Sayfa 1 / 2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Ekran kartımı yoksa daha iyi ekran kartımı?

Elimde belirli bir miktar param var. Bu parayla 400Mhz 512RAM (kingston)+128MB ASUS 9600SE ekran kartımı alsam. Yoksa sadece RAM almayıp 128MB ASUS 9600XT modelini mi alsam. Bilgilendirirseniz çok sevinirim...

Bilgisayarım:

32GeForce2... (garanti yeni almam lazım herhalde :P )
    256MB RAM
    P4 1.5
    ve sanırım anakart AGP 8X desteklemiyor. Gerçi iki ekran kartıda 2X/4X/8X destekliyor ama yinede yazayım dedim...

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    From 010101 World

Bence ram ile ekran kartı al söylediğin ekran kartı Asus Ati Radeon 9600 mü?Bence MSI 256MB Geforce FX5600 al arasında 5 dolar falan fark var.

Kolay gelsin...

valla benim baktığım kağıtta fx yazmıyo. birde kesinlikle Direct 9 desteklemesi lazım.güzel bir şekilde...Ör: fx5200 de destekliyo ama iğrenç diye duydum. desteklemeyenlerden farkı azmış.

ve birde ekran kartını Half Life 2 için ve de NFS Underground için değiştiriyorum. duyduğuma göre kızlar start veriyomuş :wink: . oyunu iki kere bitirdim ama ekran kartı alınca yine bitireceğim.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul / Antalya

p4 1.5 , aslında anakartın 8x desteklemesi lazım. Bence 128 mb XT al

ve birde ekran kartını Half Life 2 için ve de NFS Underground için değiştiriyorum. duyduğuma göre kızlar start veriyomuş :wink: . oyunu iki kere bitirdim ama ekran kartı alınca yine bitireceğim.

Alıntı Orijinalini Gönderen: Quaalude
    p4 1.5 , aslında anakartın 8x desteklemesi lazım. Bence 128 mb XT al
    ilk tercihimi alcam gibi olmasın hala kararsızım ama ramimi gördünmü.256MB çoğu kişiye göre P4 için az. eğer birde WindowsXP kullanıyorsan.

Uyarı: arkadaşım lütfen öncelikle gereksiz renk kullanımı yapma o içeriği düzelt renkler özel bir konuyu yazı içinde belirtmek için kullanılır tüm yazı için değil yazını düzelt ayrıca ikinci bir başlık daha açma

Cevabı: 9600 xt al ram yeterlidir ama almak istediğin ekran kartların arasında performans bakımından dağlar kadar fark vardır.
    ayrıca radeon lar half life 2 vermekte oyunun tadını doya doya çıakrmak istersen 9600 xt ama yok istemem dersen ben office için kullanıyorum çeşitli programlarım var dersen 9600se al.
    anakartın agp 8x desteklemediği için belirli bir performans düşüklüğü olacak ama çok fazla değil her iki kart seçimindede aynı mesele geçerlidir. o kartları testlerden aldığı puanlar agp 8x anakartlarla sağlanıyor.

1.si önerin için sağol ancak aile durumu çok iyi değil. yani RAM beni ne kadar idare eder bilmiyorum?Siz daha iyi bilirsiniz tabi ama sorduğum kişiler yukarıda yazdığım 2 oyunuda "en son grafikte bile rahat rahat oynarsın" diyor.
    2.si iki kere özür dilerim. 1.kuralı bilmiyordum 2. ise bilg. takıldı o yüzden 2 kere göndermiş.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul / Antalya

underground u 9600 SE ile oynarsın ama HL2 yi o kartla full detayda oynayabilmek gibi bir hayale kapılma derim.
    Ayrıca 256 daha ram aldığında diğer 256 yanına ekleyebilirsin fakat 1 kere ekran kartı aldın mı onu uzun süre değiştiremezsin....

Benzer Başlıklar

1. Ekran kartımı görmüyor.
    muzaffercelen tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 06.12.2006, 16:40
  2. Ekran kartımı çalıstıramadım!
    U571 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 04.08.2006, 11:08
  3. HardDisk mi Alırdınız Yoksa Ekran Kartımı?
    gurkan_oluc tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 11
    Son Mesaj: 30.11.2005, 21:59
  4. Ekran Kartımı Problem ??
    ignoble tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 14
    Son Mesaj: 11.01.2005, 20:00
  5. Ekran kartımı değiştirmelimiyim
    CAGATAYCIMIK tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 02.11.2004, 21:36

Gönderim İzinleri