Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
60 sonuçtan 21 - 30 arası sonuçlar
    Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    İstanbul

Savcı çok güzel bir makale olmuş gerçekten de.
    ancak bu konunun uzmanı olduğun için bişi soracağım,
    Bende hem digital uydu alıcısı hemde ss2 var. İkisi de t1c'ye çevrili antenlere bağlı. TV'deki alıcımdan bir kanalın tüm bilgilerini giriyorum,
    mesela X kanalı. Kanal frekansı, sembol rate ve pid nolarını girince ara diyorum, kanalı buluyor ancak bilgisayarda ss2 kartına da aynı numaraları girince kanal çıkmıyor. Hem kartla beraber gelen yazılım kullandım hem de internetten bir kaç yazılım çekip kullandım. Ama nedense bazı program grupları çıkmıyor. (Aslında TRT, Kanal D ve Star'la bir kaç yerel kanal hariç hiçbiri çıkmıyor.) Bunu nasıl halledebilirim?
    Yani T1C'deki 70 küsür kanalın hepsini nasıl bulabilirim?

Alıntı Orijinalini Gönderen: kadircitak
    savci kardesim skystar2 birkere her türlü dijital kanalin sifresini çözmüyor örnegin w3 te sadece trt1.2.3 digerleri sifreleri suan icin cözülmüyor bilerek veya islerine gelmiyor.
    ikincisi mac adresi hirsizligi diye birsey yok öyle olsa adam senin mac adresini banlar hicbir data alamazsin.
    ücüncüsü adamlar zaten cogu datalari (film yada oyun) sifresiz yada sifreli yolluyor cogu sifreyide bulabiliyorsun anlasilan kulaktan dolma bilgilerle yaz1y1 kaleme almissin görüntü ses icin diyecek laf yok dijital yani....bilginize
    Birincisi her uydunun şifreni kırmak nerdeyse olanaksıztır ama genel olarak bütün uyduların şifresi kırılmakta(istisnalar hariç)
    İkincisi mac adresi korsanlığı olarak adlandırılan şey yok diyorsunu ama bence siz kulaktan dolma bilgilerle bu yazıyı yazıyorsunuz.Skystar2 ile internet aboneliği almak istediğinizde gerekli yazılımı cekip formu doldurduğunuz anda sizin kartınızın mac adresi iss'ye ulaşır ve daha sonra size yapmanız gereken ayarlar bildirilir.Buda demek oluyorki mac adresi hırsızlığı vardır..
    Üçüncüsü zaten dataların yollanması konusunda bendeaksini söylemiyorum..

NOT:Yazı bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.Kimse sizi zorlamıyor inanmak veya inanmamak size kalmış.İnsanlar özgür iradeli varlıklardır.(Polemiğe devam etmeye gerek yok )

Alıntı Orijinalini Gönderen: sezaikuyu
    Savcı çok güzel bir makale olmuş gerçekten de.
    ancak bu konunun uzmanı olduğun için bişi soracağım,
    Bende hem digital uydu alıcısı hemde ss2 var. İkisi de t1c'ye çevrili antenlere bağlı. TV'deki alıcımdan bir kanalın tüm bilgilerini giriyorum,
    mesela X kanalı. Kanal frekansı, sembol rate ve pid nolarını girince ara diyorum, kanalı buluyor ancak bilgisayarda ss2 kartına da aynı numaraları girince kanal çıkmıyor. Hem kartla beraber gelen yazılım kullandım hem de internetten bir kaç yazılım çekip kullandım. Ama nedense bazı program grupları çıkmıyor. (Aslında TRT, Kanal D ve Star'la bir kaç yerel kanal hariç hiçbiri çıkmıyor.) Bunu nasıl halledebilirim?
    Yani T1C'deki 70 küsür kanalın hepsini nasıl bulabilirim?
    Böyle bir şey daha önce başıma gelmediği için bu konuda şuanda bir bilgim yok ancak araştırma yapıp bir sonuca ulaştığım zaman sizi en kısa zamanda bilgilendiririm..

Kolay gelsin..

3. Varsayılan

Bende bir adet sky star 2 kartı var.. ancak en fazla 5 dakika gösteriyor. Daha sonra karıncalanma ve görüntü takılması oluyor. İki kere servise gönderdim, sağlam dediler.. Ben bu soruna hiç bir çözüm üretemedim.. ne oluyor.. Ne yapmalıyım..

