5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Linux 7.1 ile Kablonet Uzerinden Internet

Merhaba,

W/2000 bilgisayarim Kablonete bagli. Bu bilgisayardan ethernet kablo ile uzerinde Linux 7.1 kurdugum diger bilgisayarima Internet goturmege calisiyorum.

Linux uzerinde ethernet ayarlari DHCP ve otomatik IP alma seklinde tanimli. Ancak Ethernet Controller olarak CNet kartimin driver diskini yukletemiyorum cunku hem "Select From List" butonuna tikladigimda hem listede CNet Kart gozukmuyor hem de "Have Disk" gibi bir secenek olmadigi icin kartin gercek surucusunu (CNet PRO200 PCI Ethernet Adapter LAN Driver) yukleyemiyorum. Device Manager ile baktigimda da herhalde bu yuzden Ethernet Controller 'Operational' gozukmesine ragmen "Unknown Device" olarak tanimlanmis oluyor.

Red Hat 7.1 cok pratik ve kolayca Internet baglantisini almisti, ancak oradaki Turkce font sorununu cozemedigim icin SuSE'yi denemek istedim. Yine ayni sebeple daha once Mandrake 9.0 Dolphin denedim onu da Internet'e baglayamadim. Piyasada Mandrake 10.0 Turkce satildigini gordum, acaba hem font hem de Internet tanimina ait sorunumu bu versiyonla cozebilecek miyim?

Bir de su dikkatimi cekti: Kucuk bir degisiklikte Linux hemen cokuyor. Ornegin, yukaridaki problemi halletmege calisirken Hostname olarak acaba W/2000'deki ismi vermem mi gerekir diye dusunerek kurulum sirasinda "linux" olarak secilmis hostname'i degistirdikten hemen sonra sistemin bircok komutu calismaz oldu. Hatta ancak ctrl-alt-del ile logout yapabildim fakat bu sefer de sistem boot edemedi. remount komutunu kullandim o da ise yaramadi. Elektrik kesintisinden sonra da ayni sekilde sistem hemen cokmus oluyor ve repair komutlarini bilmedigim icin butun yuklemeyi yeni bastan yapmak zorunda kaliyorum.

Windows'un cokuslerinden biktigim icin Linux'e geceyim diyordum ama buradaki hassasiyet cok daha fazla gorunuyor.

Yardim etmek isteyenlere cok tesekkur ederim.

Selamlar, saygilar

Mete Benderli

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul / Antalya

Linux7.1? o ne??
    red hat 7.1 demek istedin herhalde? sana verilebilecek en iyi tavsiye daha yeni bir sürüm kullanman ki rh ekolündeki en yeni sürüm Fedora Core2 , ama Suse9.1 de güzel.

RedHat 9.0,Fedora Core2,Mandrake 10 gibi yeni sürümleri tavsiye ederim...

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul / Antalya

rh9 yeni???
    dostum... rh 'ın adı artık Fedora Core .... ve en yeni sürüm FC2
    yani RH9 yeni bir sürüm değil .. aksine bir hayli eski o da.. (7.1 kadar olmasa da)

redhat serisinin en yenisi canım arkadaşım ayrıca fedora redhat tarafından geliştirilen yeni bir dağıtım yani redhat'ın adı fedora olarak değişti diye birşey yok
    fedora yeni bir dağıtım çünkü rh'tan farklı güncelleme,arabirim v.s. felsefelerine sahip

Benzer Başlıklar

1. internet uzerinden yayın yapan radyoları kayıt
    ripley tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 02.11.2005, 03:13
  2. Bunu internet uzerinden kimse bitiremez!!!! deneyin.. korku!
    poweronpenguen tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 19
    Son Mesaj: 23.09.2005, 23:44
  3. Kablonet internet sorunu ya da iexplore
    trancemaster tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 25.06.2005, 20:04
  4. internet uzerinden telefon...
    DRUIDS tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 12.03.2004, 23:38
  5. kablonet ve linux problemi