Sayfa 1 / 3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Yeni Moderatör arkadaşlar için bir öneri...

Arkadaşlar yeni moderator arkadaşlar a birşeyler söylemek istiyorum. Forumda genel olarak gördüğüm kadarıyla, yeni moderator arkadaşlar işlerini en iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar. Bu konuda onları tebrik ederim. Ancak gözüme şöyle birşey takılıyor 10 topic den 5 inde moderator arkadaşların forum maddelerinin 8. kuralına dair bir uyarı görüyorum. Demek istediğim şu en saygın holding ler içinde iş arkadaşlar birbirlerine bazen şakalaşır bazen iş dışı konular konuşulabilir. Moderator arkadaşlar şimdi diyecekler ki bu konuları pm ile konuşmak gerekir. Ama benim gördüm kadarıyla başlıklarda fazla değil 1 veya 2 mesaj gelince hemen uyarı görülüyor. Sahsen hep bilgi yüklü başlıklar insanı sıkar. Yani arada 1 veya 2 mesajın konu dışına çıkması şahsen konunun akıcılığını sağlamaktadır. Tamamiyle bilgi yüklü başlıklar okunurken insan sıkılıyor.
    Kısacası benim moderator arkadaşlara demek istediğim bir konu hakkında forum kurallarının 8. kuralı gereği ilgili uyarı verirken biraz daha anlayışlı olmaları ve konu iyice saparsa uyarı vermeleleri.
    Umarım düşündüklerimi doğru bir şekilde ifade edebilmişimdir.
    Saygılar...
    Moderator arkadaşlara başarılar...

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Istanbul

"8. Forumlarımıza içeriksiz, gereksiz veya konuyla ilgisiz mesajlar gönderemezsiniz.
    8.a. Sadece forum kurallarını hatırlatmaya yönelik mesaj yazamazsınız. Bu tür mesajlar konunun akışını bozmakta ve veritabanımızda gereksiz yer işgal etmektedir. Soruya cevap verecekseniz, mesajınızın sonuna kuralları hatırlatan bir not ekleyebilirsiniz. Aksi halde mavi kart fonksiyonuyla moderatörleri uyarmanız yeterlidir.
    8.b. "+1" şeklindeki mesajlar da gereksiz olarak değerlendirilecektir. Forumlarımız anket değil, bilgi paylaşım ortamıdır. Bu tür mesajlar konuya herhangi bir katkı sağlamamamakta, sadece veritabanımızda yer kaplamaktadır. "

Bunu sadece başlığı okuyan arkadaşlar için bilgi olarak yazdım,Fazla abartılmadığı sürece bence uyarı vermiyorlar verseler bana verirlerdi,ben hep olaya esprili cevap veririm çünkü ciddiyet insanı sıkar,öyle cevap veriyorum karşımdaki sıkılmadan okusun,daha iyi anlasın diye,tüm moderatör arkadaşlara başarılar....

Benim de demek istediğim zaten o. Fazla ciddiyet insanı sıkar. Ama gördüğüm kadarı ile espri işin içine girince uyarı geliyor.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Rize, Turkey

Arkadaşlar uyarı olmadığında arkadaşlarımız dozajı aşıyor ve forum kilitlenmek zorunda kalıyor. Bizde buna mahal vermeden önlemek istiyoruz. Aksi taktirde birçok başlık kurallar gereği kilitlenmek zorunda.
    Ve kilitli bir başlık kadar huzursuz olduğum hiç bir sey yok. Bu hem benim için hemde eminim ki diğer mod arkadaşlar için geçerli.
    Elimizden geldiğince bu uyarıları en hat safhada tutmaya ve aynı zamanda görevimizi layıkıyla yapmaya çalışıyoruz. Bİr çok uyarıyı özel mesajla göndererek didermeye çalışıyoruz. Devam etmesi durumunda veya kişi birden fazla aynı hatayı yapması durumunda bu uyarı foruma yansıyor.
    Ve tabiki mavi kart aldığımız zaman forum kurallarına uygunsuzluk gözleniyorsa uyarı yapılmaz zorunda. Sizinde gördüğünüz üzre birçok mod arkadaşımızda etrafa gülücük atmakta ve ordamı bir aile ortamına çevirmek için uğraşmakta. Ne de olsa pcnet dergisine gönül vermiş herkez bizim ailemizden sayılır.

Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Bizde istemezdikki ne forum kurallarını hatırlatmak ne sarı kart vermek nede kırmızı kart vermek ancak bazı arkadaşlarımız forum kurallarını okumaktan bile aciz oldukları için böyle uygulamalara gidilmekte.
    Lafımı kimse üzerine almasın,ben ve mod. arkadaşlar elimizden geldiğince uyarıları minimum düzeyde tutmaya çalışıyoruz ancak dediğim gibi bazı arkadaşlarımız 1 dakikalarını bile almayacak forum kurallarını okumadıkları için bizede forum kurallarını hatırlatmak düşüyor ne yazıkki.
    Kıvanç arkadaşımızın dediği gibi eğer uyarı yapılmaz ise forum kilitlenmek zorunda kalıyor ve yardım isteyen arkadaşımız gerekli yardımı alamadığı için bir tane daha başlık açmak zorunda kalıyor buda forum kirliliğine neden oluyor.Yoksa biz çok abartılmadıkça uyarı yapmıyoruz.

Kolay gelsin..

Sayın moderatör arkadaşlarım. Cevaplarınız için teşekkürü bir borç bilirim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
    Saygılar...

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Rize, Turkey

Sevgili Viperay
    Aslında biz bunları dile getirmememize sebep olduğun için sana teşekkür ederiz. :wink:

Çalışmalarınızda daimi başarı sizinle olsun
    Kolay gelsin.

Evet Kıvanç ve Savcı arkadaşlarım size katılıyorum zaten şu ana kadarda haksız olduğunuz bir konu görmedim daha.
    Fakat şuda varki ne yazıkki forumda kart ve kilit meraklısı mod.lar bulunmakta.
    Hatta bazen şöyle oluyor; Bir başlığa uyarı gönderiyorsunuz,herkes mesajını düzenliyor veya tartışmayı kesiyor fakat hooopp bir meraklı mod. olaya girip başlığı kilitliyor!! Buda ne demek oluyor? Forumu takip eden bizlere "Yaw bu ne biçim iş biri uyarıyo biri kilitliyor,bunların birbiriyle uyumu yokmu hiç!!" diye sorular uyandırıyor içimizde.
    Çoğul konuştum gerçi ama bu benim şahsi görüşüm.
    Demek istediğim şuki mod.lar birbirini tanısın ve saygı göstersin! Ayrılık olmasın-uyum olsun..
    Kolay gelsin..

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Istanbul

Yapıyorlarmı bilmiyorum ama moderatörler haftada 1 en azından ayda 1 msnden yada nebiliyim internet üzerinden toplantı yapabilirler.Bazı sorunların aşılması için!!!

toplantı yapabilirler

Benzer Başlıklar

1. forumumuzda görev yapacak moderatör arkadaşlar aranıyor !
    vanHooijdonk tarafından Web İnceleme forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 11.06.2006, 20:30
  2. Arkadaşlar bir portal sitesine moderatör lazım.
    kingsoft tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 19.03.2006, 16:40

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •