4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Varsayılan Bluetooth ile cep arasında dosya alışverişi

:idea: Merhaba arkadaşlar 6230 kullanmaktayım yenile bir bluetooth aldım (markası şu an aklımda değil) arada bağlantı kurmak istiyorum içinden çıkan cd'i kurdum birbirlerini görüyorlar ama telefon bilgisayarla eşleşmiyor. Birde dosya gönder dediğim zaman bende "PIN" istiyor ben herhangi bir şifre yada pin girmedim bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..bunu en iyi hangi yazılımla kullanabilirim..Nokia Suit'de yükledim ama sonuç alamadım.. :!: [/img]

pc de kullandığın programı açıp,biraz incelemen gerekiyor..her iki aygıt ın da iletişim kurabilmesi için, şifre belirlemelisiniz.(önceden de birbirlerini görebilirler ama bağlantı kuramazlar.)hangi programı kullandığını bilmiyorum ama bu işlem,genelde aynıdır..programdan,cep telefonunu aratıp,yeni aygıt ı eklemeyi seçmelisin ve şifre kutusuna da herhangi bir şifre girmelisin..daha sonra dosya yollamak istediğin zamn,telefondan bir defaya mahsus olmak üzere,bu şifreyi yazıyorsun..bu şekilde sorun çıkmaması lazm..yani önce programa,telefonunu tanıtmalısın..(bu ayarlar,kullandığın programın güvenlik(security)bölümünde olabilir.)

Merhaba arkadasım. Bluetooth sifre olayında:
    İlk hangi taraf sifreyi istediyse (Telefon veya bilgisayar) ondan kafana gore bir sifre gireceksin ve diger aygıttada aynı sifreyi gireceksin. Bu sayede eslestirmeyi yapabilirsin. Nokia Suite programına gelince o program Bluetooth'da biraz sorunlu. Bende kullanıyorum ama Bluetooth'um olmasına ragmen kızılotesiyle alısveris yapıyorum.
    Dosya transferinde sana tavsiyem, gondermek istedigin dosyaya sag tıklayıp Gonder menusunden Bluetooth'u bul. Eger bilgisayar daha onc telefonu tanımıssa zaten Bluetooth menusunun altında yer alıcaktır. Yok tanımadıysa diger (other) gibi bir menuye basıp telefonu arattır ve bul. Bu sayede dosyayı telefonuna gonderebilirsin. Telefonuna kısa mesajmıs gibi gelecektir dosya.

Not: Belki biraz karısık anlatmıs olabilirim. Eger takıldıgın veya sormak istedigin bir sey olursa yeniden yanıtlayabilirim.

Kolay gelsin...

Teşekkür Ederim arkadaşlarım bu cihaz beni deli etti. ama sonucu en kısa sürede halletmeye çalışacağım şifre girmeyi de denedim ama bilgisayar sürekli olarak bana hatalı şifre girdiğim cevabını veriyor. bakalım çözeceğim :-)

Benzer Başlıklar

1. bluetooth sorunu ??? "your bluetooth software license .
    izak tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 12.02.2008, 04:12
  2. PqRP dosya sisteminden dosya nasıl kurtarılır
    Boz_kurt_bln_45 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 02.10.2006, 21:03
  3. BlueTooth'um Dosya Alıyor Ancak Dosya Göndermiyor...
    WayneJunction tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 20.02.2006, 18:52
  4. internet alışverişi ne kadar güvenli??
    fisne007 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 28.11.2005, 01:59
  5. msn de dosya alışverişi yapamama
    Rivardo tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 22.05.2005, 11:12

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz