Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 - 18 arası sonuçlar

peki arkadaşlar bir adam bir bankada çalışıyor ben nette işlem yaparken buraya kredi kartımın şifresini verdim ve bu arada adam bankadan kovuldu peki benim şifremi bilip kullanma olasılığı var mı bu kişinin???
    I am a man who walks alone...

arkadasalar ssl ın en ılgınc tarafı nedır???
    cvp...
    ssl ıle ılgılı guvenlık katalogunu bılgısayarınıza ındırdıgınızde gonderdıgınız verıler sızın makınanızdakı bı anahtarla sıfrelenıyor...
    sımdı sıkı durun...
    verıyı sıfreleyen anahtar normalde verıyı tekrar cozmesı gerekırken sslde durun farklı...
    sıfreleme yaparken kullanılan anahtar sıfreyı cozmekde kullanılmıyor...
    yanı kendı yaptıgı sıfreyı cozemıyor..
    bunu sadece serverdakı kod cozucu katalog yapabılıyor...
    cok ılgın degılmı???

bu arada ssl'i kırmak sanıldıgı kadarda zor degıl...
    yanı cokda guvernılır degıl...

ıbm calısanları gecen sene bı bilisim konferansında ıntnette o an herhangı bı ıslem yapan kredı kartrı kullanıcısın verılerıne ne kadar basıtce ulasıldıgını gostermek amaclı bı gosterı yapmısdı...
    tvde falan gormusdum...

saygılar...

proxtg yini öyle bir yazı yazmışsınki birden bütün netten yaptığım alışverişler konusunda kendimi telikede hissettim...

valla turkıyede calısan beyaz gomleklı heçkırlar( birden aklıma pcnetın heçlenme olayı geldıde ) yanı dıger adıyla sıstem guvenlık danısmaları dunya lansmanında orta ve orta altı bılgıye sahıp oldukları dusunulurse turkıyeden yana bı korkun olmasın...
    zaten yabancı bı ulkedekı adamında senın kartından cekebılecegı maksımum 150 dolar falandır...
    lımıt bılgılerı dusunulurse
    hep sınırlarda yasadıgımız ıcın maksımum 200 mılyon lımıt falan kalmıstır...

ama dedıgımı gb rahatlıkla yapılabılıyor....

Evet Uzakdan Dolandırıclar SSL AGINA GİRERSE zaman tut 15 dk Polis Evinde Helede BAnkacılık İşlemlerinde )

bugman çok güzel açıklamış. teşekkürler kendisine. kısacası internette kredi kartı ile alışverişte SSL sahibi firmalar en güvenlisidir ve bilgiler onlara bile ulaşamaz.

7. Varsayılan

arkadaş ssl nedir diye soralı uzun zaman olmuş ama ssl ile ilgili güncel bilgi arayanlar için buraya not düşeyim.
    ssl web sitesi ile server arasındaki veri aktarımı sırasında iletişimi şifreleyerek bilgilerin hackerların eline geçmesini engeller. Yani bir nevi bilgiyi kriptolar, bu şekilde yapılan iletişimde kriptolanmış paket hackerların eline geçse bile anahtarları olmadığı için çözemezler. ssl'i kırmak da sandığınız kadar kolay değil ve gelişen teknolojiyle birlikte ssl'de bir açık tespit edildiğinde şifreleme algoritmasını değiştiriyorlar.

8. Varsayılan

geometry dash
    need ssl for this site, how i can get?

Benzer Başlıklar

1. wlan,lan,turpak nedir?kuruluş kodu biz açılımı nedir?
    gokturk tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 22.12.2009, 13:05
  2. PATA nedir? SATA nedir? NCQ nedir?
    KaDigitaL tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 01.08.2008, 18:21
  3. excel bileniniz var mı lütfen...
    zuma tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 26.09.2005, 00:04
  4. photoshop cs türkçe bileniniz varmi (tam link)
    MaGNeS tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 21.12.2004, 14:12
  5. *.iso nedir?
    dragontr tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 05.06.2004, 15:54

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz