Sayfa 1 / 2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
  1. Varsayılan LG CD-ROM CD yakıyor. Nedeni Nedir?

Merhaba...
    52*32*52 LG CD-ROM sürücüm var. Samsung SATA sabit disk kullanıyorum. Sık sık CD yakıyor, özellikle 600 MB'ın üstünde kayıt yaptığımda. Sorun SATA disk kullanmamda mı? Daha önce olmuyordu çünkü.

sorunun Harddiskten kaynaklanicagini sanmıorum ama kullandigin cd yazma programinda sorun olabilir gibi gelio .. Sadece bir fikir.

öncelikle cd-rom değil,cd-rw olacaktı..karıştırdın galiba neyse..sorunun bir kaç nedeni olabilir;
    1-kullandığın cd kalitesiz olabilir
    2-kullandığın hafıza yetersiz olabilr.(ram)veya windows ta fazla program açık olduğu için buffer underrun (cd yazma sırasında oluşan hafızanın yetersiz olma durumu) hatası yüzünden cd yanabilir..
    3-cd nin desteklediği hız fazla olabilir..
    çözüm;
    1-başka cd lerle yazmayı deneyebilirsiniz.
    2-windows ta çalışan program sayısını azaltın..mümkünse sadece cd yazma programını çalıştırın.
    3-cd yi daha düşük hızlarda yazmayı deneyebilirsiniz..4x veya 8x olabilir..

tavsiyem,açık programların hepsini kapatıp,cd yi düşük bir hızda yazmayı deneyin..ayrıca sorunun hdd ten kaynaklanmış olacağını da sanmıyorum..

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    istanbul/Bartın

Varsayılan merhaba

Killex:""öncelikle cd-rom değil,cd-rw olacaktı..karıştırdın galiba neyse..sorunun bir kaç nedeni olabilir;
    1-kullandığın cd kalitesiz olabilir
    2-kullandığın hafıza yetersiz olabilr.(ram)veya windows ta fazla program açık olduğu için buffer underrun (cd yazma sırasında oluşan hafızanın yetersiz olma durumu) hatası yüzünden cd yanabilir..
    3-cd nin desteklediği hız fazla olabilir..
    çözüm;
    1-başka cd lerle yazmayı deneyebilirsiniz.
    2-windows ta çalışan program sayısını azaltın..mümkünse sadece cd yazma programını çalıştırın.
    3-cd yi daha düşük hızlarda yazmayı deneyebilirsiniz..4x veya 8x olabilir..

tavsiyem,açık programların hepsini kapatıp,cd yi düşük bir hızda yazmayı deneyin..ayrıca sorunun hdd ten kaynaklanmış olacağını da sanmıyorum..""" +1 Katılıyorum ayrıca nero kullanıyor iseniz cd yazarken media player kullanmayın o zaman yakıyor...
    RUZGAR---> DR-RH

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul / Antalya

Kullandığın programın Buffer Underrun Protection özelliği kapalı olabilir. Onu açmayı dene. Birde yaktıktan sonraki hatayı tam olarak yazarsan daha iyi yardım edebiliriz..

kardes hepsini bosver yazma hizini düsür düzelecektir ben CD işi yaptım bir ara başıma çok geldi sağlıcakla kal

kardes hepsini bosver yazma hizini düsür düzelecektir ben CD işi yaptım bir ara
    Başkalarının düşüncelerine saygı konusunda moderatörler umarım bunu es geçmezler...

Aslında "dakar_devil" bir yönden haklı bir yönden haksız
    Haklı olduğu taraf, cdlerini yüksek hızda yazmayacaksın bunun iki nedeni var
    birincisi özellikle video ve audio cd hazırlarken yüksek hız seçilmemeli çünkü cd playerlar müzik setleri vb. müzik çalan aletler 40 -50x hızında yazılmış cdleri okuyamazlar özelliklede eski olanlar bunu başaramıyor. ikincisi özellikle video cdleri hızlı yazılırsa kısa zamanda bozuluyor.
    diğer sebep ise cdlerin kalitesizliğidir. piyasada çok fazla boş cd markası vardır hangisinin iyi yada kötü olunduğu bilinmiyor özelliklede 300-500 arası toplu satılan cdlerin ne olunduğu kalitesi bilinmiyor bunlar ister hızlı ister yavaş bazen kısa zamanda bozuluyor

arkadaşın haksız tarafı ise salla demesi, yani herkes kendi yaşadığı yada gördüğü sorunlardan fikir yazmış az çok kendi fikrini belirtmiş doğru fikirlere saygılı olmalıyız "hepsi boşver" yazmak yerine fikrini belirtip ardından kendi fikrinin daha güvenli ve garanti olduğunu yazsa daha doğru olurdu

Ne olursa olsun her zaman saygı gösterelim başkalarının fikirlerini de kabul edelim

Teşekkür ederim

ram yetersiz olabilir
    cd yazma programın dan olabilir
    kullandıgın boş cd kalitesine bağlı olabilir
    bir de hızlı yazıyorsan daha yavaş yazabilirsin

10. Varsayılan

TEŞEKKÜRLER...

Benzer Başlıklar

1. pc cok yavaşladı bunun nedeni nedir?????
    the_one tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 19.10.2006, 14:33
  2. Youtube da takılmanın nedeni ?
    Omahi tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 19.10.2006, 08:28
  3. explorer hatası nedeni ne
    rebel_m tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 23.04.2006, 14:00
  4. internet bağlantısının kopma nedeni nedir?
    typhoon tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 19
    Son Mesaj: 30.11.2004, 22:57
  5. Win Xp Pro Sp1 Yavaşlık Nedeni ?
    marmalade tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 23.08.2004, 03:20

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz