3 sonuçtan 1 - 3 arası sonuçlar
 1. Varsayılan Elektronik kağıt geliyor

  Elektronik kağıt geliyor
  Seiko-Epson, ‘elektronik kağıt’ olarak adlandırılan katlanabilir esnek görüntü teknolojilerinin 2010’dan önce ticarileşeceğini savunuyor. Bunlar arasında, duvara yapıştırılan ve sonda soyularak çıkarılan esnek televizyon ekranı da bulunuyor.


  Seiko-Epson ArGe direktörü Tatsuya Shimoda, elektronik kağıdın gelecekte dergi ve magazinlerde kullanılacağını öne sürdü. Seiko-Epson kendi geliştirdiği elektronik kağıdı 5 yıl içinde piyasaya sürmeyi planlıyor. Elektronik kağıt, 0.2 milimetre kalınlığında olacak ve kenarlarından plastik ile tutturulacak. Şirketin hedefi A4 ebatlarındaki bir elektronik kağıdı birkaç ay dayanacak sağlamlığa kavuşturmak.
  DOSYALARCA BİLGİ YÜKLENEBİLECEK
  Seiko-Epson, elektronik kağıdın maliyetini tane başına 100 doların altına indirmeye çalışıyor. Elektronik kağıdın çeşitli kullanım şekilleri var. Bunlardan biri PC’deki dosyanın elektronik kağıda yüklenerek, daha sonra örneğin bir sunum esnasında dinleyicilere kağıdın teker teker dağıtılması. Seiko-Epson araştırmacıları sayfalarca verinin elektronik kağıda sadece saniyeler içinde yükleneceğini ifade ediyor. Elektronik kağıtlarda görüntü koyu ve açık renkli zıt elektrik yüklü milyonlarca mikro kapsül içeren ince plastik filmde oluşuyor.
  Elektronik kağıt desteleri dosyalanarak bir kitap gibi toplanabilir. Elektronik kağıt katlanabilir olacak, ancak katlama kağıdın kullanım ömrünü kısaltacak.
  Kablosuz iletişim teknolojileri, cep telefonundan yapılan bağlantılar elektronik kağıdın gelişiminde önemli rol oynayacak.

  GAZETELER ELEKTRONİK KAĞITTA
  Seiko-Epson, tek bir elektronik kağıtta birçok gazeteyi birden yüklenebilmesini hedefliyor. Seiko-Epson’nun elektronik kağıt projesi Japonya için pazar dinamiklerine uygun bir girişim olarak değerlendirilebilir. Japonya’da günlük gazeteler 2 milyon TL, dergiler ise 15 milyon TL gibi fiyatlarla satılıyor.

  ELEKTRONİK ETİKET
  Elektronik kağıt teknolojileri başlı başına bir uygulamalar bütünü. Seiko-Epson tarafından geliştirilen esnek görüntüleme teknikleri arasında, elektronik etiket de bulunuyor. Etiket, örneğin şişeye yapıştırılıyor ve daha sonra çıkarılıyor, yeni fiyat ve ambalaj bilgisi ile yüklenip yeniden kullanılabiliyor.

  DUVARA YAPIŞAN TV EKRANI
  Şirketin en iddialı olduğu proje ise, esnek ve katlanan TV ekranları. Aktif matriks teknolojisi OLED (Organic Light Emitting Diode) ile geliştirilen bu ekranlar duvara yapıştırılıyor, film izlendikten sonra ise duvardan soyularak çıkarılıyor. Tüm duvarı kaplayan bu ekranların ilk etapta manzara resmi göstermesi planlanıyor. Duvara yapışan elektronik TV kağıtlarının ne zaman piyasada olacağı sorusuna ise Seiko-Epson ArGe direktörü Tatsuya Shimoda şöyle yanıt verdi: “Ben şimdi 50 yaşındayım, emekli olmadan bu ürünü tamamlamak istiyorum”.

 2. #2

  Varsayılan

  Bu konu açıldı kardeş haberin olsun!!!


  =)

 3. #3

  Varsayılan

  http://www.pcnet.com.tr/modules.php?...wtopic&t=27720 adresine bakın isterseniz


  Kolay gelsin..

Benzer Başlıklar

 1. canon mp150 kağıt almıyor
  sampu tarafından Donanım forumunda
  Yanıt: 0
  Son Mesaj: 07.01.2007, 21:47
 2. Windowsta kağıt boyut ayar
  shadow____ tarafından Yazılım forumunda
  Yanıt: 4
  Son Mesaj: 23.08.2006, 12:16
 3. Sayfa Yapisindan Kağıt Yönünü Değiştirme ?? önemli ->Acil
  kamilozcan_ tarafından Programlama Dilleri forumunda
  Yanıt: 2
  Son Mesaj: 09.11.2005, 22:03
 4. yanmış kağıt...?
  desTRoyer tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
  Yanıt: 3
  Son Mesaj: 06.07.2004, 00:18

Gönderim İzinleri

 • Yeni başlık açamazsınız
 • Yanıt yazamazsınız
 • Eklenti gönderemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •