CD de de 3-5 tane program vererek bence yeterli destek verildiği söylenemez. Rakip dergiler Linux için Özel sayı çıkartırken (en azından PCnetten daha doyurucu)PCnet ayda 3-5 sayfa? bu bence bir çelişki. Zaten bazı aylar linux konusunda gayet fuzuli yazılar çıkıyor. Yeni kerneller çıkıyor ben daha dergide bi tanesinin haberini verildiğini görmedim mesela. Ayrıca proje demişsiniz,devlet sırrı gibi saklamaya gerek yok? Pcnet linux gibi birşey mi geliyor?
    LAf anlamama konusunda forumda bazı kişilerin ün yaptığı doğrudur ama bana moderatör ve yöneticilerin tavrıda bira agresif gibi geliyor. Dergi ile ilgili bir eleştiri olduğunda çok agresif davranılıyor (bence). Biraz daha uzlaşmacı olmak iyi olur gibime geliyor.
    Kolay Gelsin

heartsmagic bi darbukator aramışın. ben geldim. hehe. linux konusunda türkiyenin durumu belli. ama her derginin en uzağa ben işiyorum propagandası yaptığı da gerçek. ve biraz sıkıştıklarında, yetersizsiniz, kaliteli yazılar yok vs. denildiğinde de işte linux kullanan az da ondan yaptık. işte biz xx dağıtımını vermeseydik ki çok ucuza verdik kimse kullanmazdı gibi söylemlere başlıyorlar. aklı başında bir çözüm üreten yok. ama ben PCnet'in linux konusunda en iyi desteği verdiğinden de şüpheliyim. en büyük rakiplerini geride bıraksalar da (chip) bence PCWORLD dergisi PCnet'ten bir adım önde. daha akılcı konular, açık kaynak dünyasından haberler, freshmeat.net'teki hit programların tanıtımı vs. gibi çok hoş konular var. PCnet'te de bunları görsek keşke...

Selamlar.

Burad neyin tartışıldığını anlaya bilmiş değilim doğrusu.
    Soru .
    Pcnet'in linux'sa verdiği destekmi
    Araştıralım
    Soru
    Tr kaçtane forum linux bu kadar destek verdi
    Bir
    Soru
    Bu sitenin adı nedir
    PCNET

Sanırım destek verip vermediği kolayca anlaşılıyordur.

Evet pcnet dergisi (dergi olarak site değil)
    Yeteri kadar linux'a destek vermiyor.
    Oturup bunu eleştirebiliriz tartışa biliriz
    Ama tartışmanın seviyesini bukadar düşürmek ne editörlere yakışır
    Nede üyelere.
    Resmen sokak kavgasına dönmüş forum
    Üyeler neysede editörlerin bu tür konulara daha anlayışlı yaklaşmalılar.
    Sunuçta biz yolcuyuz yarın bir gün almayı veririz dergiyi girmeyi veririr bu siteğe olur biter ama siz değerli editör abilerimiz kardeşlerimiz.
    Bu dergi satılıyor diğe pcnette çalışıyorsunuz.
    Sizlerin tutumu bu derginin imajını ortaya koyan en büyük etken değilmi.
    Siz üyelerinize böğle bir tutumda davranırsanız bu dergi nekadar daha satın alınmaya devam eder.

Ben kendim pcnet dergisini aşağı yuları 6-7 aydır hiç satın almıyorum
    Şimdi birisi çıkacaktır ve söğleyecektir eminim.
    Benim pcneti almayışımın nedeni.
    Pcnetin içeriği bana çok yetersiz geliyor
    Ya ben artık pc konusunda uzmanlaştım bu yüzden bana yetersiz geliyor
    yada pcnet artık hedef kitlesini Pc'ye yeni başlayanlar veya orta düzeydeki pc kullanıcılarını olarak değiştirdi
    Her neyse

Benim PCnete bir iki önerim olacak.
    Pcnet bir çok eve dükkana giren bir dergi.
    Sizler şayet gerçek anlamda Linuxsa destek vermek istiyorsanız
    Halk diliyle linux su anlatın.
    yoksa İstediğiniz kadar linux cd verin hiç bir işe yaramaz
    İnsanlar linux bilmedikçe ne yaparsanız boş.
    İnsanların kafasında linux hiç bir işe yaramaz sadece bedava olduğu için kullanılan,açık kaynak kodlu olduğu için güvenilemeyecek,1-3 Gb kurulumu olduğundan hiçte donanım cimrisi olmayan aksine donanımı sömüren, bir İşletim sistemi olarak tanınıyor.
    Hodri meydan çıkın sokağa gidin Pc satıcılarına
    Sorun bakalım:
    Elinizde linux üzerinde çalışan oyun varmı diğe.
    Ben sordum
    Bana verilen cevap.
    Linux nedir,ne işe yarıyan bir program gibi saçma cevaplar aldım.
    Yine gidin sorun
    Linuxta şu (saa7130 tv cart) donanımımı tanıtamıyorum nasıl tanıtacağım diğe.
    Yine bana verilen cevap
    Tv kartını öğle programlarla windowsa tanıtamazsın
    driver indirip denetim masasından windowsa tanıtacaksın diğe saçmamı saçma cevaplar aldım.
    şayet editör arkadaşlar bu işyerlerinin adreslerini tel isterlerse hiç üşenmeden no yollarım.
    Şayet işleri donanım satışı ,pc oyunu satışı olanlar, linuxsu ne olduğunu bilmiyorlarsa
    Siz gerçek anlamda linuxsu tanıta biliyormusunuz diğe sormak isterim.

