5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Online Alışverişte Kredi Kartınızı koruma

Arkadaşlar bi çoğumuz olmasakta bazılarımız online alışveriş i kullanıyor ve kredi kartı numaramızı gönderiyoruz.Kötü niyetli insanlar kredi kartı numaranızı klavyenizde hangi tuşlara bastığınızı öğrenerek bulabiliyorlar.Bunun için bir çok online bankacılık sitelerinde sanal klavye uygulaması kullanılıyor.
    Benim size önerim (XP kullanıcıları) kredi kartı vb. özel numaralarınızın girişini yapcağınız zaman xp deki ekran kalvyesini kullanmanız olacaktır.

Kolay Gelsin.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Izmir

Arkdaşlar en sağlamı benim gibi , www.garanti.com.tr 'den bir sanal kart alıp onu kullanmak hiç risk yok
    Kolay gelsin.

Sadece Garanti değil neredeyse tüm bankalar artık online alışverişlerde kullanılmak üzere özel birer kart sunuyorlar. Ben de Yapı Kredi'nin webcard'ını kullanıyorum ve gayet memnunum.

Alıntı Orijinalini Gönderen: darK_sitH
    Arkdaşlar en sağlamı benim gibi , www.garanti.com.tr 'den bir sanal kart alıp onu kullanmak hiç risk yok
    Hihi olsun birşey değişmezki eğer o hesapta para bırakırsan o parayı uçururlar.
    Bu webcard güzel bir uygulama sadece gerektiği kadar para aktarabiliyorsunuz falan ancak.O hesabında numarasınıda öğrenebilirler,ekran kalvyesi kullanıldığında klavyeden hiçbir tuşa basılmadığı için karşı taraf numaraları öğrenemez,bunu sadece kredi kartı ile sınırlandırmayın,özel bilgilerinizi girerkende ekran klavyesi kullanabilirsiniz.

en guvenlısı yıne bankalar...
    sıra falan beklıyorsun ama en guvenlısı))
    zaten ıntnet uzerınden satıs gerceklestıren her fırmanın banka hesaplarına acıklamalı havale gecebılıyorsunuz...
    bunla ılgılı aldıgınız dekonduda sakladıgınız surece hıc bır sorun yasamazsıız...

sorunmu cıktı dekontunuzu gosterın olsun bıtsın...
    sonuc olarak sızın adınıza gonderılmıs bır urun ıcın kargoya ımza atmanız gerekır...
    ımza atmadıgınız surece karsı tarafın cıgerını bı sokersınız o dekontla...
    ıntnette hıc bısey guvenlı deıl...
    cunkı banka hesaplarına bıle ulasılabılıyor...
    yanı banka bılgısayarlarındakı konsollara bıle...
    bunu yapan ve bankaaların bılg sıstemlerının guvenlıgı ıcın calısan ınsanlar tanıyorum...
    ve bunu yapmak cok basıt))

Benzer Başlıklar

1. usb hdd koruma programı var mı?
    Huksilato tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 11.11.2006, 22:02
  2. Yapi Kredi
    sryldz tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 27.10.2006, 10:21
  3. Php 'de Kredi Sistemi
    Canercik tarafından PHP forumunda