Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
13 sonuçtan 11 - 13 arası sonuçlar

Varsayılan Re: Şifreleme zevklidir..

Alıntı Orijinalini Gönderen: TuRKKoD
    Dünyada en iyi şifreleme ve cozmenin yapıldığı yerde sanırım Amerikada NSA dır.
    Roman olarak Dijital kaleyi okumanızı tavsiye ederim..
    açıkcası bende o kitabı okuduktan sonra merak salmıştım
    mutasyon.net teki dökümanlar başlangıç için çok güzel.birşeyler öğrendikçe daha zevkli bir konu
    TuRKKoD msnden görüşebilirmiyiz.

2. Varsayılan

merhaba arkadaşlar benimde kriptografiyle çok yakından ilgili bir konuda proje hazırlamam gerekiyo. Konum steganografi biraz bilgi vereyim: steganografi de kriptografi gibi data hiding için kullanılıyor farkı gizlenecek olan datanın resim yada müzik vb. formatındaki belgelerin içine gizlenmesi. Fakat içine bilgi gizlenen belgenin bundan etkilenmemesi gerekiyor. Bu yontemi El kaide örgütü de kendi aralarında haberleşmek için kullanmışlar.Mesela bir örgüt elemanı bir siteye ben cep telefonumu satmak istiyorum diye bir ilan veriyor ve telefonun resmini yukluyor fakat o resmin içinde gizli bilgiler var diger bir elemansa o resmi download edip şifresini cözerek bilgiye ulasıyor.
    bu konuda bilgisi olan yada bunu yapan örnek bir programı bulabileceğim internet sitesi bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum.Projede bunun mantıgını nasıl oldugunu örnek kodlarla vermem gerekiyor. Şimdiden teşekkürler!!!

3. Varsayılan

Konuyla ilgili http://bulentkeskin.net/kriptoloji-k...releme-tarihi/ yazımı da okumanızı isterim.

Benzer Başlıklar

1. ses sistemleri
    frtttt tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 13.09.2006, 12:30
  2. üyelik sistemleri
    magickeyboard tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 10.12.2005, 03:57
  3. ses sistemleri
    Night tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1