Sanırım biraz fazla uzattım kusura bakmayın.
    Saygılarımla.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Al de Baran

bene pcnet türkiye'de linux'a en çok önem veren dergi :!:

Ama yeteri kadar da değil :!:

4 sayfalık linux bölümü için bir dergi alınmaz... Yuxel'in böyle bir konusu wardı... Ben pcnet'i sadece linux için almıyorum fakat linux' biraz daha önem verilebilir diye düşünüyorum...
    ßy CoMi...

sonunda aklı başında bir adam daha. bir editörü bu kadar düşmesi bizim de onun seviyesine inmeden bişey anlamaması durumu bu hale getirdi. ama sonuç güzel:
    PCnet ne derse desin Linux'a önem vermiyor. evet neredeyse hiç...

saygılar, sevgiler........

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Boğaziçi Üniversitesi

PCnet linuxa destek falan vermiyor. Dergide yazılanlar yeni kullanıcıların da deneyimli linuxçuların da işine yarayacak bilgiler değil. Bilgisayarına Linux'u yeni kurmuş, modemini tanıtamamış bir kullanıcı "Paranoyak penguen" başlıklı yazıyı ne yapsın? Dergide yazan bilgiler hiç bir işe yaramayacak cinsten. Eğer wine kurulumu, winmodem tanıtımı, konsol komutları gibi bilgiler verilirse ne alâ, ancak bu şekilde devam edecekse hiç linux bölümü koymayın daha iyi; çünkü arada bir fark yok.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul / Antalya

Bir konuyada mantıklı yorum yapın arkadaşlar. Kimisi kişisel sorunlarının , kimisi aldığı gazın güdümünde duygusal içerikli mesajlar yazıyor, sırf "PCnet müthiş" veya "Pcnet'i bi daha almam" gibi yorumlar yapmak bizi bir yere götürmez. Adam gibi nedenleriyle , sonuçlarıyla yorum yapın ayrıca birde çözüm önerisi geritirin ve açıkça söylemek gerekirse "böyle olcaksa hiç koymayın daha iyi" gibisinden öneriler hiç de gerçekçi değil. Mcnet arkadaşım yazdığın konuların hepsi hakkında internette 100lerce sayfa döküman var. Istersen bunları oku, böylece dergi sayfaları boşuna işgal edilmemiş bizde değerli olan paramızı daha yararlı bir şekilde kullanmış olalım.
    Ayrıca anladığım ve gözlemlediğim kadarı ile editörler burası ile fazla ilgilenmiyorlar, devamlı onlara gelen maillerden vs. bahsediyorlar fakat asıl olay burada dönüyor.100lerce mail yanıtlamaktansa burdaki 1-2 sopruya cevap vermek daha kolay olmaz mı???

burada kimsenin akılsız bir yorum yazdığı yok. sayın ve sevgili editörümüz bizi kendi halimize bıraktı biz de kendi kendimize eğleniyoz işte. ama bize göre gerçekleri konuşuyoruz. yani editörlere göre eğil okuyucuya göre gerçekleri. şimdi bi pcnet sayısını elime aldım. linux bölümüne bakayım dadim. anam neyi anlatmışlar. postfix kurulumu. serverler için muhteşem çözüm falan. kim kullansın postfix'i evde? yani 3-5 server için 2 sayfalık linux bölümünü kapamışlar. ama hiç düşünmemişler mi ki bi server firması postfix'i nası kurulacağını isterse pekala öğrenebilir. önemli olan bilgiye ulaşamayan alt kitle. komedi bu.

iyi çalışmalar...

Benzer Başlıklar

1. daha fazla ekran çözünürlüğü?
    ZACMAN tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 31.01.2007, 21:04
  2. googleda daha fazla sonuç
    psko tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 07.01.2006, 20:35
  3. Keşke oyunlara biraz daha önem versek
    MANYAK_18 tarafından PCnet forumunda