8 sonuçtan 1 - 8 arası sonuçlar

Varsayılan Kasa fanları

Merhaba Ben bilgisayara kasa fanı alacağım da...Sanırım içinde bi tane fanla geldi. Kasanın markası Codegen (modelini bilmiorum) Daha yeni aldım. Başka kaç tane fan yeri vardır? Ve alcağım fanlar şöleee sıradan 1-3 $ arası fiyatlardaki fanlardan olur mu? Ayrıca bu fanları kasaya nasıl bağlayacağım?
    [/b]Teşekkürler

1 tane daha fan yeri vardır mutlaka.sıradan fanlarda olurmu derken, senin kullanım şekline bağlı. overlookla mı kullanıyosun normalmi kullanıyosun ona göre seçmelisin

1 tane hdd nin önünde 2 tane dearka tarafta vardır .eğer overclock yapmayacaksan o kadar fana gerek yok 1 tane yeter çok ses yapar kasanın kapağını aç 2 haftada bir de tozunu al en güzel serinletme

sana tavsiyem kasana fan almak yerine bir tane güç kaynağı al eskisini de sat çünkü o kasaların güç kaynakları gerçek 300 watt güç vermiyor 275 watt a kadar güç verebiliyor
    o nedenle önce power suppy değiştir sonra extra fan al çünkü bu fazladan takacağın fanda exstra bir güç isteyecektir.

benim bildiğim codegen modellerinde en fazla 2 çıkış var(psu hariç).2sinide doldur benim tavsiyem.oem olarak kasa fanı tavsiye etmem çoğu dandik çıkıyo ve fazla ses yapıyo.ilerde modifikasyon düşünmüosan kaliteli bir şey al ama bir kere al.bunun için vantec ve/veya zalman öneririm.bide vantec silikon conta alırsan fanla kasa arasındaki iletimi kesio böylece ses azalıo+kasanın metalinde sinir edici titreşim oluşmuyo.biraz abarttım ama sessizliğe önem veriosan tavsiye ederim.modifiye düşünüosan şeffaf/ccfl fanlar al thermaltake ve coolmaster alabilirsin. sevgiler...

Sevgili Ahmet,

Sen kasayı acıp gorebilirsin kac tane fan takılacak yer oldugunu biz sana burdan birsey diyemeyiz CODEGEN diyosun ama o marka nın bir suru modeli var.Eminim kasayı acabilirsin, kasanın icinde delik ler olan yerle vardır oralara takarsın.Siirlerefendisininde dedigi gibi Fan ların harcıyacagı enerjiyi de goze al bir hesaplama yap, ve guc kaynagın karsılarsa tak.(fan takacagım diye ,diger donanım parcalarını bozma aman),

Kolay Gelsin

Ben aslında modifikasyon için değil de overclok için düşünüyorum. Şu an overclok yapmıyorum ama ilerisinde düşünüyorum. bana bi fiyat söleyebilir misiniz?Ayrıca güç kaynağını satmadan bu fanları takarsam ne olur? Yanma gibi bi problemle karşılaşır mıyım?

1.5-2 milyona satılan standart kasa fanlarından alıp 12volt'a bağlayabilirsin..
    iki tane biri öne biri arkaya üfyeyecek şekilde kasa nın tabanına diklemesine sabitlersen ısınma problemin kalmayacaktır.. benim kasanın içinde şuan haricen 5 fan var..
    ayrıca p.supply'e gelince..
    standart kasa fanları 0.24 amper çekmektedir.. yani 0.48 amperlik bir +çekiş güç kaybı yaratmayacaktır.. kolay gelsin..: )

Benzer Başlıklar

1. Fanları nasıl takabilirim
    senatory tarafından Overclock ve Modifikasyon forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 04.11.2006, 00:19
  2. Anakart fanları dönmüyor
    seboli tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 30.01.2006, 10:10
  3. Fanları çıkarın, 30 lt yağ kullanın
    Al1en tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 8