6 sonuçtan 1 - 6 arası sonuçlar

Varsayılan Windows 98'i formatlayıp yerine Windows XP kurmak

Merhaba, ben şimdiye kadar sürekli Windows XP altında çalıştım, ama 98 hakkında da biraz bilgim var, yalnız; geçenlerde bir arkadaşımın 98 yüklü bilgisayarına format çekmek zorunda kaldık, XP cd'sini takıp format atacaktım yalnız atamadım. Sistem başlangıç disketi oluşturum DOS ortamından format çekecektim onda da hata verdi, yani disketi de oluşturamadım. 98 üstünü XP kuruyum dedim o da olmadı... Yani ne yapacağımı şaşırdım, daha birçok şey denedim ama olmadı... Ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim...

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Istanbul

başka bir bilgisayardan başlangıç disketi oluşturup format atmayı deneyin. gene format atmazsa büyük ihtimalle bad sector lerdan kaynaklanıyordur

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Market Street

Üye olma tarihiniz bayağı eski ama forumda arama yaparak ta sorununuzu çözebilirdiniz. Şöyle anlatayım; disketle falan uğraşmıyorsunuz ve doğrudan XP CD'sini kullanıyorsunuz. BIOS'tan First Boot Device ya da Primary Master'ı CD-ROM yapıp değişiklikleri kaydedip çıkıyorsunuz ve XP CD'sini takıyorsunuz. "CD'den önyükleme için bir tuşa basın......" yazısı çıkınca bir tuşa basıyorsunuz ve ekranda yazanlar sizi yönlendiriyor.

Merhaba. Cevaplarını için teşekkür ederim. Bu işi disketle yapacağım sanırım. Çünkü HittRafik arkadaşımızın dediği gibi zaten yaptım ama önyükleme yaptıktan sonra tam sürücü seçim kısmına gelecekken bir hata veriyor, kurulum tamamlanamadı diyor. Bu şekilde format atılamayacağını anladım. Öncelikle Harddiskin NTFS biçiminde formatlanması gerektiğini düşünüyorum... Bir de Anakartta ayarları olabilir. Bilgisayar benim değil. Olsaydı zaten yapardım. Kendi bilgisayarın olmayınca işler farklı oluyor. Ayrıca ben XP konusunda uzman sayılırım ama 98'i kendi bilgisayarıma 1 kez bile kurmadım. Başkalarına kurmuştum herhalde bu arkadaşımızın bilgisayarında başka sorunlar da var...
    Tekrar Teşekürler... İyi Günler geçirmeniz dileğiyle...

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Rize, Turkey

Dosya sistemlerine dikkat edin
    http://www.pcnet.com.tr/modules.php?...wtopic&t=16618

Kolay gelsin.

kardes bilgisayara bağlı usb girişlerini biyostan enaple ise disaple yap
    disaple ise enaple yap sorun düzelecektir yani xp cd sinden ön yükleme yapabileceksin
    o hata bir daha çıkmayacak
    kolay gelsin

Benzer Başlıklar

1. Windows 98 İşletim Sistemi Yerine XP Yükleme
    Levent_Ank tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 12.10.2004, 16:09
  2. Windows 98 İşletim Sistemi Yerine XP Yükleme
    Levent_Ank tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 10.10.2004, 16:56
  3. Windows 98 İşletim Sistemi Yerine XP Yükleme