2 sonuçtan 1 - 2 arası sonuçlar
    adSerkan Misafir

Varsayılan typo3 kurulum? Türkçe karakterleri!

typo3'ü web sunucusunda kurabilmem için gerekenleri öğrenebileceğim bir kaynak biliyor musunuz?

Orjinal kaynakta pc'ye deneme kurulumu yapan yazılımdan bahsedilmiş, web sunucusu kurulumu varsa da çok kısıtlı ve bunu becerebilmeme imkan tanımıyor.

Ayrıca sanırım (ben Google'ın yalancısıyım) hiç typo3 için hazırlanmış türkçe site yok. Oysa TYPO3'ün orjinal paketinde bile türkçe arabirim var. İlginç!

Eğer böyle siteler biliyorsanız ve söylerseniz sevinirim.

Demo sitede denemeler yapıyorum, türkçe dili eksiksiz olarak arabirimde ama ben türkçe yazı eklediğimde türkçe alfabe karakteri sorunu çıkıyor. Sanırım bir yerden ayarlamam gerekiyor. Bu yeri de biliyorsanız ve iletirseniz sevinirim.

2. Varsayılan

typo3 20 sene üzerinde binlerce yazılımcı tarafindan geliştirilen, son derece güvenli ve yeni cikan güvenlik aciklarinin en kisa sürede kapatildigi güncel php sürümleri ile (php>=7) mükemmel ve cok hizli bir sekilde calisan enterprise icerik yönetim sistemidir.

genellikle avrupada kullanilan bu cms sistemi suan türkiyede cok yaygin degil. yayginlasmamasinin nedenlerinin baslica nedeni dokümanlarinin tamamen ingilizce olmasi ve türkce kaynagin yok denilebilecek kadar az veya cok eskimis olmasidir.

bu eksigi tamamlamak icin 2018 senesinde yayina baslayan bir youtube kanali acildi. kanalda türkce typo3 dersleri verilmekte, sifirdan baslayip en güncel typo3 sürümleri tanitan, kurulus ve isleyisini görüntülü anlatan derslerde typo3'ün nasil kuruldugunu ve kisa sürede bir websitesini nasil adam edebileceginizi detaylari bir sekilde ele aliyor.

su an sadece bir kac ders ve hocanin bozuk bir türkcesi olsa bile türkiye genelinde bu mükemmel ve en önemlisi open source yani bedava olan bu cms sisteminin türkiyede yayginlasmasi ve cms yazilimcilarin typo3'e daha iyi hakim olabilmesi icin gercekten paha bicilmez bir türkce destek.

ılgilenen arkadaslara: youtube'de "typo3okulu" diye arayin ve "typo3 okulu, türkçe kaynaklı dersler" kanalina destek olun.

https://www.youtube.com/channel/UCrm...9eBeZsgOSNcUjA

Benzer Başlıklar

1. Asp formlarda türkçe karakterleri düzeltin
    mrtaxy tarafından ASP ve ASP.NET forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 17.11.2006, 21:33
  2. Türkçe Karakterleri Tekrar Kazanmak
    Omahi tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 16.02.2005, 21:10
  3. Bazi türkce karakterleri yazamiyorum
    sarpbaba tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda