Sayfa 1 / 2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan film kırpma weya cdye 738mblik film yukleme??

slm
    bende 738mblik bi film war...
    bunu 700mb lik bi cd'den cekmiştim ama nası yapmışlar bilmiorum...
    şimdi onu bilg'dan copy etmek istiyorum(cd'ye)
    ya filmi kırpcam ya da 700lükmcdye sığdırcam yardım edebilir misiniz??

çok mu zor bi soru sordum yaa
    herkes bakıp bakıp cewap wermeden gidio...???
    ya bana hep ulead studio felan diolar ama ben daha kucuk bi prog. istiorum...

muhtemelen o aldığın cd yi overburn yaparak yazmışlar..bazı 800 mb lık cd ler de bu yöntemle yazılabiliyor..(700 mb lık cd ye de overburn yapabilirsin ama yaklaşık 740 mb tan bahsettiğimiz için bu biraz riskli,o nedenle 800 mb ta yazılmıştır)neyse..
    öncelikle şunu sormak istiyorum; o dosyanın uzantısı ne? avi mi? eğer avi ise (büyük ihtimalle divx formatındadır) bunu virtual dub programını kullanarak 2 ya da daha fazla parçaya ayırabilirsin..programı açtıktan sonra filmi yükle..alt taraftaki ilerleme çubuğunu kullanarak filmi ayırma işlemine başlayabilirsin..öncelikle hangi bölümü keseceksen bunu seçip,delete tuşu yardımıyla silmen gerekli..bunun için; filmden keseceğin ilk kısmın başlangıç ve bitiş noktasını belirlemen olcak..diyelim filmin ilk on dakikasını keseceksin..ilk kareye git ve bu karede iken üstteki menülerden birinde "set selection start" ı seç..tam olarak aklımda değil..sonra onuncu dakkaya git ve burayı "set selection end" olarak ayrla..(start için "home" tuşunu end için ise "end" tuşunu kullanabilirsin..)daha sonra bu bölüm mavi olarak seçilmiş hale gelecek.burayı da delete tuşuna basarak sil.böylece filmin ilk on dakikası kesilmiş oldu..son olarak bu filmi kaydedebilirsin..ama dikkat etmen gereken bişey var,film divx formatındaysa,virtual dub standart ayarlardayken bu filmi tekrar divx formatına çevirmeyi deneyebilir..bunu engellemen gerek çünkü zaten film sıkıştırılmış..bunun için video ve sound menüsünden "direct stream copy" yi seç..daha sonra bu filmi dosya menüsünü kullanarak kaydedebilirsin..

eğer cd nin içinden çıkan filmin formatı mpeg ise bu filmi hiç kesmeden boyutunu küçültebilrsin..(divx e çevirirsen filmin boyut küçülecektir.)bunun için de Dr.Divx adlı programa ihtiyacın var..programı yükledikten sonra ilk menüden mpeg dosyasını seç..daha sonra herşeyi program otomatik olarak ayarlayabiliyor..dosya boyutunu bile sen belirleyebilryorsun..
    tüm bu programların inndir.com da olması lazm..

elimdeki 700mb'lık cdyi overburn nasıl yapabiliyorum?
    biliyor musun?
    çünkü filmi ayırmak istemiyorum...

ben bi su overburn'u bi de 'overburn' baslıgında sorayım...

nero programını kullanarak overburn yapabilirsin..şu sayfayı incele..
    http://www.acemiler.net/postp20844.html

bende nero da wın on cd de war nası yapacagımı bilio musun??

Selam...
    Kisacasi arkadasim yapamazsin, hicbir 700mbyte cd yi 30mbyte overburn yapamazsin, yanar... bulursan boyle bir cd bizede haber ver...

selam bence overburn le ugrasma 3 5 mb olsa tamam derdim fakat 30 mb cok fazla bana kalirsa
    2 secenek var ya 1 tane 800 mb lik cd al (fakat kaliteli bir marka al) yada filmin sonunu yani isimlerin yazidigi bolumleri falan kes. hatta bazen sonunda sacmasapan seyler olur bunlar cok yer turar .....

Kolay gelsin....
    4_FouR PoWeR_4

gidersin 2 milyon verip tdk 800mb alırsın yada vcd olarak yazmayacaksan filmi yeniden encode yapıp kalitesini düşüreceksin(yaklaşık 10 saat sürer)başarılar

Benzer Başlıklar

1. en iyi film...
    WindowsPC tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 11.09.2006, 15:19
  2. film
    hacker_1905 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 23.01.2006, 15:38
  3. DVD FILM
    lasvegaswings tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4