Alıntı Orijinalini Gönderen: sinanipek
    Bende bir adet sky star 2 kartı var.. ancak en fazla 5 dakika gösteriyor. Daha sonra karıncalanma ve görüntü takılması oluyor. İki kere servise gönderdim, sağlam dediler.. Ben bu soruna hiç bir çözüm üretemedim.. ne oluyor.. Ne yapmalıyım..
    Eğer elinizde başka bir LNB var ise onunla deneyin bu sorun bir kere yaşadım ve sorunun kaynağı ise LNB idi başka bir LNB ile denerseniz sorun kalmaz diye düşünüyorum..(Tabi sorun buda olmayabilir.Teknik servisler genelde kartı takar driveri yükler,programı yükler program acıyormu tamam çalışıyor derler.Eğer sorununuz LNB değiştikten sonrada devam ediyorsa birde gözünüzün önünde denenemesini isteyin.)

Kolay gelsin..

5. Varsayılan

Teşekkür ederim.. ama bu ikinci LNB'm.. Bu LNB çift çıkışlı.. Yani aynı LNB ile gayet güzel TV Seyrediyorum.. LNB bozuk olsa uydu alıcısı ile TV seyredemezdim herhalde... ama gene de söylediğiniz mantıklı.. tekrar deneyeceğim.. Bu arada kartı aldığım yer Ankara'da.. servis istanbul'da.. bu nedenle serviste tamir sırasında bulunamıyorum.. büyük ihtimalle dediğiniz gibi yapıyorlar.. tak, çalışıyor mu bak, kapat.. gene de teşekkür ederim..

bu konudaki uzman arkadasa sormak istiyorum .ben su anda kanadadayim.acaba bu dediginiz karti ben alsam burdaki uydudan yayin yapan kanallara bakma sansim olabilirmi?beni aydinlatirmisiniz!

Tabiki sadece ordaki değil eğer çanaklardan birini Türksat uydusuna cevirir iseniz Türkiyedeki kanallarıda izleme şansınız olur.

Kolay gelsin..

8. Varsayılan

bende 2yıldır 2 pc ve 2 sky var ikiside 7/24 saat açık data kaybı olduğu zaman telafi ediyorum biri mutlaka kaçırmıyor (malum nedenlerden dolayı 2 pc şart ) tek çanak cift lnbli çalışıyor .
    herşeyden önce niyet önemli bu kartla daha önce amd 1ghz 256mb sistemle tv seyrederken söylendiği gibi ne pcyi kasıyor nede kitlenme oluyordu (adult kanallarda 1-2 saniye gecikme gecici kitlenme olması sifre çözerken normaldir) hotbirdde bayağı mpeg2 music aşivi yaptım tabi . şuanki sistem amd3200 2/256.400mhz +sata kitlenme nedenleri genelde bc2 çipine bir sogutucu bağlanması gerekiyor çare yok
    gelelim savcı kardeşimize öyle atmasyon falan yok bir iddağamda yok sadece kulanılan hırsızlık kelimesi biraz ağır.elbetteki uydu intertet için sifre ve paket programı lazım yosa niye adsle para ödeyim bizim yaptığımız havadaki dataları almak ama abone olunursa istekte bulunuyorsunuz bizse ne gelirse onu indiriyoruz oratada hırsızlık olsa adamlar inekmi gerekli önlemlerini alırlar zaten gerekte kalmadı malum kanal servisi durdurdu ama ya başka uydudan zayıf bir ihtimal öyle veya böyle yeniden başlayacaktır konuya yabancı arkadaşlar uyduturk.net biraz gezinmeleri kafi olur bilginize..........amacım polemik değil ortadaki yanlış ifadeyi düzeltmekti...

Alıntı Orijinalini Gönderen: kadircitak
    savcı kardeşimize öyle atmasyon falan yok bir iddağamda yok sadece kulanılan hırsızlık kelimesi biraz ağır.
    Hayır birden kulaktan dolma deyince insan bir nebze olsada kızıyor sizde haklısınız hırsız damgası biraz ağır kalıyor tabi.Bir kusurum olduysa af ola.

10. Varsayılan

ortada af edilecek bir durum yok dedigim gibi sadece biligi için..

Benzer Başlıklar

1. Windows Vista Aktivasyon Süresini 120 Gün yapabilirsiniz
    ArAnAnAdAm tarafından Windows İpuçları forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 11.05.2010, 20:44
  2. Bir SÖZCÜKLE Neler Yapabilirsiniz?
    musicturk tarafından Web İnceleme forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 10.08.2006, 00:24
  3. SKYSTAR2 digital kartı olan arkadaşlar
    eraypi tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 2