5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
  1. Varsayılan xp.prof. bilgisayara format

başlanhıç disketiyle açılışta c: yapıyorum fakat...geçersiz sürücü tanımlaması....diyor ve format atamıyorum... sıyırmaya az kaldı...XPPRO

Hangi işletim sistemini kullanıyon. Neyi kurmak istiyon.Sistemini yazarmısın.

magicman Misafir

C:'ye ulaşamıyorsun, çünkü şu anda windows xp kullanıyor olmalısın ve de dosya sistemin ntfs, bu yüzden c:'yi göremiyorsun.
    Xp cd'sinden boot ettiğinde bilgisayarını bölümlendirme die bi bölüm var. burda, harddiskini görüceksin zaten, c:,d: filan diye hangi bölümü(partition'ı) sileceksen o seçiliyken alt taraftaki yönergeleri takip edersen bölümü siler, daha sonra aynı bölümü yeniden oluşturmalısın, Bu oluşturma işlemi bitince yeniden oluşturduğun bölüme, mesela c:'ye enter yaptığın zaman biçimlendirme ekranı karşına gelicek. Ordan Çabuk seçeneklerinden, istersen Fat32, istersen NTFS yapabilirsin.

Bye...

Sevgiyle Kal...

http://www.pcnet.com.tr/modules.php?...wtopic&t=16618
    http://www.pcnet.com.tr/modules.php?...wtopic&t=12667
    Al sana birbirinden güzel iki başlık. Donanım bölmüne girseydin oradaki bu sabit başlıkları görürdün. Azıcık daha dikkatli olalım.

ben bişi daha eklemek istiorum çünkü başıma geldi partitiondan c yi silmeye çalışmıştım silememiştim çünkü windows yükleme dosyaları c de kayıtlıymış vs vs.. o yüzden kurulum yaparken "yükleme bilgilerini cd den al" gibi bir seçenek olacak. onu işaretli hale getirin..

Benzer Başlıklar

1. format atmak bilgisayara bi zarar veriyormu
    Pwr-Clp tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 34
    Son Mesaj: 14.02.2010, 17:11
  2. bilgisayara format
    yu22k tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 08.01.2007, 23:02
  3. Bilgisayara Format
    massacre tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 18