Sayfa 1 / 2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Dizüstü bilgisayarı dizimizde kullanmanın olası zararları

Dizüstü bilgisayarlar, genç ve ergen erkeklerde üremeyi olumsuz yönde etkiliyor. New York üniversitesi üroloji uzmanı Yefim Şeynkin, dizüstü bilgisayarların, skrotumu (testislerin bulunduğu karnın altında ve penisin arkasındaki deri torba) ısıtarak spermlerin nitelik ve niceliğini etkilediğini söyledi. Şeynkin, dizüstü bilgisayarların nasıl sağlıklı bir şekilde kullanılabileceğini tahmin etmenin güç olduğunu belirterek, günde birkaç kez bu bilgisayarları kullanan genç ve ergen erkeklerin 15-20 yıl sonra büyük bir üreme sorunuyla karşı karşıya kalacağını kaydetti.

Yefim Şeynkin ve ekibinin, dizüstü bilgisayar kullanan, yaşları 21 ila 35 olan 29 sağlıklı erkek üzerinde yaptığı ve "Human Reproduction" dergisinde yayınlanan araştırma sonucunda, bilgisayar kapalıyken skrotumda 2.1 dereceye kadar ısı artışının gözlendiği, bilgisayar açıkken bu artışın sol tarafta 2.6, sağda 2.8 dereceye ulaştığını bildirdi.

Dikkate almanızı arz ederim!!! Önemli bir konu ve nereye açacağıma karar veremedim!!
    (NTVMSNBC)

Varsayılan Re: Spermlerimiz Ölüyor!!

Alıntı Orijinalini Gönderen: Yefim Şeynkin
    Günde birkaç kez bu bilgisayarları kullanan genç ve ergen erkeklerin 15-20 yıl sonra büyük bir üreme sorunuyla karşı karşıya kalacağını kaydetti.
    İyide 15-20 sene sonra diyo
    okadar süre sonra Dizüstü kullanmayanlarda da problem oluyo zaten...

Orası öyle bunlar sedece istatiksel şeyler o zmana kadar zaten çoluk çoçuğa karışılmış olucaklar!!!

=)

Bu baslik kitlenir.

5. Varsayılan

pekı diz ustunu masanın ustundede kullanınca bu tehlıke ıle karsılasıyormuyuz yoksa sadece bacaklarımızın ustunde oluncamı bu tehlıke ıle karsılasıyoruz

Alıntı Orijinalini Gönderen: Bilgisayar_Canavari
    Bu baslik kitlenir.
    Bu başlık neden kitlenir dostum burada ne varki spermlerden bahsediyoruz ben arkadaşlarımızı uyarmak için söyledim yoksa kötü bir amacım yok tamammı?
    ArolixGhastdemon sadece bacaklarımızın üstündeyken böyle bir sorun ortaya çıkmakta!!

=)

Gerçekten önemli bir konuya parmak basmışsın. Bundan sonra dizüstü kullanırken daha dikkatli oluruz, mümkün olduğunca bir masanın, sehpanın üstünde kullanırız.

Benim de hep aklımdadır. "Yeni teknoloji ürünlerinin uzun süreli kullanımında ne tarz sorunlar çıkabilir acaba" diye bazen düşünüyorum. Mesela cep telefonları da bilindiği gibi günde 2-3 saat kullanıldığı zaman beyin hücrelerinin bir kısmını öldürüyor. Ancak 25-30 yıl cep telefonu kullanılınca sonuç ne olur bunu bilemiyorum. Çünkü bu aletler yaygınlaşalı 4-5 sene oldu. İleride yeni yeni hastalıklarla karşılaşacağımız muhtemel görünüyor.

Bu önemli bilgi için teşekkürler...

8. Varsayılan

evet bence artık diz ustu kullanırken cok dıkkatlı olmamız lazım eger bu solentı dogru ıse

saoL warrior bi konudan daha bahsetmek gerekirse teknolojiyi takip etmek bu sıralar gerçekten tehlikeli olmaya başladı ben böyle düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum!!!

=)

Misafir

ben 5 yıldır kullanıyom bi şey var mıdır acep???
    Doktorlar bu konu hakkında bilgili mi??

Benzer Başlıklar

1. Sony en hafif dizüstü bilgisayarı çıkarıyor
    SwiXtyle tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 01.11.2006, 21:02
  2. Dell 4 milyon dizüstü bilgisayarı geri çağırdı
    _BiLGi_ tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 17.08.2006, 01:58

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız