4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Varsayılan Microsoft JET Database Engine error '80004005' hatası

Sitemi güncellediğimde PWS de almadığım hataları servere göderdiğimde almaya başladım. Server-yardım " bu tür hatalar kodlardaki hataların kullanım esnasında size ait olan asp polunu kitlemesinden kaynaklanır" cevabını gönderdi. Hata kodalarını aşağı yazıyorum. Ancak bu hata kodlarını her zaman almıyorum. Bazen birkaç scripte hata veriyor. Yardımınızı bekliyorum.

Microsoft JET Database Engine error '80004005'

Unspecified error

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80040e4d'

[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Too many client tasks.

www.sandikli.com

2. Varsayılan

Merhaba;

Jet Engine'in VT kullanımda olduğunda "Unspecified Error" vermesi normal. Bazen bu hata hiç düzelmez. Düzelmesi için vt adını değiştirmeniz gerekir.

Ole DB hatası ise ilginç. Tahminimce bağlantı nesneleri kapatılmıyor ve çok fazla bağlantı nesnesi var. Bu yüzden fazla komut gönderiliyor.

Konuya 7 yıl sonra yanıt yazıyorum ama google'dan arayıpta gelenlere yardımcı olsun diye, çünkü ben bu hata ile tam 2 gün uğraştım )

Bu hata normalde C:\windows\TEMP dizinine yada .mdb dosyasının olduğu dizine IUSR_Serveradi kullanıcısının yazma yetkisi olmadiğindan kaynaklanıyor...

Ama bendeki sorun bu değildi !!!

Ben server değişimi esnasında bu sorunla karşılaştım ve IIS i restart ettiğimde düzeliyor fakat bir müddet sonra bu hata çıkmaya başlıyordu. Dolayısı ile yazma yetkisi ile ilgili olmadığını düşündüm...

Server değişimi sirasinda çalışan IIS' ten ziplediğim için mdb. dosyalarını corrupt olmuş olabileceğini, yada şişmiş olabileceğini düşündüm... MS Access dosyasını Araçlar menusunden "veritabanı sıkıştır ve onar" uyguladım..

Ve problem ortadan kalktı...

4. Post Microsoft JET Database Engine error '80004005' Unspecified error hatası

Microsoft JET Database Engine error '80004005' Unspecified error /bag.asp, line 7 .

sistemim bu hatayı veriyor
    ama bu hatayı bazen veriyor bazen vermiyor neden böle bir şey oluyor.. çözmedim gitti.bu konuda yardımcı olabilecek olanvarsa ...

Benzer Başlıklar

1. Microsoft SQL Server 2000 Desktop Engine sorunu
    erh_tun tarafından Programlama Dilleri forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 19.03.2006, 19:26
  2. phpBB : Critical Error Could not connect to the database
    linuxbilisim tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 29.06.2005, 15:55
  3. Database error in vBulletin 3.0.7:
    BehramX tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 2